Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B6] Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. ;) Zastanawiam się nad wymianą oświetlenia rejestracji w mojej B6 Avant, a mianowicie nad zakupem oryginalnych ledów, lecz zastanawiam się nad błędem na FIS-ie, :kwasny: który pojawi się jeśli podłączę owe led-y (4H0943021 i 4H0943021). Mam więc pytanie; jakie oporniki i w którym miejscu musiałbym zamontować, aby uniknąć błędu spalonej żarówki? :)

Opublikowano

Nie pojawi się żaden błąd od nich.

Opublikowano
  • Autor

Nie pojawi się żaden błąd od nich.

Seriooo? :D Chodzi mi o ten model http://www.getem.pl/zdjecia/1557.jpg

Edytowane przez cupek97

Opublikowano

jeśli ori założysz to błędu nie będzie jakieś podróbki z allegro to inna sprawa

Opublikowano
  • Autor

Ja jednym z tematów znalazłem informację, że trzeba zastosować adapter :mellow:

Polecam oryginalne ledy do tablicy rejestracyjnej oraz adapter żeby nie wywalało błędu

ad33185af0b1b99egen.jpg

39298-1.jpg


Ledy na allegro z opornikami strasznie się grzeją i mogą wypalić gniazdo w oświetleniu tablicy

Opublikowano

Nie wiem. Mi osobiście Bidzio1 robił ale wujkowi zamawialem to bez żadnego adaptera

Opublikowano
  • Autor
Opublikowano

W oświetleniu niezauważalna ale te drugie padają , a jeśli są bez rezystora to wali błędem.

Opublikowano
  • Autor

W oświetleniu niezauważalna ale te drugie padają , a jeśli są bez rezystora to wali błędem.

W oryginalnych występuje błąd czy C10W?

Opublikowano

w zwykłych

Opublikowano

Ori żarówka w tym przypadku C10W ma własną rezystancję ( jak wszystkie tradycyjne żarówki ) a przez to błędu niema.

Opublikowano

Jeśli kupisz te ori ledowe, to nie będziesz miał żadnego błędu :)

Opublikowano

Można wstawić oporniki jak dobrze pamiętam 100ohm 2W i nie bedzie błedów.

Mam już chyba ze 3 lata i działa.

Żarówki ledowe z allegro

Opublikowano

No właśnie musiałeś dokładać oporniki a do ori nie musisz nic dokładać

Opublikowano

Pewnie że można , te ori też mają rezystory ale trzeba wiedzieć jakie ? I tu chodzi tak o oporność jak i o moc rezystora.

Opublikowano
  • Autor

Co sądzicie o poniższych rodzajach LED-ów?

2x - oświetlenie tablicy, http://allegro.pl/lampki-led-tablicy-audi-a3-a4-a6-a8-q7-oryginalne-i5439230069.html

13x - (4x podświetlenie drzwi białe, 4x podświetlenie drzwi czerwone, 4x oświetlenie nóg, 1x schowek pasażera)http://allegro.pl/zarowka-led-8x-smd-w5w-t10-canbus-vw-audi-mercedes-i5777585833.html

5x - (2x podsufitka bagażnik, 1x klapa bagażnik, 2x podsufitka lusterka) http://allegro.pl/zarowka-led-36mm-5050-smd-c5w-c10w-c7w-canbus-36-i5745484220.html

4x - podsufitka (2x przód, 2x tył) http://allegro.pl/zarowka-led-t4w-ba9s-smd-5050-canbus-audi-volvo-i5768667525.html

2x - podsufitka przód, http://allegro.pl/zarowka-led-42mm-5050-smd-c5w-c10w-audi-skoda-vw-i5738543143.html

Czy jeśli je zamontuję u siebie nie będzie komunikatu o żarówce? :decayed:

PS: Co możecie polecić na światła LED postojowe? :)

