Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błedy Check Engine ESP i k.Swiec żarowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, ostatnio zrobiłem autem ponad 400km i zostawiłem auto w garażu, po 2 dniach po odpaleniu moim oczom ukazały się 3 żółte kontrolki tj. check engine esp oraz kontrolka świec żarowych która mruga, auto straciło moc- chyba tryb awaryjny? Dodatkowo świecą się światła stopu. Jutro będę sprawdzał pod komputerem, ale czy jest możliwe, że to uszkodzony czujnik stopu czy będzie to coś poważniejszego? Pamiętam, że jakiś miesiąc temu może 2 fis wyświetlił jakiś komunikat dotyczący tylnego światła, ale zniknął a tej pory wszystko było ok. ('wiem wiem wróżenie z fusów)

Opublikowano

Czujnik stopu jest mechaniczny i skoro wywala błąd to pewnie się wiesza a co za tym idzie - do wymiany. Upewnisz się podpisać kompa. Przy okazji dowiesz się o innych błędach.

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem ten czujnik niestety problem pozostał. (po odpięciu czujnika światła i tak świecą). Był błąd 020E Bremslichtschalter-f po skasowaniu nie ma juz kontrolki esp, za to check engine dalej świeci na k. świec żarowych mruga. Za to błędów z silnika wgl nie pokazuje, jak skasuje je to gasnę kontrolka świec żarowych, ale po włączeniu ponownie zapłonu zaczyna dalej mrugać. Ktoś miał podobny problem ? Rozbierać lampy?


Witam, dziś podpiąłem kompa i okazało się, że ten czujnik chyba źle wymieniłem. Wiec jutro jadę po jeszcze jeden i się zobaczy.

Lecz mam problem z błędami silnika jakie mi wykryło.

Zdjęcie z błędami:

http://zapisz.net/view.php?filename=827_img_0198.jpg

P0245 Turbo super/Super charger Wastegate Solen Oid (A): low input/short to ground

p3004 Relay for preheating of coolant, low heat output-J359: open or shor to ground

p3006 Relay for preheating of coolant, low heat output-J360: open or shor to ground

Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć ?


Problem rozwiązany

Jakby ktoś chciał to mogę napisać na PW co było przyczyną wszystkich problemów

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

ODGRZEJE TEMAT 1.9 TDI BRB, PALI SIE CHECK, bledów w silniku nie widać, po skasowaniu zauważyłem 2-3 odpalenia ok, pojawia się znowu, dopiero później za 3-4 odpaleniem auta, czy ktoś z Was miał takie objawy?

Opublikowano

Mi też stopy się cały czas paliły. Oczywiście brak mocy. Wymiana modułu świateł pomogła. Oczywiście wcześniej wymiana czujnika stopu ale to był błędny trop.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

  • 2 lata później...
Opublikowano
W dniu 30.09.2015 o 23:56, iceman137 napisał:

Wymieniłem ten czujnik niestety problem pozostał. (po odpięciu czujnika światła i tak świecą). Był błąd 020E Bremslichtschalter-f po skasowaniu nie ma juz kontrolki esp, za to check engine dalej świeci na k. świec żarowych mruga. Za to błędów z silnika wgl nie pokazuje, jak skasuje je to gasnę kontrolka świec żarowych, ale po włączeniu ponownie zapłonu zaczyna dalej mrugać. Ktoś miał podobny problem ? Rozbierać lampy?

 

Witam, dziś podpiąłem kompa i okazało się, że ten czujnik chyba źle wymieniłem. Wiec jutro jadę po jeszcze jeden i się zobaczy.

 

Lecz mam problem z błędami silnika jakie mi wykryło.

Zdjęcie z błędami:

http://zapisz.net/view.php?filename=827_img_0198.jpg

P0245 Turbo super/Super charger Wastegate Solen Oid (A): low input/short to ground

p3004 Relay for preheating of coolant, low heat output-J359: open or shor to ground

p3006 Relay for preheating of coolant, low heat output-J360: open or shor to ground

Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć ?

 

Problem rozwiązany

 

Jakby ktoś chciał to mogę napisać na PW co było przyczyną wszystkich problemów

Witam mam ten sam problem pomóż Men ;)

Najlepiej tel 506541531

Opublikowano

Mam ten sam problem z audi a4 b7 świeci kontrola oś silnika świece żarowe mrugaja i świeci się światło stopu 

Opublikowano
17 minut temu, Michelin 33 napisał:

Mam ten sam problem z audi a4 b7 świeci kontrola oś silnika świece żarowe mrugaja i świeci się światło stopu 

W twoim przypadku do wymiany lub przeczyszczenia czujnik stopu nad pedałem-pewnie na kompie będzie błąd o położeniu pedału hamulca. 

Zajrzyj jeszcze do ECU bo może być tam woda-wilgoć i wszystko świruje 

Edytowane przez sitar

  • 3 lata później...
Opublikowano
W dniu 30.09.2015 o 23:56, iceman137 napisał:

Wymieniłem ten czujnik niestety problem pozostał. (po odpięciu czujnika światła i tak świecą). Był błąd 020E Bremslichtschalter-f po skasowaniu nie ma juz kontrolki esp, za to check engine dalej świeci na k. świec żarowych mruga. Za to błędów z silnika wgl nie pokazuje, jak skasuje je to gasnę kontrolka świec żarowych, ale po włączeniu ponownie zapłonu zaczyna dalej mrugać. Ktoś miał podobny problem ? Rozbierać lampy?

 

Witam, dziś podpiąłem kompa i okazało się, że ten czujnik chyba źle wymieniłem. Wiec jutro jadę po jeszcze jeden i się zobaczy.

 

Lecz mam problem z błędami silnika jakie mi wykryło.

Zdjęcie z błędami:

http://zapisz.net/view.php?filename=827_img_0198.jpg

P0245 Turbo super/Super charger Wastegate Solen Oid (A): low input/short to ground

p3004 Relay for preheating of coolant, low heat output-J359: open or shor to ground

p3006 Relay for preheating of coolant, low heat output-J360: open or shor to ground

Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć ?

 

Problem rozwiązany

 

Jakby ktoś chciał to mogę napisać na PW co było przyczyną wszystkich problemów

Również mam ten sam intentyczny problem, jak udało Ci się to rozwiązać.?

Opublikowano

Widać ktoś był bardzo miły, że na forum uzyskał wskazówki a rozwiązaniem się nie podzielił, bo tajemnica ?

  • 2 lata później...
Opublikowano
  • Autor

Odgrzeje ten temat dla potomnych, ale nic co wyżej było opisane nie było problemem.

Powód by dosyć trywialny, przy wymianie filtra powietrza przez poprzednika, wiązka przewodów która fabrycznie jest przyczepione do jego obudowy została nieprawidłowo zamontowana przez co spadła na turbinę i się stopiła i spowodowała zwarcie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.