Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie jechać po auto w Niemczech ?


p4tyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wyjazdu do Niemiec po samochód, czy macie może jakieś place na którym można obejrzeć/kupić "dobry samochód"

Owszem, szukanie nie boli... lecz wiadomo, że spytać zawsze można :)

Pozdrawiam

PS. jeśli jest rozwinięty podobny wątek, proszę o przeniesienie. Nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli miejscowości typu Berlin, czy jakies place Turasów?

Każda wypowiedź, bardzo cenna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpewniej to szukać po ogłoszeniach w necie , wypatrując prywatnych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram KALI. W większości na placach pracują albo Turasy albo Polacy, i oni już tam na miejscu ingerują w stan auta. Jak chcesz auto na handel, to tego typu place są dobre, a jak dla siebie to wchodź na ebay i szukaj od prywaciarza. Po pierwsze taniej, a po drugie pewne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na otomoto jakbyś szukał to tam masz taką opcję do filtrowania wyników jak ogłoszenia prywatne tak chyba najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieświadomi co tam się dzieje :) Ci co im się nie chce dalej ruszyć i nie kupują auta dla siebie.

Można coś wyrwać nawet z tych szrotowisk, ale trzeba mieć kogoś na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko prywatne ogłoszenia bierz pod uwagę. Kupiłam w październiku B5 2001r tylko daleko, bo aż pod Szwajcarską granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym się absolutnie od turasków(określonych) na placach Teile czy Schneller nie obawiał fury brać, Przecież to wszystko prosto z leasingu fureczki.

Pozdrówki

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Berlinie w piątek na placykach. Sytuacja wygląda tak - większość aut to szroty stamtąd, zaniedbane. Oglądałem Golfa VI variant z 11roku i auto niby fajne, navi, komp, skóry, manual 6bieg itp itd za 6,5k euro, ale jak na spokojnie spojrzeć to całe auto do malowania, bagażnik po psie, tu coś ułamane, tu pęknięte itp.

Najlepsza opcja w autach starszych niż 5 lat to prywaciarz, który za większą cenę niż odpowiednik w PL razem z autem sprzeda Ci do niego KSIĄŻKĘ - i nie mam tu na myśli wypełnione "ServicePlan" a stos rachunków, fakturek itd itp, do tego dorzuci drugi komplet felg z rocznymi, mięsistymi oponkami i pożyczy dalszej bezawaryjnej eksploatacji, takiej jaką on miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schneller to po drugiej stronie, tam gdzie aldi, ale wiadomo o co chodzi :)

jak coś jest wartego uwagi to szybko znika, albo na placyk nie zdąży wjechać i już sprzedane

tak przed 9 to tylko lawetki z pl śmigają jedna za drugą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz auta dla siebie, to polecam miasto Zwickau. Tam jest sporo komisów i nie ma aut kombinowanych, jak napisali koledzy wyżej: przez polaczków i brudasów. Szukaj na stronach: mobile.de albo autoscout24.de

Znajomy czasem tam po auta jeździ i za rozsądne pieniądze idzie tam kupić auto w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Szwajcaria.

Tam w brud aut.

Po kilkanaście na każdym podwórku.

Aż w szoku byłem jak zobaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy znalazł furę dla siebie właśnie w Berlinie i to u Turka na placu. Jeździ do dziś i naprawdę nie żałuje. Fakt że auto było 4 letnie (miało jedną skazę lakierniczą ale wszystko było opisane w ogłoszeniu). Więc nie do końca tak to jest z tym Berlinem.

Ja mogę polecić Norymbergę. Zagłębie komisowe. Pełno komisów tureckich ale tak samo dużo niemieckich z bardzo ładnymi samochodami. Jeśli chcesz kupić auto dla siebie to powinieneś nie nastawiać się na "promocyjną cenę". Za dobre auto musisz zapłacić normalną rynkową cenę. Ja akurat kupiłem tam od osoby prywatnej i też suma sumarum wyszła mi za moje auto normalna cena średnia. Natomiast wartością dodaną tego samochodu był pewny przebieg, do końca serwisowany w AUDI, 2 kpl. opon z felgami Audi, książka serwisowa, oryginał lakier itp. Więc warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Natomiast wartością dodaną tego samochodu był pewny przebieg, do końca serwisowany w AUDI, 2 kpl. opon z felgami Audi, książka serwisowa, oryginał lakier itp.

bardzo rozsądny głos w dyskusji :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...