Edytowane przez cupek97

Opublikowano

niezle swiecą i nie ma błedu,

http://allegro.pl/podswietlenie-led-tablicy-audi-q7-a3-a4-a6-a8-s6-i5081509405.html

predzej mialem ori, ale po dwoch latach padly:(

chociaz z tego co widzialem prawdopodonie dostala sie tam wilgoc

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Zatanawiam się nad kupnem tych lampek LED oczywiście orginalnych. Akutualnie mam od niecałego roku też lampki led ale zamienniki takie jak na tej aukcji http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i4973964167.html i od jakiegoś miesiąca zaczęły wariować lampki raz swiecą ok (jasno) a raz tak aby, że świeci (ciemno). Jak nacisne na lampkę to znów świeci jasno. Połowa diód już się popaliła. Puki co błędu na komputerze nie mam. Zastanawia mnie czy te orginalne Lapki led tak jak piszą koledzy wyżej błędu nie mają czy coś trzeba przerabiać. Nie chciałbym kupić lampek i później wywali mi błąd na komp. Te zammienniki pod względem błędu są ok ale nie wytrzymały nawet roku. Może błąd wywala u tych co mają bardziej rozbudowany FIS i np pokazuje spalone żarówki a Ci co nie mają tej funkcji to FIS nic nie pokazuje.

Tak wogóle to Audi z tymi lampkami oraz całą to listwą sie nie popisało, gdyż miejsce to jest szczególnie narożone na wodę i błoto. U mnie np ta listwa nadaje się tylko do wymiany jest cała zaśniedziała a w gnizdach lampek mam poprzerabiane wtyczki na kableki bo te blaszky tak byly zaśniedziałe, że odpadły.

Opublikowano
  • Autor

Zatanawiam się nad kupnem tych lampek LED oczywiście orginalnych. Akutualnie mam od niecałego roku też lampki led ale zamienniki takie jak na tej aukcji http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i4973964167.html i od jakiegoś miesiąca zaczęły wariować lampki raz swiecą ok (jasno) a raz tak aby, że świeci (ciemno). Jak nacisne na lampkę to znów świeci jasno. Połowa diód już się popaliła. Puki co błędu na komputerze nie mam. Zastanawia mnie czy te orginalne Lapki led tak jak piszą koledzy wyżej błędu nie mają czy coś trzeba przerabiać. Nie chciałbym kupić lampek i później wywali mi błąd na komp. Te zammienniki pod względem błędu są ok ale nie wytrzymały nawet roku. Może błąd wywala u tych co mają bardziej rozbudowany FIS i np pokazuje spalone żarówki a Ci co nie mają tej funkcji to FIS nic nie pokazuje.

Tak wogóle to Audi z tymi lampkami oraz całą to listwą sie nie popisało, gdyż miejsce to jest szczególnie narożone na wodę i błoto. U mnie np ta listwa nadaje się tylko do wymiany jest cała zaśniedziała a w gnizdach lampek mam poprzerabiane wtyczki na kableki bo te blaszky tak byly zaśniedziałe, że odpadły.

Ja osobiście polecam te lapmpki http://allegro.pl/lampki-led-podswietlenie-tablicy-audi-a4-b6-a6-c6-i5290138763.html. Wraz z kolegą wymieniłem na takie i jesteśmy bardzo zadowoleni. ;) Może woda się lekko dostała i styki są zaśniedziałe. :) Ja nie mam komunikatu o spalonej żarówce. :D

Racja, umiejscowienie podświetlenia tablicy to niezbyt dogodne miejsce, a szczególnie jeśli trzeba odkręcić śrubki lampek. :)

Jeśli są bardzo zaśniedziałe styki to możesz wymienić całą listwę i będzie problem z głowy. ;)

Edytowane przez cupek97

Opublikowano

O tym,czy pojawi się błąd spalonej żarówki decyduje moduł komfortu zamontowany w aucie.W B6 mam zamontowane ori ledy i nie mam błędu,bo MK LOW.Przed chwilą wymieniałem w B7-też ori i wyskoczył mi błąd spalonej żarówki,bo MK HIGH.Wynika z tego,że ori ledy nie mają żadnego rezystora.W B6 i w B7 montowałem te same kupione w ASO.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.