Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cordoba Sport 6L 1.9 TDI BLT 273KM/463NM by Tominator


Tominator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przygodzie z Ibizami 6K i 6K FL zakupilem nowe autko Cordoba w wersji Sport 1.9 TDI 131KM BLT

Modyfikacje zaczely sie od hebli

- przod 288mm ->312mm nawiercane nacinane wentylowane i tarcze + zaciski z Audi TT 1.8 T 225KM->323mm+ brembo 4 tłoczkowe-> 334x32 + Brembo 6 tloczkowe aktualnie

- tyl 232->256mm nawiercane nacinane i co najważniejsze wentylowane jak przod + zaciski Audi S3->312mm + jeden duży tłoczek aktualnie

- przewody w oplocie przod i tyl

- felgi OZ Superleggera 18" cale w polerce

Kolejno:

- intercooler z Cupry BPX

- GTB22 - po dwoch nieudanych próbach z hybrydami z wroclawskiej firmy Top Tune Parts - tragedia omijac z daleka !!!

- downpipe 2,5"-> 2,75" cały wydech na dwoch przelotach

- sprężyny H&R dedykowane do a4, przerobie wkrótce i bedzie jakies 2-3 cm niżej

- wywalony kat

- wskazniki EGT, BOOST, TEMP OIL

- program w CTR Tuning

Ponizej fotki, pzdr

Wyszlo 231KM/430NM takze calkiem calkiem jak na seryjne pompki BA, seryjnych wydech i sprzeglo.

1rp4b4.jpg

2zyhl04.jpg

34s3zvs.jpg

xm944i.jpg

Wydech zrobiony 2,75 na dwoch przelotach - do 160km/h w miare cicho:)

898b0a835f54.jpg

Poniżej fotka felgi w sloncu, teraz to dopiero widac polerke :mrgreen: ale mi sie te felgi podobaja :lol:

68rea9.jpg

Mały remony, jedna krzywka wytarta

d73dda632664.jpg

Ważenie

7d6efc1816a6.png

Springi, fotki tylk tylu, przodu do kompletu, teraz jest juz twardo chociaz wysoko, w grudniu 2015 bedzie obnizenie o ok 2-3cm i wtedy juz wyglad bedzie normalny.

735ba6a0a1d5.jpg

30 cze 2015, o 18:01 --

Nowe kapcie 225/35R18

5ddc7d2898bc.jpg

Znalazłem chwile czasu i założyłm nowy big brake na tył tarcza 312x25mm, felga 18"

Teraz to i hamuje i wygląda jak trzeba:)

eea8783c5346.jpg

950b1d6db462.jpg

Awaryjnie przód 323x28 jeszcze jakies dwa tygodnie, później wpada coś lepszego:)

1df5ff4ff2ba.jpg

Przod do mnie przygotowany, czasu zalozyc narazie nie ma :mrgreen:

bc248ed8e994.jpg

Już na aucie

0b291c60b42d.jpg

Tarcza 11kg, zaciski sa cale z alu, wiec waga jest podobna do żeliwnych oryginalnych, ale musialbym zwazyc. Jak bedzie chwila zwaze kolejny zestaw do Leona, bo akurat taki teraz robie.

Umylem bo siara brudasem jezdzic

3d020ee81f0f.jpg

Nowy felunek na aucie

a9221d6d978d.jpg

ecc448836026.jpg

1127ea1a2a68.jpg

Mikolaj w tym roku przyniosl cos od Sachs Performance

13a3eddc1c86.jpg

a4568a5297b3.jpg

Mikołaj dosłał jeszcze uzupełnienie, wysprzęglik sachs performance o 4mm dłuższy niż ori, dzieki temu nie bedzie żadnych problemów z wysprzęglaniem

4c7bbc87e69b.jpg

dc86bf37ad21.jpg

Przyszla tarcza obita kevlarem, w poniedzialek skaldam do kupy wszystko i pierwsze testy

109f6447de60.jpg

Edytowane przez Tominator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Nie no mody jak najbardziej na plus,ale na ziemie jak najszybciej z furą. Według mnie ta "terenowa" zawiecha psuje cały efekt pracy :kwasny:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda kiepsko jak każda Cordoba - szczególnie z tymi czarnymi felgami, ale moc robi wrażenie i pewnie nie jeden już się zdziwił jak go wyprzedziłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc standardowa jak na 1.9 TDI w dzisiejszych czasach, teraz czas na VKLRa, HF100 i wiekszy IC, powinno cos wyjsc 270+ bezdymnie, ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc standardowa jak na 1.9 TDI w dzisiejszych czasach, teraz czas na VKLRa, HF100 i wiekszy IC, powinno cos wyjsc 270+ bezdymnie, ale zobaczymy

Witaj,

Widać sporo pracy włożonej w auto!

