Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bierze olej


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Po jakimś czasie od kupna zaczął brać mi silnik olej. Oglądając silnik nie widzę żadnych wycieków, w okolicy turbiny także nic nie widać. Sprawdzałem kompresje metodą garażową poprzez odkręcenie korka wlewu oleju. Przedtem musiałem dolewać około 500 ml, teraz jest tego prawie 1 litr na około 3 - 4 tyś. Czy może to być oznaka padającej turbiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ubytki to jeszcze nie tragedia auto zapewne jeździ sprawnie i nic sie z nim nie dzieje. może być turbo a może tłokami w atmosfere idzie :P miałem a3 1.8t i też spalała około 0,5l na 2-3 tysiace w zależność od jazdy. zrobiłem nim 60 tysiecy km i nie robiłem żadnych remontów teraz jeździ kuzyn i aby narzeka że musi co jakiś czas oliwy dolać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz gubić olej w czterech przypadkach. Pierwszy pierścienie olejowe mogą być zagarowane, drugi uszczelniacze zaworowe mogą być zużyte, trzeci turbina może przepuszczac olej w wydech no i czwarty to co było u mnie, dolot zasysal olej z odmy. Zaslepilem wyście odmy z odlotu iszczelnie a na odme założyłem filtr i po sprawie. Ale podstawa jest sprawdzenie ciśnienia na cylindrach.

Edytowane przez StrusLbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a olej jaki masz?

Po kupnie jeździłem na liqui moly synthoil high tech 5w/40 ale brał go jeszcze więcej a wiadome , że tani nie jest. Teraz zalany jest Motul x-cess 5w/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oliwa prawidłowa. Pozostaną kwestię do sprawdzenia jak wyżej napisano.

Olej w dolocie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 5 tys km dolałem ok 0,7 l oleju Motula 5W 40 - jak myślicie czy to normalne zużycie dla tego silnika? Często lubię go kręcić wysoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwosci sa trzy:

- pierscienie

- turbo

- uszczelniacze zaworowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...