Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ucieka plyn zbiornikiem


michaluuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu musze co rusz uzuprlniac plyn chlodniczy.

Dla zobrazowania, W piątek dolałem 0,5l. Przejechałem 200km i dzisiaj kontrolka zaświeciła.

Zajrzałem do silnika, wszystkie przewody suche, ale pod i w okolicy zbiornika wyrównawczego wszystko oblane płynem. Tak jakby gdzies ze zbiornika lecialo. Nie mam pojęcia z której strony to może wyciekać, czy możliwe że to wina korka - jak go odkrecam nawet po nocnym postoju slyszac glosne syczenie i tryska plyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może korek ale mógł też się roszczelnic zbiorniczek wyrownawczy ☺ sprawdź to spojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo, w piątek mam zamiar oddać auto do mechanika, u mnie ucieka właśnie otworem (odpowietrznikiem) pod zbiorniczkiem. Wymieniałem już termostat na Wahlera, nowy zbiorniczek wyrównawczy, 2x nowy korek i nadal to samo więc albo zapchana chłodnica lub UPG :/

Edytowane przez dragon1493
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, UPG to napewno nie jest. Nir narazajcie sie na koszty. Gdyby byl problem z uszczelka, auto dymilo by na bialo, pod korkiem zbiorniczka wyrownawczego byla by tlusta majonezowa maź. A tak nie jest! Przyczyna lezy gdzies indziej, tylko gdzie?

Narazie wstawilem nowy korek, zobacze moze to bylo przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, UPG to napewno nie jest. Nir narazajcie sie na koszty. Gdyby byl problem z uszczelka, auto dymilo by na bialo, pod korkiem zbiorniczka wyrownawczego byla by tlusta majonezowa maź. A tak nie jest! Przyczyna lezy gdzies indziej, tylko gdzie?

Narazie wstawilem nowy korek, zobacze moze to bylo przyczyna.

Ja stawiam u siebie na walniętą pompę wody lub zapchaną chłodnicę, wszytko inne możliwe już zmieniałem i bez efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...