Fajnie się prezentuje w pakiecie czerń :D

Te felgi czarne to 18" z Cupry?

Jak wagowo się prezentują w stosunku do 18" OZ Superleggera?

Koniecznie zawieszenie obniż bo psuje cały efekt prac.

Ewentualnie mógłbyś wrzucić zderzaki z Cupry.

Moc konkretna na taką budę.

Jakie obecnie ma osiągi?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc standardowa jak na 1.9 TDI w dzisiejszych czasach, teraz czas na VKLRa, HF100 i wiekszy IC, powinno cos wyjsc 270+ bezdymnie, ale zobaczymy

Witaj,

Widać sporo pracy włożonej w auto!

Fajnie się prezentuje w pakiecie czerń :D

Te felgi czarne to 18" z Cupry?

Jak wagowo się prezentują w stosunku do 18" OZ Superleggera?

Koniecznie zawieszenie obniż bo psuje cały efekt prac.

Ewentualnie mógłbyś wrzucić zderzaki z Cupry.

Moc konkretna na taką budę.

Jakie obecnie ma osiągi?

Pozdrawiam!

Felgi to 17stki z Ibizy, maja wciecie na ap racingi dlatego je wybralem, waza ok 10kg czyli sporo jak na 17stki robi je ronal, 18stki superleggery waza 8,3kg

Przy dobrym starcie 6.0s 0-100, setup przejezdzil juz ponad 100 tys km bezawaryjnie i tak naprawde mi sie znudzil dlatego musze cos dokoksowac bo dla mnie to auto juz nie jedzie, zwlaszcza ze heble na duze. Zawieszenie wiem wiem jest allroad teraz ale na dniach to zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc standardowa jak na 1.9 TDI w dzisiejszych czasach, teraz czas na VKLRa, HF100 i wiekszy IC, powinno cos wyjsc 270+ bezdymnie, ale zobaczymy

Witaj,

Widać sporo pracy włożonej w auto!

Fajnie się prezentuje w pakiecie czerń :D

Te felgi czarne to 18" z Cupry?

Jak wagowo się prezentują w stosunku do 18" OZ Superleggera?

Koniecznie zawieszenie obniż bo psuje cały efekt prac.

Ewentualnie mógłbyś wrzucić zderzaki z Cupry.

Moc konkretna na taką budę.

Jakie obecnie ma osiągi?

Pozdrawiam!

Felgi to 17stki z Ibizy, maja wciecie na ap racingi dlatego je wybralem, waza ok 10kg czyli sporo jak na 17stki robi je ronal, 18stki superleggery waza 8,3kg

Przy dobrym starcie 6.0s 0-100, setup przejezdzil juz ponad 100 tys km bezawaryjnie i tak naprawde mi sie znudzil dlatego musze cos dokoksowac bo dla mnie to auto juz nie jedzie, zwlaszcza ze heble na duze. Zawieszenie wiem wiem jest allroad teraz ale na dniach to zmienie.

Witaj,

U mnie lata taka niepozorna czarna Skoda Fabia RS.

Wszystko w czerń, obniżona no i ok 230 PS. z 1.9 TDI.

Lekka buda także lata to niesamowicie :D

Daj znać jak idą postępy prac,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakiś clip 50-200 ;)

Edytowane przez Blachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura konkret. :hi:

Pogratulować

Ciekawe jak by poradziła sobie z 1.8T po chipie...

Heble fakt w ciul wielkie jak do tego samochodu,ale skoro Ci to nie przeszkadza to ok hamowania nigdy za mało :decayed:

Jakiś rok temu na niedziele dostałem w swe łapska gofra 4 r32 i powiem Ci ze do dzis nie mogę wyjść z podziwu jak to hamowało,domyślam sie jakie muszą być u Ciebie przeciążenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura konkret. :hi:

Pogratulować

Ciekawe jak by poradziła sobie z 1.8T po chipie...

Heble fakt w ciul wielkie jak do tego samochodu,ale skoro Ci to nie przeszkadza to ok hamowania nigdy za mało :decayed:

Jakiś rok temu na niedziele dostałem w swe łapska gofra 4 r32 i powiem Ci ze do dzis nie mogę wyjść z podziwu jak to hamowało,domyślam sie jakie muszą być u Ciebie przeciążenia :)

1.8T po chipie wciagam jak dziecko. Zeby cos jechalo na poziomie mojej cordoby musi miec 250+ KM i wazyc 1200kg, Golf 4 r32 ma slabe heble z przodu 2 tloczkowe ate + 334x32, z tylu 256x22 na malym tloczku. Auto tez lekko 100kg cieższe od cordoby takze szalu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura konkret. :hi:

Pogratulować

Ciekawe jak by poradziła sobie z 1.8T po chipie...

