Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wahacza a zbieżność


puczyl1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie wymiany wahacza (lewa strona wahacz prosty górny przedni) czy konieczne jest ustawienie zbieżności po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dobrze że nie zmieniałem gdyż chcieli mnie naciągnąć również na zbieżność 120 zł + wymiana 130 i wahacz 120 :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie może nie być konieczne, kontrola wg mnie baardzo wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio jak wymieniałem, lewy tylni dolny wachacz "banan" nic się nie zmieniło, nie robiłem zbieżności, dopiero jak wymieniałem cały komplet.


Może kolega myślał o szarpakach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola dokładnie czego?

Geometrii, a w szczególności zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie wahaczy nic się w zawieszeniu nie zmienia . Zmiany są przy wymianie końcówek kierowniczych i wtedy trzeba ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie wahaczy nic się w zawieszeniu nie zmienia . Zmiany są przy wymianie końcówek kierowniczych i wtedy trzeba ustawiać.

A jesteś w 1000% pewien, że nowo montowany wahacz trzyma w pełni wymiary tego co był zamontowany?

Ewentualnie przemyśl kwestię co w sytuacji kiedy ktoś kiedyś ustawiał zbieżność auta w którymzamontowane były już wysłużone wahacze z luzami... a teraz wsadził nowy. Nic się nie zmieni?

Przemyśl to dobrze, żeby nie powielać internetowych mitów. To, że w 2-3 przypadkach zbieżność nie rozjechała się o niczym nie świadczy.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność do sprawdzenia. Jak masz farta to nie będzie trzeba nic ruszać. Jak nie to do ustawienia. Sam płaciłem koło 100zł za przód i tył, sam przód 60 u mnie na wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś naczytałem że po wymianie wahacza nie trzeba ustawiać zbieżności, wymieniałem lewy dolny banan i po pół roku obie opony miałem do wyrzucenia. Ciekawostka że wymieniłem oryginalny który siedział od nowości na Lemforder czyli też oryginał tyle że wyprodukowany kilkanaście lat póżniej. 120 zł za zbieżność to trochę dużo, ja płaciłem 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...