Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pulsujace/mrugajace swiatła i podswietlenie


babol009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z kolegów spotkał sie z problemem mrugajacych swiateł mijania/drogowych i podświetlenia kontrolek na tablicy rozdzielczej. przy włączonym silniku co kilka sekund w róznych odstepach czasowych klika przekaźnik 213 (ten bardziej schowany pod kierownicą) i mrugają swiatła,podswietlenie i co gorsza szarpie silnikiem. VAG nic nie pokazuje, napiecie 13.86-14V. Przekźnik zamieniałem z takim samym z wczesniejszej skrzynki. Styki w gnieździe przekaź. ok. Gdzie szukać rozwiązania problemu. Gdzie wogóle idą przewody od sterowania cewką przekaźnika bo może to przyczyna? Pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś niestyka we włączniku świateł.

Jeżeli światła nie są właczone to kontrolki mrugają i przekaźnik też klika jak oszalały. A silnik przerywa.

Edytowane przez babol009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przekaźnik słychać? Pasek napięty? Sprzegiełko alternatora sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przekaźnik słychać? Pasek napięty? Sprzegiełko alternatora sprawne?

Alternator powinien byc ok bo na VAG-u pokazuje napiecie 13.80- 14V. Ale posprawdzam pasek jeszcze. Przekaźnik klika o nr. 213 tylko ten w dodatkowej skrzynce przekaźników schowany za tymi pierwszymi. Znajduje się on na pozycji nr: 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekaźnik odciążający styk x. Wymień na inny i sprawdź co będzie.

dopiero dziś byłem w stanie zagladnąć do autka. A więć przekaźnik x zamieniłem z przekaźnikiem tym co klika (opisany wyżej) i dalej jest to samo. W tym tyg. zauwarzyłem że jak obroty sięgają 3000 to rzadko mrugnie swiatła a silnik nie przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiony regulator napięcia albo wymieniony na chińczyka daje takie objawy lampki wnętrza również mrugaja?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiony regulator napięcia albo wymieniony na chińczyka daje takie objawy lampki wnętrza również mrugaja?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Regulator nie był wymieniany. Patrzyłem na VAG-u to pokazuje napięcie tak jak pisałem wyżej 13.80-14V. Mrugają reflektory, podświetlenie wnętrza i deski rozdzielczej i szarpie silnikiem. A nie może to być regulator (tak sądze) bo jak przekręce kluczyk w stacyjce (nie odpalony silnik) to też choinka. Macie jaki pomysły koledzy?

Edytowane przez babol009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...