Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termometr


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taki termometr temperatury zewnętrznej i wewnętrznej:

http://www.allegro.pl/item164020043.html

Jest też wersja z czerwonym wyświetlaczem :biggrin:

Wymiary płytki wyświetlacza to 8 x 3.5cm

Wymiary podświetlonego pola odczytowego wyświetlacza 6.4 x 1.7cm

Wymiary płytki z mikrokontrolerem 7.5 x 3.7cm.

Długość przewodów: zasilania 0,5m, czujnika zew. 2m, czujnika wew. 0,5m.

Układ wymaga zasilenia pojedynczym napięciem stałym +7...+30V

Gdzie radzilibyście go zamontować? Jakieś pomysły, sugestie?

Zastanawiam się nad zamontowaniem go w miejscu popielniczki z centralnym panelu (nie używam popielniczki). Gdzie umieścić czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby umieścić wyświetlacz na sciance popielniczki, to mamy łatwy dostęp do zasilania z gniazda zapalniczki. Niestety wadą jest to, że termometr bedzie pracował cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na scianie popiołki za nisko moze gdzies na panelu pomiedzy radiem a klimą bądz wyzej nad panelem srorkowym w tym pasku(przejsciu tapicerki)

savik:-)

[ Dodano: 08-02-2007, 20:52 ]

ten panel to środkowy domyslacie sie zapewne sorka za przeklikanie musze sie czesciej pilnowac :-)

:confused: :wink:

savik :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

No właśnie, a jak odpalić ten w klimatroniku, tzn. jak wyświetlić temperaturę zewnętrzna bo szukam i znaleźć nie mogę... :cry: Ale taki dodatkowy to fajna też sprawa by była, ostrzega dodatkowo przed możliwością wystąpienia śliskiej nawierzchni itd. Taki dodatkowy bajer :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zkladal nowego watku mam pytanie czy ma ktos moze jakis pomysl na terometr temp wewnetrznej ? Tylko nie taki z tesco tylko tak zeby wygladal jak org myslalem o 2im w zegarach bo jest jeszcze jedna zaslepka ale koszta troche duze wyswietlacz klimatronika nie ma takiej funkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odrobinę zdolności manualnych to możesz spróbować coś takiego http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/cars/1999752743/1999752743_3.jpg?1350291730 zbudowałem to do swojej B5 i sprawdzało się nieźle, w górnym wierszu miało ikonkę śnieżynki, in out i coś tam jeszcze a dolny był ledowy wyświetlacz, jak go budowałem były pomarańczowe, ale później widziałem że i czerwone można dokupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze mozna by bylo zrobic to na org wyswietlaczu temp stosujac dwa czujniki w srodku i na zawnatrz i na obwod jakis przelacznik ktory zapodaje sygnal albo z jednego albo z drugiego

SGX mozna jakies lepsiejsze zdjecie nic tam zabardzo niewidze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę większa ;)http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/foto/1999752743/1999752743_3.jpg niestety nie mam innych, w skrócie górny wiersz przeznaczony jest na ikonki jak śnieżynka, napięcie in/out, jedna dodatkowo była przeznaczona na sterownie wycieraczkami, w planach było programowanie predkości wycierałki (nie miałem fabrycznego) ale za cholere nie byłem w stanie odkręcić jaśka i dostać się do przełącznika.

dolna to oczywiście cyfry jak widać żółe, bo nie było akurat czerwonych. Jako czujników użyłem gotowych cyfrowych ds18b20 nie potrzeba ich kalibrować

wciąż mam pliki do budowy tego termometru, więc jak znasz się trochę na elektronice mogę udostępnić

miejsca są różnie, zewnętrzny oryginalnie jest za zderzakiem przed chłodnicą, natomiast wewnętrzny fabrycznie jest w klimatroniku (za wiatraczkiem), albo np w podsufitce (lampka).

Ja budowałem swój, bo nie było w zasadzie dostępnych oryginalnych, o ile się orientuje są to jakieś termistory, więc możesz przekaźnikiem lub przełącznikem przełączyć, jedyny problem to wielkość - jest dość spory ciężko będzie gdzieś w środku schować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi np czy jest mozliwosc wyswietlenia na klimatroniku temp we wnetrzu jaka jest aktualnie jakas sekwencja klawiszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi np czy jest mozliwosc wyswietlenia na klimatroniku temp we wnetrzu jaka jest aktualnie jakas sekwencja klawiszy ?

:arrow2:http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-kody-klimatronica-ii-2459/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kod umnie nie spelnil zadania nie mam czujnikow wew:kwasny: Ale wpadl mi inny pomysl do glowy kupilem zegary Fis i pozostal mi termometr ze starych zegarow mam koncepcje gdzie go wmontowac ale pytanie jest takie wiem ze musze dokupicz czujnik temperatury pytanie jest takie czy to musi byc koniecznie ten sam co zewnetrzny czy moge kupic sobie taki jak jest wlasnie w klimatroniku wew

NOWY CZUJNIK TEMPERATURY POWIETRZA Audi A3 A4 A6 ! (2942765910) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bo jest jeszcze taki ale z b6 i nie wiem czy nie bedzie przeklamywal

CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ AUDI A2 A3 A4 A6 (2992494156) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...