Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda pod dywanikiem po stronie pasazera przy tunelu.


sparkson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze ktos z was mial podobny problem z woda zbierajaca sie pod dywanikiem pasazera ale zaraz przy tunelu srodkowym. Mniej wiecej na wysokosci zawiasow schowka. Sprawdzalem podszybie ale tam jest czysto i kanaly sa drozne. Co jeszcze sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie okazało się że u mnie były zatkane kanaliki od skraplania klimy zamiast na zewnątrz lało na nogi pasażera przeczyściłem i przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy są trzy opcje:

1. Zatkane spływy akumulatora - trzeba go wyjąć, wyczyścić liście z podszybia całego, pod aku masz też taką gumkę okrągła, ją możesz wyrzucić lub obciąć trochę ten frędzek, aby woda łatwiej spływała.

2. Zatkany spływ wody z parownika klimatyzacji - musisz rozbrać plastik na progu i przy schowku, odchylasz dywasz i po tunelu idzie taki wężyk czarny od parownika do wylotu w podłodze auta, wyczepiasz delikatnie i czyścisz.

3. Źle złożona obudowa / filtr pyłkowy - wtedy maska w górę i patrzysz czy wszystko dolega do siebie i nie jest połamane. Ewentualnie patrzysz czy nie ma śladów wody spływającej do wnętrza auta :)

Edytowane przez adamresinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 Akumulator jest z tyłu w przy kole zapasowym więc to odpada. Filtr kabinowy możliwe bo tam właśnie siedz. Musisz go wyjąć i sprawdzić czy wilgotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze pod maska nie mam filtra kabinowego, chyba ze jest w tunelu srodkowym jak to bylo w e46. Musze poszukac odplywu od klimy jesli faktycznie on moze znajdowac sie w tej okolicy. Co prawda "macalem" pod wykladzina i niczego nie czulem. Poszukam schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy szyba jest doborze spasowana z uszczelka wzdłuż dachu i lewego słupka może tamtędy się leje. Ps nie masz mokrego słupka od wewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze pod maska nie mam filtra kabinowego, chyba ze jest w tunelu srodkowym jak to bylo w e46. Musze poszukac odplywu od klimy jesli faktycznie on moze znajdowac sie w tej okolicy. Co prawda "macalem" pod wykladzina i niczego nie czulem. Poszukam schematu.

Nie pod maską. Pod schowkiem masz.

https://youtu.be/Oq-t8gTseqE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wyeliminowałem problem. Dokopałem się do odpływu z wymiennika ciepła od klimy, który jest za małą zaślepką pomiędzy schowkiem a tunelem środkowym, nad nogami pasażera. Wąż był włożony ale moim zdaniem siedział luźno w otworze w tunelu, a na około widać było ślady osadu. Uszczelniłem, i teraz zobaczymy czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...