Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie na zimnym silniku 1.8t AEB


Groszekgroszek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, Moje Audi a4 b5 1.8t AEB+LPG wkurza mnie juz nie miłosiernie... od jakiegos miesiaca, gdy silnik jest zimny cieżko pali... czasem zapali dopiero za drugim razem, gdy juz odpali szarpie strasznie aż do momentu gdy nie przęłączy sie na gaz, wtedy nic sie nie dzieje. wymienione zostało :

Pompa paliwa,

Filtr paliwa,

filtr powietrza,

Cewki wszystkie 4 NGK,

Swiece Platynowe,

Jeśli Chodzi o Błędy w kompie sa ta:

Za uboga mieszanka,

za bogata

czasem pokaze sie błąd 16487 Przepływomierz - wysokie napięcie brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

Zrobiłem Logi dynamiczne na zimnym silniku, na paliwie oto i one:
http://vaglog.pl/log_240656.html pierwszy na zimnym silniku
http://vaglog.pl/log_240657.html drugie podejscie na gazie
na samym zapłonie przepływomierz powietrza pokazuje 27.78 g/s czy to normalne? z góry dziekuje i prosze o pomoc...
Edytowane przez Groszekgroszek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzałem w logi ale skoro masz vaga to na początek przywróć ustawienia fabryczne w silniku i pojezdzij na samej benzynie bo są duże szanse ze to wina gazu,

Aby to zrobić wchodzisz w Silnik->adptacja->kanał 000->wartość 00->test->save wtedy pojezdzij ze 2 dni na benzynie i zobacz czy dalej szarpie.

@Edit. Skoro pali za drugim razem możliwe że reduktor puszcza przez podcisnienie gaz i musi go wypluc w wydech zanim zapali.

Edytowane przez krzychusu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logi nie zerkałem, ale może zdejmij wtyczkę z elektrozaworu pod maską (elektrozaworu od LPG), poczekaj jak wypali gaz.

Może któryś wtryskiwacz puszcza w kolektor i stąd trudności z odpaleniem i szarpaniem, dopóki się nie przełączy.

Taka moja sugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto bylo chipowane? Masz przeplyw 150g/s przy 5000 obrotow, a w serii 150 konnej powinno byc 120g/s przy 5800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...