Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mało gazu wchodzi jak na te butle


mario1234321

Rekomendowane odpowiedzi

A ty dalej swoje

Po co ci cena mapsensora, niech się martwi gazownik (pewnie ze 150zł) http://www.lpg.auto.pl/index.php?stat=info&id=553

Reduktor masz dobry chyba że trafiłeś na felerną sztukę.

Reduktora nie dobiera się do staga tylko do auta

Skoro on ustawia pod domem to mu się nie uda ustawić dobrze, ale życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Mam u siebie butle 62 to po odliczeniu 20% to powinno mi wejsc jakies 50 l. To jakim cudem wchodzi mi ponad 59???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest średnio te 20% . Zależne to od ustawienia pływaka , a jeszcze podczas montowania może się ramię wygiąć. Dlatego jednym wchodzi 80% drugim 90% a są tacy co mają raptem 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobil mi gazownik z tym przelaczaniem na PB, technik przyjechal do niego i stwierdzil ze mam auto chipowane, rozwiercil dysze, cos z reduktorem zrobil i hula ale od 5700obrotow domieszka 10% benzyny nie wiem czemu a co najwazniejsze vaga nie moge podpiac,........ blac NFG, nawet glupich nastaw podstawowych klimy teraz nie zrobie..... jak temu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


rozwiercil dysze, cos z reduktorem zrobil i hula ale od 5700obrotow domieszka 10% benzyny nie wiem czemu

może graty gazowe założone pod fabryczną moc a pod czipa już nie wydalają,stąd dolewka PB,


co najwazniejsze vaga nie moge podpiac,

jaki sterownik gazu zamontowany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to chodzi stag 4 qbox plus , reduktor ac r01 250, wtryskiwacz- ac 001-4 bfc, chce tylko pod vaga sie podpiac, mowi ze w 7 pinie w kostce od zlacza w aucie przeciac pomaranczowy kabel i bedzie szlo a potem musze go przylutowac, bez sensu.... da sie to jakos ominac czy zostaje mi tylko prze;lacznik sobie zamontowac na" zero-jeden "

Edytowane przez mario1234321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag 4 qbox plus

jeśli sterownik jest prawidłowo podłączony pod OBD auta to odpal auto,przełącz je na PB i dopiero wtedy się podepnij pod złącze,powinno działać,

auto po odpaleniu nie może się wogóle przełączyć na gaz,

inaczej może zablokować OBD

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzialalo teraz nawet bez przelaczania na PB, na wylaczonym silniku ruszylo ale bledy mam w silniku takie

Control Module Part Number: 8E0 909 518 AA
Component and/or Version: 1.8L R4/5VT G 0004
Software Coding: 0011501
Work Shop Code: WSC 66565
4 Faults Found:
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
16687 - Cylinder 3 Misfire Detected
P0303 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
16688 - Cylinder 4 Misfire Detected
P0304 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
16685 - Cylinder 1 Misfire Detected
P0301 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wypadanie zapłonów 1,3 i 4 cylinder

Zrób wreszcie te logi bo może ten gazownik wciska jakąś lipę z tym chipem

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobil mi gazownik z tym przelaczaniem na PB, technik przyjechal do niego i stwierdzil ze mam auto chipowane, rozwiercil dysze, cos z reduktorem zrobil i hula ale od 5700obrotow domieszka 10% benzyny nie wiem czemu a co najwazniejsze vaga nie moge podpiac,........ blac NFG, nawet glupich nastaw podstawowych klimy teraz nie zrobie..... jak temu zaradzic?

Podjedź na ul.Telimeny 30a warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalbym ale zas zaplace pewnie u nich sporo i strace gwarancje jak inny komp sie wepnie, teraz niby dziala nie przalacza na PB ale nie wiadomo od jakich obrotow ustawil domieszke benzyny bo mogl nawet od 3tys a nie wiem jak to sprawdzic .
Wypadanie zaplonow co znaczy? zle ustawienia gazu?, logi zrobie zaraz na pb napewno, na gazie musze kabel odciac ;) - dostac sie do niego ;)

Edytowane przez mario1234321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie atakuj swojego gazownika niech ogarnie temat bo ewidentnie jest źle wystrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik już nie wie co zrobić i podparł się benzyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor wymienil na nowy ale to samo bylo, wtryski mowil ze by niue pomogly hana- tak mu technik powiedzial ponoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze raz. To wypadanie zapłonu masz nadal? Jeśli tak to kiedy świece były zmieniane? Czy obroty opadają normalnie a czy wolno spadają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobil mi gazownik z tym przelaczaniem na PB, technik przyjechal do niego i stwierdzil ze mam auto chipowane, rozwiercil dysze, cos z reduktorem zrobil i hula ale od 5700obrotow domieszka 10% benzyny nie wiem czemu a co najwazniejsze vaga nie moge podpiac,........ blac NFG, nawet glupich nastaw podstawowych klimy teraz nie zrobie..... jak temu zaradzic?

