Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu


organista177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu mam problem który coraz bardziej mnie denerwuje. Podczas ruszania ze sprzęgła nie ma żadnego szarpania wszystko jest ok ale nie wciskając sprzęgła puszczam gaz i nie ma płynnego przejścia do hamowania silnikiem tylko szarpnięcie niezależnie na jakim biegu jadę. Taka sama sytuacja jest w momencie gdy hamuje silnikiem i dodam lekko gazu, zamiast płynnie się rozpędzać/utrzymać prędkość to znów mam szarpnięcie... Jak myślicie, co to może być? Dodam że jeśli zaciągnę ręczny i na wstecznym lekko próbuję ruszyć nic nie szarpie oraz przy gaszeniu silnika tez nie szarpie więc to chyba nie poduszki...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to zostaje ci sprzęgło i przeguby do sprawdzenia.... Polecam podjechać na diagnostykę i powiedzieć co boli, jak ogarnięty diagnosta to zobaczy, gdzie co jest nie tak.....

Mogą mieć luzy przeguby przy skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie przeguby ani nie sprzęgło, zwyczajna poduszka pod silnikiem bądź pod skrzynią biegów objawy poduszki skrzyni/silnika jest to szarpnięcie bądź metalowy dźwięk/stuk przy wciśnięciu bądź puszczeniu nogi z gazu, akurat u siebie mam to samo sie zaczęło pewnie jakaś poduszka się poddaje. Pierwsze słyszę żeby się poduszki sprawdzało na zaciągniętym ręcznym i wbitym biegiem wstecznym, tak to można sprawdzać hamulec ręczny ale nie poduszki. Na forach było wiele tematów na temat poduszek silnika i są takie objawy i nie ma co wydziwiać o sprzęgłach i przegubach. Przeguby wewnętrzne to jest inna bajka jak przeguby padają to podczas rozpędzania budą tak telepie jakby koła na jednej śrubie były dokręcone, wiem co mówię.

 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, poduszki silnika nowe, dzisiaj sprawdzilem dokladnie poduszki skrzyni, prawa jest oberwana, mysle ze 90% to jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jednak sie pomylilem, wymienilem wczoraj ostatnia podejrzana poduszke, prawa pod skrzynia, faktycznie byla troche naderwana ale objaw jak byl tak jest...

najbardziej czuc szarpniecie przy dojezdzaniu na biegu do skrzyzowania i wcisnieciu sprzegla lub np podjazd do garazu na 1 biegu i na wyplaszczeniu wcisniecie sprzegla tez szarpniecie...

ma ktos jakas sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo ale po wymianie poduszek ustało ? Wymieniłeś wszystkie ? Filtr paliwa wymieniony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przegub wewnętrzny. Koło do góry, wbij bieg. Łapiesz za przegub, i ktoś może ci pomóc kręcić delikatnie kołem. Sprawdź jaki ma luz. Porównaj z drugą stroną. Dodam że kumpel w audi ma lekki luz na tym. Miał też całą pół oś od passata. Tam akurat żadnego luzu nie wyczułem. Nic nie było. Nie wiem od czego to zależy.

Edytowane przez karaluch8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update: w koncu wymienilem obydwie poduszki silnika na ori uzywki (wczesniej siedzial jeden zamiennik i jedna ori ale wylana) i problem prawie zniknal, jeszscze czasem czuc delikatnie, ale moze sie ulozy :wink:

Edytowane przez pdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...