Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 FL AKN] 2.5TDI 150 swap na 1.8T 180KM by Manek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, oto moje Audi A4 2.5 TDI, autko kupiłem na początku 2013r, zrobiłem nim już ponad 50tys km, miało jedną awarię przez ten czas :) padła pompa vp. Szkoda, że nie ma Quattro, bo myślałem o swapie na 2.7 BiT.

W wyposażeniu ma:

-6xairbag

-ABS

-ESP

-pełna elektryka

-skórzana tapicerka

-grzane fotele

-czujniki parkowania

-nawigacja w FIS

W planach:

-naprawa FIS (martwe linie)

-felga 18" RS4 lub RS6

-sportowe zawieszenie

-oklejenie dekorów (szczotkowane aluminium)

-i coś z silnikiem :)

Autko prezentuje się tak:

vlmdlx67.jpg

f4yk5bkg.jpg

6bifds9p.jpg

ghbvevd5.jpg

8irmyq3h.jpg

Edytowane przez mariuszsle

Opublikowano

fajny kolorek i wyposarzenie :)

Opublikowano

Szkoda wkładać tu silnik 2.7 bit bo to nie najlepszy silnik. Chyba,że masz czas i kase na serwisowanie :D Lepsze jakies 1.8t + program lub 3.0 tdi pchać ;D

Opublikowano
  • Autor

3.0 TDI to chyba za dużo modzenia :) ale 1.8T może i warto pomyśleć. Ale V6 to jednak coś :)

Opublikowano

:kox: mega środek, pewnie ciezki do utrzymania ale wyglada zacnie :)

Opublikowano
  • Autor

:kox: mega środek, pewnie ciezki do utrzymania ale wyglada zacnie :)

Nie jest źle :-D tylko ciężko znaleźć odpowiedni lakier do rączek w boczkach drzwi. Mocno zeszła ta gumowana powłoka i nie wygląda to za dobrze.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

jedź do jakiejś mieszalni i ci bez problemu dobiorą ;)

Opublikowano

Szkoda wkładać tu silnik 2.7 bit bo to nie najlepszy silnik. Chyba,że masz czas i kase na serwisowanie :D Lepsze jakies 1.8t + program lub 3.0 tdi pchać ;D

:facepalm: Na pewno 3.0tdi tańszy w utrzymaniu :facepalm:

Opublikowano

Ładnie wygląda :) Dłubałeś coś przy silniku ?

Opublikowano
  • Autor

Ładnie wygląda :) Dłubałeś coś przy silniku ?

Ja nie, ale poprzedni właściciel chyba coś musiał :-) bo w miarę dobrze sobie daje rade. Miałem porównanie z innym 2.5 tylko w automacie i spora różnica.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Automat trochę zamula ten silnik :decayed: może kiedyś sprawdzisz ile ma faktycznie :)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

O ile nie zmienię wcześniej silnika bo klekot mi się znudził [emoji1] ale wypad na hamownie był w planach[emoji2]

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

No i zdecydowane, będzie swap na 1.8T 180km :) zakupiłem dawcę po lekkim dzwonie i niedługo zabieram się za przekładanie. Jakieś problemy mogę napotkać? Będę zmieniać całą instalację. Jakieś sugestie mile widziane :P Na dole mój dawca

npaq4ujr.jpg

Opublikowano

Kolego jest tyle roboty ze az nie warto... Silnik z calym osprzetem i pasem przednim , trzeba zmienic sterowanie gazem z potencjometru na linke , przewody od magla zapewne sie roznia , no i oczywiscie cala elektryka z licznikami przekaznikami itd . Mogles isc odrazu w 2.7bita ;)

Opublikowano
  • Autor

Oj tam, dawca jest to tylko pas przedni dokupie wraz z chlodnicami i będzie dobrze :-) myślałem o 2.7 ale mam oske więc problem by był z trakcją :-/ jutro zabieram się za rozbiórkę

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

nie lepiej dawce doprowadzić do stanu idealnego???

a tego 2,5 tdi pogonić???

Opublikowano
  • Autor

Też myślałem o tym ale 2.5 ciężko sprzedać, a nawet jakbym sprzedał to bym kogoś na minę wywalił :-D więc wolę zrobić swap, to co zostanie sprzedac i źle na tym nie wyjdę. No i satysfakcja z wykonanej pracy - bezcenne ;-) a przy okazji sporo nauki na temat audi i jego konstrukcji.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

to te twoje 2,5 az w tak złym stanie jest że sie boisz go sprzedać???|

kumpel ma w b6 taki sam silnik i nie narzeka jeżdzi nim już 4 lata

Opublikowano
  • Autor

Wałki do roboty i rozrząd, no i wtryski też mogą być do wymiany. To już jest ponad 5tys do wlozenia w auto. Ja jeżdżę 3 rok i trochę km zrobiłem. Żeby to było Q to bym włożył silnik z eSki :-D

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

to jednak przerzucaj silnik

Opublikowano
  • Autor

No tak zrobię, nie znasz kogoś kto ogarnia elektronikę w naszych b5? :-)

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.