Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wymiana łożysk,tarcz,kolcków

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam forumowiczów.

mam takie pytanie,bo sam juz się pogubiłem w zwrotach słyszanych u mechaników..

mam w swoim autku A4 B5 1.9Tdi,silnik 1Z,rok 1996,"podobno"mam z tyłu tarcze z łożyskami,nie wiem jednak czemu przy chęci zakupu do mojego modelu wszystko na allegro jest w częściach,łożyska,tarcze,klocki..?

skoro są osobno,to czemu nie moge u siebie wymienic tylko łożysk,o co w tym chodzi...?

proszę podpowiedzcie coś,bo sam nie wiem w tej chwili nic...

dziekuje za odpowiedź kazda;)

Opublikowano

Możesz wymienić nawet same łożyska. Problem jedynie jest podczas ich wybijania. Trzeba też uważać na pierścień abs żeby przypadkowo nie uderzyć, łatwo pękają.

Opublikowano

witam forumowiczów.

mam takie pytanie,bo sam juz się pogubiłem w zwrotach słyszanych u mechaników..

mam w swoim autku A4 B5 1.9Tdi,silnik 1Z,rok 1996,"podobno"mam z tyłu tarcze z łożyskami,nie wiem jednak czemu przy chęci zakupu do mojego modelu wszystko na allegro jest w częściach,łożyska,tarcze,klocki..?

skoro są osobno,to czemu nie moge u siebie wymienic tylko łożysk,o co w tym chodzi...?

proszę podpowiedzcie coś,bo sam nie wiem w tej chwili nic...

dziekuje za odpowiedź kazda;)

Wywal od razu wszystko, tarcze klocki lozyska i poerscienie ABS

Nie warto bawic sie pòłśrodki.

Opublikowano

Tak można wymienić samo łożysko a dokładnie łożyska. Czy warto wymieniać tylko łożyska to już sprawa właściciela.

Opublikowano
  • Autor

Czy potraficie podrzucić jakiś link co warto kupić,ale tez bez przesady cenowej,bo różnice na allegro sa kosmiczne ,ceny od 180 zł z krafta,do wielokrotności tej ceny..może jest sensowne połączenie ceny/jakość??

Opublikowano

3 posty wyżej masz w nicku kotka w podpisie tegoż Pana masz nr tel.uwierz ze na hamulcach to on zna sie jak mało kto tu...

Zadzwoń dobierze Ci wszystko co jest Ci nie zbedne i wyśle to do Ciebie bedziesz zadowolony.

Opublikowano
  • Autor

witam forumowiczów.

mam takie pytanie,bo sam juz się pogubiłem w zwrotach słyszanych u mechaników..

mam w swoim autku A4 B5 1.9Tdi,silnik 1Z,rok 1996,"podobno"mam z tyłu tarcze z łożyskami,nie wiem jednak czemu przy chęci zakupu do mojego modelu wszystko na allegro jest w częściach,łożyska,tarcze,klocki..?

skoro są osobno,to czemu nie moge u siebie wymienic tylko łożysk,o co w tym chodzi...?

proszę podpowiedzcie coś,bo sam nie wiem w tej chwili nic...

dziekuje za odpowiedź kazda;)

Wywal od razu wszystko, tarcze klocki lozyska i poerscienie ABS

Nie warto bawic sie pòłśrodki.

Dzięki za podpowiedź..ale ile taka przyjemnośc może mnie kosztować..?w bóg wie jaki sprzęt inwestować nie będę,to juz stary dziadek,ale w sumie musze coś zrobić,botarczy z zewnątrz wcale nie bierze,a i troszke buczy mi z tamtego koła.

Mam jednak ten dylemat,na stacji diagnostycznej facet stwierdził że mam tarcze z łożyskiem razem łączone,i raczej tego się nioe wymienia osobno.może podam numer VIN,ktos mi powie coś wiecej??

WAUZZZ8DZTA172403

Opublikowano

Nic nie masz łączone w tych sprzętach tarcza to odrazu piasta i siedzi w niej łożysko i koronką ABS,jeśli chcesz wymienić tarcze to musisz wymieniać wszystko wyjdzie ok 400zl. Jeśli samo łożysko to nie wnikają tylko wymień samo łożysko. Tarcza bierze z jednej strony bo zacisk jest zapieczony.

Opublikowano

Skoro masz dobrą tarczę, to po co zmieniać.

To jest link do wymiany łożyska, on zmienia razem z tarczą (widać dlaczego).

Uważaj tylko na na pierścień ABS i czujnik. Czujnik jest regulowany, więc może nie działać prawidłowo ABS. Cała operacja jest dość prosta.Powodzenia.

Opublikowano

tarcza jest poprostu obklejona nagarem, pare razy bawiłem sie w czyszczenie takich tarcz i efekt jest taki ze tarcza wygląda prawie jak nowa, problem lezy w tym ze taka tarcza po czyszczeniu szybciej znowu zabija sie nagarem i czasem moze odrazu bić więc jest lekka loteria.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.