Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Navigation Plus RNS - E ____BT_telefon


melko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początek krótki opis.

Jestem nowy na forum, więc z góry przepraszam jeśli ten temat juz był poruszany ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na problem który dotyczy mnie.

Posiadam:

Audi A4 B7 pakiet S-line

3.0 TDI V6

Quattro

tip-tronic

mam zamontaowaną Navigation Plus RNS - E i to tego dotyczy problem.

Pierwszy problem:

Łącze się moim smartfonem (HTC One Max) za pomocą bluetooth'a z navi, ale po jakimś czasie połączenie zostaje zerwane i po ok. 2-3 sekundach znowu się łączą, po jakimś czasie ( ok. 15min) znowu ta sama sekwencja i tak w kółko.

Drugi problem:

Jak już jestem podłączony telefonem do navi przez bluetooth'a i jak dzwonie do kogoś (oczywiście muszę wybrać nr z telefonu bo nie mogę tego zrobić z navi ani z kierownicy (bo kierownicy wielofunkcyjnej nie mam) to na zegarach i na navi wyświetla się tylko nr telefonu osoby która dzwoni ( bez opisu że dzwoni np. STACHU :] ), to samo jak dzwoni ktoś do mnie. Mogę za to odebrać telefon za pomocą navi, więc zapewne powinno się też dać wybierać kontakt.

Wiem, że da się to zrobić bo auto należało do kuzyna. On i jego zona mieli takie same telefony Samsungi i jej się wyświetlały kontakty a jemu tylko numery jak mi. Ani on ani ja nie potrafimy tego ogarnąć, o co chodzi z tym.

Jeśli jest jakiś wielbiciel marki z okolic Mielca i mógłby zerknąć fachowym okiem na problem na żywo będę bardzo wdzięczny.

Aczkolwiek nie pogardzę również jakimikolwiek podpowiedziami z waszej strony co mogę sam zrobić, żeby zaczęło to hulać.

Edytowane przez melko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj sobie wszystkie kontakty na SIM, żeby mieć to samo w pamięci phona i na karcie. Nie pamiętam już których, ale którychś nie wyświetla. Wybierać możesz z navi bez kiery MF, tylko jak Ci zrywa połączenie BT to nie wiadomo czy zdąży książkę i rejestr zaczytać.

Co do samego zrywania to na 99% problem phone'a, spróbuj z innym, a w obecnym spróbuj dać nowszy soft (lub starszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podziękował. Spróbuję starszy Soft wgrać na telefon. Z kontaktami na sim już próbowałem i nic.

spróbowałem na dwóch innych telefonach i dalej nie pakazuje kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. W swoim a4 B6 posiadam aktualnie radyjko Symphony II. Radyjko się psuje więc pomyślałem nad zmianą na Navigation plus. I teraz mam pytanko czy da się do tego modelu wrzucić Navigation plus? jak już to czy będzie mi potrzebna przejsciówka oraz czy da radę aby chodziła mi navi na nim( aktualnie mam navi w FIS). I jeszcze jedno pytanko, mianowicie jak działa na nim nawigacja...tzn mam na myśli czy na takiej zasadzie jak w FISie czyli strzakami pokazuje czy normalnie pokazuje trasę i można podać numer budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da. Co do szczegółów to poszukaj jeden dział niżej albo w "Zrób to sam", na pewno jest wszystko opisane.

Obecna Navi będzie nieprzydatna, ale będziesz miał też strzałki na FISie jak podłączysz RNS do zegarów i oprócz tego mapke na ekranie. Możesz wpisywać numery budynków albo wybierać cele w stylu najbliższy bankomat czy centrum handlowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...