Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabranie prawka na 3 miesiace


muunv

Rekomendowane odpowiedzi

Ale te ograniczenie stoi ewidentnie z d*py za przeproszeniem

Tak samo jest po calej polsce.

Nowa ustawa jest ch*jowa, bo ma zwiekszac bezpieczenstwo a niejedno krotnie je pogarsza.

Przyklad, trasa, duzo wiosek. Lece swoje, jak to na trasie, dochodze jakies auto i tak sobie jezdziemy razem po np. 120, po czym ten przedemna widzac znak teren zabudowany po hamulcach, dosc gwaltownie, zamiast z glowa wytracic predkosc, jakos plynnie, po czym za terenem znow pelen ogien. Nie wazne, czy wioska taka ze stoi 1 dom, prosta droga a za 100m stoi znak koniec terenu i tak da po hamulcach, zeby jechac te 50(!). I to jest nagimnne zachowanie, ktore mnie mocno irytuje. Zamiast spokojnie zejsc do tych np. 80.

Dla bezpiecznej jazdy, gdy nie znam terenow stosuje zasade +25

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te ograniczenie stoi ewidentnie z d*py za przeproszeniem

Tak samo jest po calej polsce.

Nowa ustawa jest ch*jowa, bo ma zwiekszac bezpieczenstwo a niejedno krotnie je pogarsza.

Przyklad, trasa, duzo wiosek. Lece swoje, jak to na trasie, dochodze jakies auto i tak sobie jezdziemy razem po np. 120, po czym ten przedemna widzac znak teren zabudowany po hamulcach, dosc gwaltownie, zamiast z glowa wytracic predkosc, jakos plynnie, po czym za terenem znow pelen ogien. I to jest nagimnne zachowanie, ktore mnie mocno irytuje.

Ale kto je pogarsza (bezpieczeństwo), przepisy czy ten ten ciołek przed Tobą?

Poza tym jak lecisz 120 poza, to Co ci przeszkadza polecieć 70 w zabudowanym i go wyprzedzić?

No risk. No fun.

Mnie też ten przepis nie zachwyca, szczególnie brak możliwości odwołania, bo to jest naczelne prawo obywatela, żeby mógł się bronić.

Ale osobiście trochę zwolniłem na drogach, więcej myślę, pewnie jeżdżę trochę wolniej, więc efekt można powiedzieć osiągnięty.

Edytowane przez soolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie placzecie jak baby, ze zabrali wam prawko itp.

Bardzo dobrze ze to zrobili. Trzeba uwazac jak sie jezdzi. A jak sie zapie*dala to trzeba sie liczyc z konsekwencjami ;)

Sam od kiedy zmienilem prace przestalem totalnie przekraczac predkosc bo mam czas zeby spokojnie jezdzic po miescie, a nie jak oszolom zapieprzac i zatrzymywac sie na kolejnym skrzyzowaniu :)

Jesli chodzilo by tylko o was to jeszcze pal licho. Mozecie sie rozwalac swoimi autami na kazdym mozliwym drzewie czy latarni ale czesto osoby przekraczajace predkosc powoduja wypadki z udzialem innych pojazdow i niczemu winnych osob.

Wlaczcie myslenie nastepnym razem i noga z gazu. Albo wyjdzcie 10 min wczesniej i nie bedzie spiny na drodze

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Lecialem 4 pasmowka. Ograniczenie do 70km/h. Jechalem jednym z xwoch srodkowych pasow. Tak jak wszyscy inni jechalem, kazdy tam jezdzi po okolo 120km/h. Lewym pasem szybciej jechali. Nagrali insignia mnie. Zapytalem dlaczego mnie akurat skoro i szybciej jechali? Bo jechalem BMW i bylem najmlodszy. -.-

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

słyszałem że zaczynali polować na BMW , a drogówka sama posiada BMW w Kielcach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie placzecie jak baby, ze zabrali wam prawko itp.

Bardzo dobrze ze to zrobili. Trzeba uwazac jak sie jezdzi. A jak sie zapie*dala to trzeba sie liczyc z konsekwencjami ;)

Sam od kiedy zmienilem prace przestalem totalnie przekraczac predkosc bo mam czas zeby spokojnie jezdzic po miescie, a nie jak oszolom zapieprzac i zatrzymywac sie na kolejnym skrzyzowaniu :)

Jesli chodzilo by tylko o was to jeszcze pal licho. Mozecie sie rozwalac swoimi autami na kazdym mozliwym drzewie czy latarni ale czesto osoby przekraczajace predkosc powoduja wypadki z udzialem innych pojazdow i niczemu winnych osob.

