Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z szyba od kierowcy zamykanie otwieranie !

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam potrzebuje pomocy dzis otworzylem szybe delikatnie zaczelo trzaskac jakby kamyczki byly w srodku tak samo jest przy powrocie ktos mial juz taki przypadek co sie dzieje??????? Z góry dzieki za jakies informacje

Opublikowano

Miałem to. Mechanizm podnoszenia szyby masz niestety do wymiany. Nie bierz zamiennika bo szybko padają. Lepiej ori używka. Jak wymienić znajdziesz w necie.

Opublikowano
  • Autor

Miałem to. Mechanizm podnoszenia szyby masz niestety do wymiany. Nie bierz zamiennika bo szybko padają. Lepiej ori używka. Jak wymienić znajdziesz w necie.

Dzieki Wielkie a duzo roboty z tym jest czy lepiej oddac komus jakiemus magikowi ?

Opublikowano

Owszem jest trochę pracy. Film z YouTube jest bardzo pomocny. Kup spinki do tapicerki ( ok.10 szt) bo przy demontażu pękają. Sporo kłopotu jest z ustawieniem ramki.

Opublikowano
Opublikowano

Jeżeli chodzi o ustawianie ramki to zapamiętaj po wyjęciu starej pod jakim kątem ustawione są pionowe prowadnice. One są wciskane w uchwyty szyby na takich plasticzkach z ząbkami. Nowe zakładasz pod tym samym kątem i jest git. Ewawentualnie po montażu sprawdz czy odległość górnej krawędzi szyby odbuszcelki jest wszędzie jednakowa.

Sent from my LG-H525n using Tapatalk

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Podepnę się do tematu gdyż mam podobny problem a mianowicie opuszczanie szyby działa ale z podnoszeniem jest już problem. Szyba (od strony kierowcy) podniesie się do góry na jakieś 10 cm i zaraz się chowa, gdy próbuje następny raz zatrzymuje się w miejscu i muszę małymi skokami podnosić ją do góry tzn naciskać przycisk i puszczać (dodam że przycisk nowy oryginalny zmieniany jakieś 2 mies temu). Wcześniej było słyszalne z wnętrza drzwi taki jakby delikatny zgrzyt czy coś takiego. Czy to będzie mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby czy może silniczek?

Opublikowano

Podepnę się do tematu gdyż mam podobny problem a mianowicie opuszczanie szyby działa ale z podnoszeniem jest już problem. Szyba (od strony kierowcy) podniesie się do góry na jakieś 10 cm i zaraz się chowa, gdy próbuje następny raz zatrzymuje się w miejscu i muszę małymi skokami podnosić ją do góry tzn naciskać przycisk i puszczać (dodam że przycisk nowy oryginalny zmieniany jakieś 2 mies temu). Wcześniej było słyszalne z wnętrza drzwi taki jakby delikatny zgrzyt czy coś takiego. Czy to będzie mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby czy może silniczek?

Jak zgrzyt to na 99% mechanizm do wymiany. Kup używkę ori, wczyść i dobrze przesmaruj przed włożeniem.

Opublikowano

A to że się podniesie trochę i opuści? Zgrzyt nie jest taki mocny.

Opublikowano

U mnie też długo zgrzytała i działała, lekko ręką musiałem pomagać i się zamykała. Długo tak jeździłem i jej po prostu nie dotykałem. Ktoś raz niechcący opuścił trzymając rękę na uchwycie (swoją drogą trochę nieprzemyślane) i się już tak zesrała, że nie dałem rady domknąć. Na szczęście nie w trasie bo nie wiem co bym zrobił. Jak to rozebrałem to się zastanawiałem jak to w ogóle mogło działać, tak się linka tam wkręciła. Jak będziesz miał pecha to oprócz mechanizmu będziesz musiał wymienić siłownik, jak linka zrobi masakrę w kole zębatym siłownika. Nie warto czekać, mechanizm dużo kasy nie kosztuje, jedynie wymiana trochę czasu zabiera.

Opublikowano

A to że się podniesie trochę i opuści? Zgrzyt nie jest taki mocny.

Mechanizm jest na 100 % uszkodzony i jeśli go nie wymienisz może zerwać się linka a wtedy klapa.

Edytowane przez jacek70

Opublikowano

Póki co szyby nie ruszam, tylko teraz pytanie odnośnie nr seryjnego tego mechanizmu bo szukając na allegro są różne nr i nie wiem dokładnie jaki mam wziąć i czy mechanizm na prawą i lewą stronę jest taki sam? Bo nr mają identyczne patrząc na aukcjach.

Opublikowano

Podłacz Vag i odczytaj swój numer.

Opublikowano

Niestety dostepu do VAG nie mam ;/

Opublikowano

Możesz kupić inny sterownik niż masz, ale i tak kodowanie VAG Cię nie ominie. Sterowniki różnią się wersjami na lewe i prawe drzwi, angolem i składaniem luster.

Opublikowano

Kup ori używkę. Jest lepsza od wszystkich innych zamienników , bo one padają po miesiącu.

Opublikowano

Możesz kupić inny sterownik niż masz, ale i tak kodowanie VAG Cię nie ominie. Sterowniki różnią się wersjami na lewe i prawe drzwi, angolem i składaniem luster.

O jakim sterowniku piszesz? Musze zmienic tylko mechanizm podnoszenia szyby, czy tam tam bedzie potrzebne kodowanie vag-iem?
Opublikowano

Sory, przeczytałem, że sterownik zmieniasz. Mechanizm bierz najlepiej z B7 lub Exeo.

Opublikowano

Niestety póki co muszę kupić zamiennik ponieważ mieszkam w Niemczech i nie mogę tutaj znaleźć oryginału przynajmniej na ebay, miejmy nadzieję że wytrzyma trochę.

Opublikowano

Niestety póki co muszę kupić zamiennik ponieważ mieszkam w Niemczech i nie mogę tutaj znaleźć oryginału przynajmniej na ebay, miejmy nadzieję że wytrzyma trochę.

Kto szuka ten znajdzie:

http://www.ebay.de/itm/NEU-Original-Audi-Fensterheber-links-8E0837461C-A4-S4-RS4-8E-B6-B7-Fahrertur-Rep-/171383639495?hash=item27e742cdc7:m:m9Q4a2NBAuXqstJlw4rVR7A

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.