Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 nie reaguje na kluczyk POMOCY


driver-max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oczywiście przychodzę do Państwa z problemem, mianowicie

Auto stało dwa tygodnie pod domem, kiedy wczoraj włożyłem kluczyk do stacyjki nie było żadnej reakcji. Pomyślałem że może akumulator jest słaby.

Po doładowaniu akumulatora auto nadal nie reaguje na kluczyk, ale

Otwiera/zamyka drzwi

Po włożeniu kluczyka podświetla się tylko P (ręczny) na desce rozdzielczej oraz przy drążku zmiany biegów

Podczas próby włączenie zapłonu słychać tylko takie delikatne pukniecie z okolicy stacyjki (coś w stylu przekaźnika)

Kierownica nie jest zablokowana.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki ale bez żadnego rezultatu, dziwna sprawa biorąc pod uwagę fakt że auto do samego końca funkcjonowało w 100% prawidłowo.

Czy ktoś może coś wie na ten temat ?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowany był w domu

nie bedzie ......... poczytaj temat gdzie sie ładuje

sterownik cały czas mysli ze AKU jest słaby

sprawdz pozniej jakie błedy sa :wink:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/174916-aktywacja-wskazania-naladowania-akumulatora-wymiana-demontaz-kodowanie/

odzsybie.png podsybie.png

- Zdjąć osłonę 1 za uchwyt w górę -> .

podszybie3.png podzybie5.png

- Odblokować blokadę ->A i otworzyć osłonę -> B.

- Podłączyć czerwony zacisk przewodu + urządzenia do ładowania akumulatorów do bieguna dodatniego 1, a czarny zacisk przewodu - do bieguna masy 2.

– Podłączyć wtyczkę sieciową urządzenia do ładowania akumulatorów i włączyć urządzenie do ładowania akumulatorów .

– Podczas ładowania pozostawić pokrywę tylną otwartą.

bateria336.jpg

bateria443.jpg

bateria335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w takim wypadku na jak długo mam to podłączyć? skoro akumulator był ładowany według wskazań prostownika do pełna. Czy wystarczy tylko podłączenie powiedzmy na krótką chwilę czy na dłuższy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź jutro spróbuje przez dłuższy czas, bo dziś podłączyłem tylko na chwilę i dalej nic ręce mi już opadły...

Dam znać co i jak...

Pozdrawiam


witam nie działa... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mozliowsc podpiecia kompa ?

z tego co wiem to nie można podpiąć kompa, bo nie ma zapłonu czy jestem w błędzie?:/

Ale i tak nie mam w chwili obecnej możliwości podpięcia kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mozliowsc podpiecia kompa ?

z tego co wiem to nie można podpiąć kompa, bo nie ma zapłonu czy jestem w błędzie?:/

Ale i tak nie mam w chwili obecnej możliwości podpięcia kompa...

Mozna

Jesli nie ma zaplonu trzeba wzbudzic magistrale CAN poprzez np. wlaczenie swiatel postojowych i wtedy podstawowe sterowniki powinny byc osiagalne przy diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podpowiada że może to czujnik/wyłącznik wstrząsowy czy jest to prawdopodobne i jeśli tak to gdzie go szukać w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był ten czujnik, to nie byłbyś w stanie otworzyć auta z pilota, bo prąd byłby całkowicie odcięty od akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jestem po wizycie gościa z ADAC i powiedział tyle że nie ma pojęcia co się stało :-(

Podłączył kompa ale nic się nie udało ustalić bo to coś (jak on to powiedział ) jest zepsute i blokuje dostęp

Dzwoniłem do innego magika który stwierdził że na 95% procent winna jest stacyjka a w zasadzie czip który jest w środku.

Jak myślicie czy gość może mieć rację ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupi pomysł, ale lepszy taki niż żaden ;) Próbowałeś odpalać innym kluczykiem? Ewentualnie tym plastikowym, zapasowym grotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie no i jestem po wizycie kolejnego specjalisty, jak się okazało nic związanego z kolumną kierowniczą wszystko tam gra nie ma błędów...

Drugi kluczyk to była pierwsza myśl... ale został w Polsce... już na niego czekam także sprawdzimy.

Jeśli to nie podziała to tylko ASO. . .

No cóż aż strach się bać dam znać co i jak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dziala otwieranie z przycisku i zamykanie to nie bateria.

A nie spadl ci przypadkiem klucz na ziemie?

Wiesz pastylka immo mogla sie uszkodzic w kluczu.

Tak wlasnie sie dzieje jak immobilajzer nie wykrywa "swojego" klucza - wciskasz klucz i nic sie nie dzieje, zadne systemy sie nie odpalaja a tym bardziej silnik.

Odwiedz jakiegos magika od kluczy i sprawdz czy pastylka od immo w kluczu dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taka jest sytuacja...

Otwiera/zamyka ale nie ma zapłonu/ nie odpala... Bezpieczniki dobre, akumulator pełen, w kolumnie kierowniczej nie ma błędów nic nie blokuje...

Hmmm kiedyś mi raz upadł ale wszystko śmigało do tej pory nic się nie działo... jeździł bez najmniejszych problemów... Nie wiem... Czekam na ten drugi klucz z niecierpliwością!


Może głupi pomysł, ale lepszy taki niż żaden ;)Próbowałeś odpalać innym kluczykiem? Ewentualnie tym plastikowym, zapasowym grotem?

A jest możliwe odpalenie mechaniczne ( grotem z kluczyka ) ?

Edytowane przez driver-max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba nie.

Powinieneś mieć taki kluczyk awarynky (plastikowy grot z pastylką immo):

DSC00794.jpg

A w schowku pasażera obudowę do grotu w kształcie normalnego kluczyka. Dopiero po włożeniu grotu w obudowę powinieneś być w stanie odpalić auto:

DSC03146_good.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...