Wlaczcie myslenie nastepnym razem i noga z gazu. Albo wyjdzcie 10 min wczesniej i nie bedzie spiny na drodze

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Lecialem 4 pasmowka. Ograniczenie do 70km/h. Jechalem jednym z xwoch srodkowych pasow. Tak jak wszyscy inni jechalem, kazdy tam jezdzi po okolo 120km/h. Lewym pasem szybciej jechali. Nagrali insignia mnie. Zapytalem dlaczego mnie akurat skoro i szybciej jechali? Bo jechalem BMW i bylem najmlodszy. -.-

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

słyszałem że zaczynali polować na BMW , a drogówka sama posiada BMW w Kielcach :D
Ale co to za wyznacznik i segregacja ludzi? Wlasciciele BMW to typy z pod ciemnej gwiazdy, a wlasciciele Mercy to bezbronne dziadki? No Panowie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety KGP to jedna wielka polityka. Liczy się tylko PR. Póki nie obalimy tego złodziejskiego systemu to będą kraść coraz bardziej. Przecież wiadomo, że BMW i Audi to auta powszechnie uważane za takie dla gówniarzy i szpanerów. Na takich najbardziej się poluje, bo dziwnie by to wyglądało jakby na TVN'ie puścili materiał - Tico jechało 140 w terenie zabudowanym... nie miałby kto bić piany, a jak napiszą, że BMW to od razu leci hejt.
Najłatwiej jest dla nich aby oberwało się wszystkim, za to że kilku idiotów wjechało po pijanemu, albo Bóg wie po czym jeszcze w przystanek pełen ludzi czy w pieszych....

W naszym skorumpowanym kraju chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze, a 50km/h w zabudowanym wprowadzono tylko i wyłącznie dla kasy - tak samo jak wszystkie inne zmiany.

Uczy się kierowców bycia ślamazarami i konfidentami, zamiast wprowadzać obowiązkowe szkolenia w trudnych warunkach po zdaniu prawka. Robi się przejścia na na trzypasmówkach lub stawia światła co 50 metrów zamiast zrobić porządną kładkę ułatwiającą życie wszystkim. Zamiast zakładać liczniki pokazujące ile zostało czasu do zapalenia się czerwonego, stawia się kamery za wjazd na nim.

Dla mnie plagą są ci którzy rozmawiają notorycznie przez telefon w aucie, a jest takich od groma.

Nie dość, że mamy korki jak jasny c**j to tacy tamują ten ruch po całości, bo w jednym ręku telefon w drugim kierownica i jedzie ci taki 30, albo rusza spod świateł po 5 sekundach. Z drugiej strony się nie dziwię, bo jak mam się poruszać 40 to tracę koncentrację i nabieram ochoty na robienie czegoś innego.

Co do samych ograniczeń w zabudowanym to zgadzam się, że powinno być, ale jest wielkie ALE! Bo zależy gdzie....

W takim miejscu jak poniżej jest dla mnie zrozumiałe, żeby jechać 50:

https://www.google.com/maps/@51.7658848,19.4450212,3a,75y,176.75h,81.73t/data=!3m7!1e1!3m5!1sE0yaespuxYHaRKlDjgQIRQ!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DE0yaespuxYHaRKlDjgQIRQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D56.046642%26pitch%3D0!7i13312!8i6656

ale niby czemu mam jechać 50 tutaj, bo co, bo jakiś idiota urzędas tak sobie wymyślił?:

https://www.google.com/maps/@51.5273514,19.7829776,3a,75y,344.51h,78.04t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjnKiOuOa2qKmIj5V3t2BDQ!2e0!7i13312!8i6656

Marzy mi się sytuacja w której jest jak w niektórych miejscach we Francji - że nawet jak jest zabudowany to prędkości dopuszczalne są popodnoszone do 70km/h na wsiach.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zamiast zakładać liczniki pokazujące ile zostało czasu do zapalenia się czerwonego, stawia się kamery za wjazd na nim.

niegłupia uwaga ..... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie placzecie jak baby, ze zabrali wam prawko itp.

Bardzo dobrze ze to zrobili. Trzeba uwazac jak sie jezdzi. A jak sie zapie*dala to trzeba sie liczyc z konsekwencjami ;)

Sam od kiedy zmienilem prace przestalem totalnie przekraczac predkosc bo mam czas zeby spokojnie jezdzic po miescie, a nie jak oszolom zapieprzac i zatrzymywac sie na kolejnym skrzyzowaniu :)

Jesli chodzilo by tylko o was to jeszcze pal licho. Mozecie sie rozwalac swoimi autami na kazdym mozliwym drzewie czy latarni ale czesto osoby przekraczajace predkosc powoduja wypadki z udzialem innych pojazdow i niczemu winnych osob.

