Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura zewnętrzna na wyświetlaczu -50 Audi A4 b5 2001


Snipeeeee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skacze mi temperatura na wyświetlaczu. JAk odpale auto jest ok pokazuje poprawnie po ok 10 min jazdy temp spada do -50 na jakieś 5 min nic nie robie i znowu wraca na poprawne wskazania. Jeździłem tak od 6 mieś bo nie mogłem znaleźć rozwiązania a teraz już nerwy mi puszczają. Wiąże się to oczywiście z tym że jak spadnie do -50 to podaje bardzo gorące powietrze do środka bo myśli, że tak jest na zewnątrz.

Czujnik temperatury zewnętrznej wymieniłem, nic nie pomogło.

Czy to mogą być kable?

Czy ten czójnik po kablach idzie do kostki takiej na ok 8 wejść pin? znajdującej się koło zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a on nie bierze czasem uśrednionej temperatury z dwóch czujników? Kiedyś odłączyłem czujnik o którym piszesz i dalej zmieniał mi temperaturę zgodnie z tym co było na dworzu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a on nie bierze czasem uśrednionej temperatury z dwóch czujników? Kiedyś odłączyłem czujnik o którym piszesz i dalej zmieniał mi temperaturę zgodnie z tym co było na dworzu....

No właśnie jak odłączyłem to dalej tak jakby skadś temperaturę pobierał bo dizłało wszystko. Działało tz. dalej temp skakała, stabilizowała się itd. Ale nawet szrociarze nic nie wiedza o 2 czujniku, pytałem w 2 miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz termometr na fisie czy jak w przedlifcie pomiędzy zegarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, wymiana drugiego czujnika g89 za schowkiem rozwiązała problem. Ale ten z przodu chłodnicy tez wymieniałem. Najpierw pokusiłem sie o zamiennik za 25 zł, rozwalił sie po miesiacu. Udało mi sie kupić ORI z ASO w dobrej cenie i działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie wskazania na licznik/wyświetlacz idą z g89 (za schowkiem), przy odłączonym g17 (za zderzakiem) nadal pokazuje temperaturę i nic się nie zmienia. Po ogrzaniu g89 temperatura wyświetlana się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

podepnę sie tutaj, mój temat został przeniesiony do kosza:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/355187-dmucha-cieplym-caly-czas/

Mam padniety czujnik miedzy zderzakiem a chłodnicą, jak założyć nowy bo nie wtyczka nie mieści się koło rurek od chłodnicy, trzeba tam coś podcinać?

Proszę o poradę jak ktoś to robił..

 

Tak po dlugim czasie..

Czujnik zalozony, udalo sie to zrobic podczas wymiany rozrzadu, kiedy caly przod jest rozebrany.

Edytowane przez mmarcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...