Heble fakt w ciul wielkie jak do tego samochodu,ale skoro Ci to nie przeszkadza to ok hamowania nigdy za mało :decayed:

Jakiś rok temu na niedziele dostałem w swe łapska gofra 4 r32 i powiem Ci ze do dzis nie mogę wyjść z podziwu jak to hamowało,domyślam sie jakie muszą być u Ciebie przeciążenia :)

1.8T po chipie wciagam jak dziecko. Zeby cos jechalo na poziomie mojej cordoby musi miec 250+ KM i wazyc 1200kg, Golf 4 r32 ma slabe heble z przodu 2 tloczkowe ate + 334x32, z tylu 256x22 na malym tloczku. Auto tez lekko 100kg cieższe od cordoby takze szalu nie ma.

Powinieneś dodac jak dla mnie to szału nie ma :P:P

Kiedy nex stage z mocą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak szybko uda mi kupic graty. Zostalo turbo vklr koszt ok 2800zl zrobione profi u jednego goscia bo od innych nie chce chalupnikow, a wtryski hf100 to 1600-1800zl w zaleznosci od kogo kupie, korekta jakies 400-500zl i bedzie juz te wzgledne minimum jak na obecne czasy:) Od czasu jak hamowalem 231KM doszlo:

- nowe sprzeglo sachs performance docisk, nowe kolo dwumasowe i tarcza obita kevlarem , wymieniony olej w skrzyni na motul 300 zamiast ori ktory juz swoje 300 tys przelatal

- wiekszy wydech z ori 55mm na 70mm z nierdzewki na jednym przelotowym, ten drugi tlumik wywalilem ostatnio i mam na sprzedaz

- wkladka pipercross zamiast ori filtra - po hamowni kupilem k&n zestaw dedykowany ale buczal jak bmka pod remiza i wywalilem to dziadostwo

- glowica wyczyszczona, splanowana, nowe szklanki, uszczelniacze itp, nowy walek rozrzadu - stary mial wytarta jedna krzywke.

Jaki wynik wyjdzie nie wiem, nie napalam sie ale chcialbym te 40KM wiecej jak mam i bezdymnie z niskim egt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato mam 225/35R18 wiec problemu nie ma zeby przeniesc te marne 430NM, zobaczymy jak bedzie pod 500NM jaka bedzie trakcja.

Tu moja wczesniejsza zabawka czyli ibiza 99-02 flka z silnikiem 1.9 tdi asv ostatni wypust na pompie 203KM, ale jezdzilo to slabiej jak cordoba, gora byla duzo gorsza mimo wagi nizszej i ogolnie autko wolniejsze bylo

Ja 203KM vs arl po chipie 191KM, od poczatku golf baty dostaje

https://m.youtube.com/watch?v=QWbeI2vrVlE

Ja 203KM vs m3 e46 343KM - do konca trojki rowno, pozniej m3 odjerzdza

https://m.youtube.com/watch?v=JN9m3W1UKjY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie,nikt sie nie spodziewa a tu bum :decayed:

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nikt tu się nie spodziewa, że dostanie baty od auta które wygląda jak rozmazana kupa (sorry ale Cordoby nigdy mi się nie podobały- wyglądają jak murzynka z napuchniętą d*pą). Mody super, samo auto nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie dzieje w temacie wiec uzupelniam

Sprezyny przyciete dogiete HR Custom na bazie A4 B8

eef3b43cada9.jpg

Lampy zregenerowane, wymienionny odblysnik na xenonie

0d4a565fb080.jpg

Tyle sprezyny dostaly regulacje KW

53ac193a1bde.jpg

Wiekszy cooler zamiast ori z Cupry

8a0e8bf3c106.jpg

-- 24 kwi 2016, o 09:28 --

Nowy, wiekszy IC - 450x410x65

8904cd7eb6c0.jpg

Nowy IC na aucie, porownanie do starego z cupry

743726c44d48.jpg

Stary Cupra

1c74d1d7445e.jpg

Kratki + co ważniejsze łapacz z cupry

0c43bfa9b70d.jpg

Porownanie na sprezynach z a4 b8 h&r (koza) po odpowiednim dostosowaniu:)

Przed

886a3a3dea5c.jpg

Po

a7f44c7422ce.jpg

Łapacz z Cupry vs seryjny

aaf7d74ecc29.jpg

No i nowa suszarka GTB2060VKLR na kutym kole kompresji

02afa37687bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cordoba....hmm, nie każdemu musi się podobać. Z pozytywów to rdzewieje mniej jak Audi? Natomiast projekt zasługuje na szczególne słowa uznania ?

Ode mnie specjalne podziękowania za info o hybrydzie. THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciekawie z tą suszarką na pokładzie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...