Skocz do zawartości
IGNOROWANY

parujące szyby ? jakie przyczyny


dawid_92

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ratujcie bo już nie mam sił na te parujące szyby. Póki klima działa wszystko jest ok, klima się wyłącza i wtedy zaczyna się udręka. Tym bardziej teraz kiedy temperatura spada poniżej zera i klima się nie uruchamia. Filtry wymienione, szyby wymyte odtłuszczone, jak jadę sam jeszcze jest ok, wsiądą pasażerowie i koniec. Przednia jeszcze jako tako daje się odparować nadmuchem na maxa ale boczne przednie, tylne, tył zalane parą. Tak się nie da jeździć. Co robić? Co sprawdzić? przecież nie będę zimą jeździł z otwartym oknem lub wyposażał każdego pasażera w ściereczki do wycierania mi szyb...

Ja bym sprawdził czy filtr jest suchy. A po za tym dobrze wysuszył samochód. O ile teraz trudno o to, to ustawił bym max temperaturę, i leciutko uchylił wszystkie szyby. Dzięki czemu powietrze krążyło by.

Filtr suchy, no jak uchylę szyby to się odparuje ale po zamknieciu od nowa paruja

Panowie ratujcie bo już nie mam sił na te parujące szyby. Póki klima działa wszystko jest ok, klima się wyłącza i wtedy zaczyna się udręka. Tym bardziej teraz kiedy temperatura spada poniżej zera i klima się nie uruchamia. Filtry wymienione, szyby wymyte odtłuszczone, jak jadę sam jeszcze jest ok, wsiądą pasażerowie i koniec. Przednia jeszcze jako tako daje się odparować nadmuchem na maxa ale boczne przednie, tylne, tył zalane parą. Tak się nie da jeździć. Co robić? Co sprawdzić? przecież nie będę zimą jeździł z otwartym oknem lub wyposażał każdego pasażera w ściereczki do wycierania mi szyb...

Sprawdź czy pod dywanikami nie masz mokro i czy Ci upływa płyn od chłodzenia. Ja po wymianie nagrzewnicy nie muszę używać klimatyzacji, zero praktycznie parowania szyb ale to nie musi być od razu skutek. Też winowajcą może być filtr kabinowy albo szczelność.

Ok sprawdze dywaniki, płynu jest jak powinno. Czyli obstawiasz nagrzewnice? mozna ja jakoś sprawdzic?? filtry sa wymienione, poprzednio po pojawieniu sie takiego problemu wymienilem filtry i problem znikl a tym razem nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana całkowita nagrzewnicy. Nagrzewnice zamówiono mi za 60zl a robocizna wyszła mi tak 100zł.

Za 100 zł wytargali Ci nagrzewnice :co: to jest do groma roboty ze zdjeciem deski, jacys skromni Ci fachowcy, ciekawe czy wszystko dokrecili tak jak ksiazka pisze ;)

AudiGordon dywanikow czasem nie masz welurowch ? Sproboj dokladnie sprawdzic pod dywanikami czy nigdzie nie ma mokro ta para musi miec gdzies swoje zrodlo. Moze cieknie z pod obudowy filtra albo komputera, tam uszczelki lubia puszczac wode do srodka, u mnie nawet jak sie jedzie w 5 osob to przednia odparowana i boczne przednie rowniez oczywiscie jak sie samochod rozgrzeje ale tylnie pozostaja zaparowane, chyba juz tak te modele maja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana całkowita nagrzewnicy. Nagrzewnice zamówiono mi za 60zl a robocizna wyszła mi tak 100zł.

Za 100 zł wytargali Ci nagrzewnice :co: to jest do groma roboty ze zdjeciem deski, jacys skromni Ci fachowcy, ciekawe czy wszystko dokrecili tak jak ksiazka pisze ;)

AudiGordon dywanikow czasem nie masz welurowch ? Sproboj dokladnie sprawdzic pod dywanikami czy nigdzie nie ma mokro ta para musi miec gdzies swoje zrodlo. Moze cieknie z pod obudowy filtra albo komputera, tam uszczelki lubia puszczac wode do srodka, u mnie nawet jak sie jedzie w 5 osob to przednia odparowana i boczne przednie rowniez oczywiscie jak sie samochod rozgrzeje ale tylnie pozostaja zaparowane, chyba juz tak te modele maja ;)

dywaniki mam gumowe. wszystkie mam zaparowane po okolo 5 min jazdy w 3. wczesniej wszystkie bywaly suche :/

Jak podjeżdżamy pod zakłąd pracy po przejechaniu 40 km to auto wygląda jak by niezły melanż był w środku bo nic nie widać przez te szyby tak zaparowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli obstawiasz nagrzewnice? mozna ja jakoś sprawdzic??

