Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wariatora A4 B6 2,0 ALT


Krzychsztof

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów!!!

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem małysza a4 b6 z silnikiem 2,0 alt. W weekend będę wymieniał wariator bo ładnie już hałasuje. Przeprowadzał już ktoś taką wymianę? Co po kolei trzeba robić?

Ewentualnie proszę o info co kupić do wymiany (pierścienie hakowe, uszczelki pod zawór wsy. ciśnienia i pokrywę zaworów mam)

Pozdro!

Edytowane przez Krzychsztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można sobie pozwolić to tu robi nasz kolega z forum o ile się nie mylę :)

http://allegro.pl/wariator-alt-a4-b6-passat-audi-awa-fsi-2-0-tfsi-i5790538451.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem regenerowany wariator od kolegi Beny a4 mam zrobione na nim 5600 tys na razie wszystko w porządku, sprawdz czy nie trzeba zmienić łańcucha, przeczyść też zawór wysokiego ciśnienia u mnie był nieżle zasyfiony po wyjęciu tego zaworu trzeba zmienić koniecznie uszczelkę tylko aso

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem po wymianie wariatora, niestety efekt do końca nie jest taki jaki był planowany. Silnik odpala bez charakterystycznego klekotu i jak jest zimny chodzi ładnie i cichutko. Niestety po nagrzaniu się zaczyna stukać, mniej niż poprzednio ale nadal jest to uciążliwe.

Jak stwierdziliśmy z mechanikiem wina stukania nie leży tylko po stronie wariatora lecz także zaworu ciśnienia. Po nagrzaniu się silnika olej robi się rzadszy i zawór przepuszcza go do obwodu w skutek nie może utrzymać właściwego ciśnienia. Sam wariator mogę polecić, regeneracja wykonana fachowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie zawór nie daje rady. Ja miałem to samo wymieniłem wariator i nadal klekotało na ciepłym silniku. Mi udało się kupić za 300 zł zawór w bardzo dobrym stanie. Od wymiany przejechałem już jakieś 30 tys i jest cisza oby tak dalej :) Warto jeszcze sprawdzić ciśnienie oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej. Wariator, najlepiej namiary na regenerację poproszę ( link do aukcji zdechł ).

 

A4 2001 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany wariatora i nastawnika (chociaż ostatnio ucichł) i do tej pory wybór był albo ASO albo regeneracja. Dzisiaj na allegro znalazłem nowy wariator firmy DME, czy ktoś z was coś powie na ten temat, warto czy nie warto? Pozdrawiam

WARIATOR-06B109088D-AUDI-VW-2-0-ALT-NOWY
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 990 zł - WARIATOR 06B109088D AUDI VW 2.0 ALT NOWY DME (9043630995). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...