Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki po zdjęciu korka - wał korbowy?


The Viru5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy te odgłosy mogą być spowodowane przez uszkodzony wał korbowy?

https://youtu.be/oU2BDcH8A30

Była ściągana pokrywa i mechanik stwierdził że w górnej części silnika (wałek, szklanki, itp.) wygląda wszystko w porządku, na 90% wał korbowy. Dodam że z filtra powietrza dochodzi dudnienie oraz gdy na biegu jałowym dodam delikatnie gazu to przy schodzeniu obrotów na samej końcówce słychać pojedyncze cyknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o to pierdzenie, to to jest przy dieslu, pumpe düse normalne, mam tak samo.

wal korbowy bym wykluczyl.

dudnienie w filter powietrza moze spowodowac zuzyty walek rorzadu i tym starte szklanki.

ale u ciebie bylo ogladane, to musi byc ok.

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyś jest wał korbowy na górze silnika :facepalm: . Wyjmij miarkę oleju i sobie posłuchaj jak dźwięki stamtąd dochodzą;)

Jakby tak stukał wał to już dawno by się zatarł :whistling: ...

Nie mniej powinno być słychać pufanie(nawet głośne) po zdjęciu korka, a nie takie klepanie, chyba że nagranie tak zniekształca dzwięk :dontknow: .

Jak oleju Ci nie żre to się nie tym zbytnio nie przejmuj, bo jak zaczniesz drążyć temat to możesz wyłożyć gruby $$ na naprawę silnika i nic to nie zmieni, tak jak w przypadku wielu osób na forum, w tym i moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4NC3R źle mnie zrozumiałeś. Dudnienie słychać z filtra powietrza nie z wlewu. Jeżeli chodzi o górną część silnika to rozchodziło mi się o to że części które się znajdują tam są w dobrej kondycji czyli wałek rozrządu, szklanki, itd... Wał korbowy znajduje się raczej niżej :P Dodam że auto nie zamula i przyspiesza elegancko.

Edytowane przez The Viru5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...