Wlaczcie myslenie nastepnym razem i noga z gazu. Albo wyjdzcie 10 min wczesniej i nie bedzie spiny na drodze

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

To że ty wcześniej "jak oszołom za***przałeś" nie znaczy że wszyscy tak jeżdżą. Co to za umoralnianie tu szerzysz, sutannę założyłeś? To jest ta zmiana pracy?
Nigdy nie jezdzilem jak oszolom ale zdarzalo mi sie przekroczyc nieznacznie predkosc. Ale nie 100 w zabudowanym.

Mam taka prace, ze jak wracam to musze sie tak spinac i spieszyc jak zapewne ty i wielu innych ludzi. Po miescie jezdze spokojnie 50-60, a tam gdzie pozwalaja znaki to wiecej i nie stoje na swiatlach bo mam zielona fale.

I szczerze niw obchodzi mnie co o mnie myslisz ale wiem jedno.

Najgrozniejsze wypadki powoduja ludzie, ktorzy zapieprzaja. I uwierz mi, ze nie mam zamiaru skonczyc w najlepszym wypadku na wozku przez ludzi twojego pokroju, ktorzy lubia sobie "pozapierdalac".

Jak tak kusi to na tor albo stare lotnisko i tam sie wyzyc, a nie w miescie ;)

A wszystkim tym, ktorzy przekraczaja podwojnie predkosc uwazam, ze zabieranie prawka powinno byc tylko poczatkiem ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taka pracę że prawko nie potrzebne to oddaj do urzedu. Jeśli wyjeżdżając na drogę myślisz o wózku inwalidzkim to skorzystaj z komunikacji zbiorowej, bo stanowisz zagrożenie dla siebie i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli wyjeżdżając na drogę myślisz o wózku inwalidzkim to skorzystaj z komunikacji zbiorowej, bo stanowisz zagrożenie dla siebie i innych.
Nie chcesz myśleć to nie myśl. Wyłączenie myślenia nie zwalnia od odpowiedzialności, nie jest też okolicznością łagodzącą. Powiem ci jak tatuś do syna , który oświaczył że zostanie ojcem "jak nie uważałeś jak robisz, to rób jak uważasz"!!! Mam przy tym cichą nadzieję, że po spotkaniu z kimś, kto także wyłączył myślenie, nauczysz się go włączać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mech15 ale kto tu mowi o strachu przed wsiadaniem do auta?

Nie odczuwam potrzeby szybkiej jazdy bo sie nigdzie nie spiesze.

A ty pieprzysz jakies glupoty. W 99% to nadmierna predkosc i niedostosowanie jej do warunkow na drodze jest powodem wypadkow. Chcesz siebie zabic/okaleczyc itp to smialo ale nie zagrazaj przy tym innym uzytkownikom, ktorzy nie musza sie juz popisywac jak pala gume 18-sto letnim autem ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to całe szczęście że tylko w terenie zabudowanych po przekroczeniu 50km/h zabieraja prawko. Gorzej by było jak by na autostradach zabierali to dobiero była by popelina. a tak to kto normalny w terenie zabudowanych leci ponad 100km/h???

Jak widać pare osób by sie znalazło :grin:

Nie powiem bo też nie jeżdze przepisowo ale moje przekroczenia maja tylko o jakies 30 km/h


Ponad 100/h w wiosce i niech tylko wyskoczy Ci dziecko na asfalt to odrazu idziesz siedzieć.

wiem ,

wiem

zaraz hejty sie posypią

Edytowane przez rafal9119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posypią. Całe sedno tkwi w tym że przepis o zabieraniu prawka istniał wcześniej, tylko teraz wprowadzono obligatoryjność. Dlaczego? Nie ma przypadków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a tak to kto normalny w terenie zabudowanych leci ponad 100km/h???

TVN Turbo, Uwaga pirat

się zdziwisz :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byl wlasnie "Pirat" gdzie pokazywali tylko takich debili.

ja jestem jeszcze za tym aby ubezpieczalnie podnosily stawki ubezpieczen ze wzgledu na ilosc uzbieranych pkt.

Kazdy pkt powinien podnosic stawke np o 10%

masz 20 pkt placisz stawke podstawowa razy dwa i tym sposobem wartosc OC wychodzi ok 3000zł

fajnie to sobie obmysliłem, co ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy bys byl za tym jak Twoj pomysl obrocilby sie przeciwko Tobie :D

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ostatnio byl wlasnie "Pirat" gdzie pokazywali tylko takich debili.

dokładnie tak

i nie były to wypasione fury co miały 250 kucy z okładem

zwykłe popierdółki jakich pełno na drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym kogokolwiek bronil.. Ale czy Wam sie nigdy nigdzie nie spieszylo?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy bys byl za tym jak Twoj pomysl obrocilby sie przeciwko Tobie :D

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Uwazam ze prawo dotyczy wszystkich bez wyjatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...