Nagrzewnica jak cieknie to po pierwsze ubywa plynu chlodniczego, bedziesz mial mokre dywaniki od ostrny kierowcy lub pasazera, czuc charakterystyczny zapach i mega tłuste szyby widac to szczegolnie w nocy pod swiatlo.

Szukaj narazie wilgoci i jak bedzie slonce to zostawiaj szyby uchylone a najlepiej to wyjmowac wycieraczki, mozna jeszcze pod nie polozyc siwa gazete i dosc czesta ja zmieniac, bedzie chlonela wilgoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obstawiasz nagrzewnice? mozna ja jakoś sprawdzic??

Nagrzewnica jak cieknie to po pierwsze ubywa plynu chlodniczego, bedziesz mial mokre dywaniki od ostrny kierowcy lub pasazera, czuc charakterystyczny zapach i mega tłuste szyby widac to szczegolnie w nocy pod swiatlo.

Szukaj narazie wilgoci i jak bedzie slonce to zostawiaj szyby uchylone a najlepiej to wyjmowac wycieraczki, mozna jeszcze pod nie polozyc siwa gazete i dosc czesta ja zmieniac, bedzie chlonela wilgoc.

OK DZIEKI OD RANA SPRAWDZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana całkowita nagrzewnicy. Nagrzewnice zamówiono mi za 60zl a robocizna wyszła mi tak 100zł.

Za 100 zł wytargali Ci nagrzewnice :co: to jest do groma roboty ze zdjeciem deski, jacys skromni Ci fachowcy, ciekawe czy wszystko dokrecili tak jak ksiazka pisze ;)

AudiGordon dywanikow czasem nie masz welurowch ? Sproboj dokladnie sprawdzic pod dywanikami czy nigdzie nie ma mokro ta para musi miec gdzies swoje zrodlo. Moze cieknie z pod obudowy filtra albo komputera, tam uszczelki lubia puszczac wode do srodka, u mnie nawet jak sie jedzie w 5 osob to przednia odparowana i boczne przednie rowniez oczywiscie jak sie samochod rozgrzeje ale tylnie pozostaja zaparowane, chyba juz tak te modele maja ;)

Normalnie bym zapłacił 250-300zł ale po znajomości. Nie wiem jak zrobili ale jestem bardzo zadowolony, nie widzę żadnej różnicy co do deski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że ryż w pończochę i pod fotel na przykład. Podobno sprawdza się, ale nie miałem jeszcze okazji. Dzisiaj natomiast widziałem w jakimś sklepie pochłaniacz wilgoci do auta. Ktoś korzysta z ryżu lub pochłaniacza? Sprawdza się?

wiadomo raz na parę miesięcy doleje minimalnie płynu chłodniczego, ale to minimalnie, nie ubywa go często ani w dużych ilościach. więc to normalna rzeczy chyba?

A tak wogóle mm od środka zakamieniały i żółtawy zbiorniczek od płynu chłodniczego, gdzie najlepiej kupić taki zbiornik biały, czysty?

A próbowałeś kwasek cytrynowy lub odkamieniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pochłaniacz wilgoci w samochodzie ale nic to nie daje, średnio co dwa dni muszę czyścić szyby (Clin Anty-Para), bo mi parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pochłaniacz wilgoci w samochodzie ale nic to nie daje, średnio co dwa dni muszę czyścić szyby (Clin Anty-Para), bo mi parują.

Miałem to samo kolego, niestety nagrzewnica do wymiany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, nie próbowałem niczym procz octem :P

Ale zbiorniczek oryginał kosztuje 150 zł oryginał w serwisie, a mogę go mieć za 100 zł, więc kupię niedługo :))

Mi jakoś mocno szyby nie parują, tzn jak deszcz pada lub po myjni to wtedy parują najbardziej. Ale jak jest sucho i dni takie jak teraz ostatnie czyli temperatura np 0 lub pare stopni na plusie to nie parują aż tak. Chyba że jadę autem w pare osób to wtedy pasują. Albo jak ktoś wypije alkohol to nawiew nie pomaga nawet heheh. Zostaje tylko klima.

Już nie wiem co robić z tym. Z nagrzewnicy raczej nie cieknie bo płynu juz dawno nie dolewalem maja lub czerwca. I dolewałem wtedy z 50ml może mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...