Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie rozmiary opon dopuszczalne w a4 b8 po lifcie 2.0 tdi


wkowal10

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Jakie rozmiary opon dopuszczalne są w a4 b8 po lifcie 2.0 tdi. Gdzieś na forum to widziałem czerwonymi literami ale nie mogę znaleźć. Jakby ktoś podpowiedział. Czy 205/60 R16 ędą dobre na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą ok. Sam ostatnio takie zalożyłem, niestety był problem z montażem na felgę 7,5 J.

Co to za problem wystapił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozmiary zaleca producent :

225/55/16 7,5J

225/50/17

245/40/18 8J

255/35/19 8,5J

Edytowane przez dobry1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest przy montażu z nabiciem powietrza bo opona jest wąska a felga szeroka i trzeba się trochę nagimnastykować :]

Dobry oponiarz se poradzi na lajcie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest przy montażu z nabiciem powietrza bo opona jest wąska a felga szeroka i trzeba się trochę nagimnastykować :]

Dobry oponiarz se poradzi na lajcie :]

Dokładnie. Poza tym wg. mnie tak "naciągnięta" opona wygląda średnio, trochę balonowato.

Oponiarz który dał radę założyć te opony powiedział że były źle składowane. Trochę to dziwne bo kupiłem Dunlop Winter Sport 5 więc data produkcji powinna być na nich najdalej z przed paru tygodni i składowanie nie powinno mieć tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo slabo wygladala by b8 na "standardowych" 205/55R16 ? Ma ktos moze jakies zdjecia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozmiary zaleca producent :

225/55/16 7,5J

225/50/17

245/40/18 8J

255/35/19 8,5J

A można założyć na felgę 8,5J 19cali oponę 255/40/19 ? Do Audi A4 B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu bedzie za bardzo baloniasto. Troche z szerokosci wtedy bys musial ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony kupione Pirelli Pzero 255/35/19 teraz jeszcze pytanko , jakie powinno być ciśnienie powietrza w tych oponach dla Audi a4 B8 Avant przy średnim obciążeniu zazwyczaj 2 osoby , czasem jakiś wypad cztery osoby plus bagaż .

Acha , a jeszcze czy ten rozmiar opony nadaje się na felgę 19cali 9J obecnie mam felgę 8.5J ale jak bym zmieniał w przyszłości ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że podpinam się pod temat ale troszkę bez sensu było zakładać nowy :)

Mianowicie chodzi mi o to czy jeździ ktoś z was na innej szerokości niż podaje producent 245/40/18

Właśnie na lato muszę kupić nowe oponki i zastanawiam się czy to optymalny rozmiar

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile cali szerokości mają twoje felgi?

również musisz sobie odpowiedzieć czy zależy ci bardziej na komforcie, bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniego obwodu koła aby licznik pokazywał prawidłową prędkość

czy może na wyglądzie i jesteś zwolennikiem patrzenia jak naciągnięta do granic możliwości opona leży na feldze :D

245/40/18 to bardzo optymalny i prawidłowy rozmiar dla 18-tki w B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie auto kupiłem z oponami 245/40/18, felgi nie wiem dokładnie ile mają cali ale są to oryginalne s line z b8,

Przy szerokości 225 bardzo będzie zaklamywalo prędkość, w która stronę?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez guerrero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany czy do b8 po lifcie moge zalozyc na felge 17 opone 225 45 17 bo powinnobyc 225 50 17 beda duze konsekwencje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego, że obwód koła będzie mniejszy i będzie większa przestrzeń w nadkolu to licznik będzie zawyżał prędkość

ogólnie będzie to słabo wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy tą felga będzie dobra do audi a4 b8 ?    8K0071498 A 8x18 Et 47 5x112 66.6.   i dam na to opony 245/40/18  ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asssior napisał:

Witam mam b8 avant i Wypatrzyłem sobie felgi 19 8,5 cala et 45, do tego opony 255/40. Co myślicie o takim zestawie? Przy obciążeniu może obcierać ? 

za duża opona 255/35 lub 245/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...