Dotryski benzyny to jest opcja bieda. Takie rozwiązanie wymusili na producentach instalacji głównie odbiorcy z bliskiego i dalekiego wschodu. Żeby było taniej wrzucają najgorsze badziewie, które nie wyrabia z obsłużeniem mocy i przy pewnych obciążeniach muszą dotryskiwać benzynę bo instalacja przyklęka.

reduktor wymienil na nowy ale to samo bylo, wtryski mowil ze by niue pomogly hana- tak mu technik powiedzial ponoć

Tak, innym pomagają a tobie niestety by nie pomogły :facepalm: Mam większą moc niż ty, jeżdżę na hanach i jakoś u mnie działają. Koleś wstawił albo za słaby reduktor albo wtryski i mydli oczy że by nie pomogło. Ustawił sobie dolewanie benzyny żebyś się odpieprzył i więcej nie przyjeżdżał. Według mnie wypadałoby napisać gdzie ten warsztat żeby ludzie sobie odpowiednie wnioski wyciągneli i omijali szerokim łukiem.

Jeżeli chodzi o vaga to już koledzy wyjaśnili. Zostawili włączone połączenie z OBD i dlatego nie możesz się połączyć. Najczęściej wystarczy przełączyć na benzynę i wyłączyć/włączyc zapłon. Przy starcie na benzynie obd w sterowniku gazu się nie łączy. Niektóre skanery mogą połączyć się równolegle z OBD sterownika, możesz tylko okresowo dostawać fałszywe odczyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz jak zalozylem gaz to wiem wiecej i zaluje ze do tego gazownika pojechalem choc jakbym wiedzial cos o instalacji to bym mu kazal wtryski hana pojedynczo zamontowac i butle odwrotnie wielozawor bo nie moge wyjezdzic gazu zawsze zostaje 4 l minimum a co do tego ze wtryski hana by pomogly to napewno by pomogly tylko nie chce mu sie tego robic i wydaje mi sie ze benzyny mi duzo leci , jak sprawdzic od ilu obrotow mam te dolewke?


Dobra jeszcze raz. To wypadanie zapłonu masz nadal? Jeśli tak to kiedy świece były zmieniane? Czy obroty opadają normalnie a czy wolno spadają ?

chyba nie mam, teraz i tak bledow nie widze bo podpial mi pod sterownik gazu i obd i jak cos to podobno bledy sie kasuja... ale jak logi robilem tylko na pb to obroty z ponad 6tys opadaly rownomiernie ale nie tak bardzo szybko i mowil ze swiece sie wymienia jak szarpie dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak sprawdzic od ilu obrotow mam te dolewke?

Jeżeli nie jest włączone ukrywanie przełączenia na benzynę to będzie widać na przełączniku od gazu, a jeżeli jest, to musisz otworzyć maskę i niech ktoś powoli podkręca obroty a ty nasłuc**j kiedy przestaną działać wtryskiwacze gazowe.


tak bledow nie widze bo podpial mi pod sterownik gazu i obd i jak cos to podobno bledy sie kasuja

:facepalm: A jak będziesz miał checka od czegoś innego, na przykład niskiego ciśnienia oleju? To zanim się zorientujesz to silnik kaplica.

Słuchaj, gaz dopiero co zamontowałeś. Pojedź do jakiegoś ogarniętego gazownika, niech spojrzy na instalkę i ustawienia. Może się okaże że dołożysz 200 zeta i wszystko będzie hulać, może wystarczy wężyki poprzełączać albo poskracać. A tak będziesz się teraz przez cały czas woził z jakimiś problemami i będziesz niezadowolony. A na pewno czas to będzie długi bo jakbyś miał zaraz sprzedawać to byś gazu nie montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...