Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoki hałas w audi


mat2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w aucie mam problem z zbyt dużym hałasem nawet przy niskich prędkościach typu 80km/h. Powyżej 120 km/h jest taki hałas że sie rozmawiać nie da :facepalm: . Zauważyłem że mam bardzo zużyte uszczelki drzwi i chce je wymienić. Można kupić jakieś nowe ? np coś takiego:

http://allegro.pl/us...5572303467.html

http://allegro.pl/us...5355847328.html

Czy raczej szukać używanych ale oryginalnych?

Jak oryginalne to patrzeć na przedlift/polift ? czy to obojętne (moja b5 z 1995r.)

Ogólnie a4 b5 przy dobrych uszczelkach i dobrze wyregulowanych drzwiach jest ciche w środku ? i do jakich prędkości ? Czy jednak to już stara konstrukcja w której ciszy nie uświadczymy ?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na hałas nie narzekam wnetrze dobrze wyciszone nawet przy prędkościach na autostradzie zacznij od sprawdzenia ramek na drzwiach czy są dobrze spasowane.Drzwi składają się z poszycia i ramki z szyba i uszczelką te 2 elementy można regulować i rozkręcić jak ci osiadły to będzie gwizdac i swistac

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestia uszczelek tylko regulacji ramki drzwi i zawiasów. Dużo zabawy, ale efekt murowany. Szkoda kasy na uszczelki nic nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, z tym, że regulacja na zawiasie nie pomaga, chyba po prostu zawiasy już swoje przeszły i pozostało wymienić. Swoją drogą podepnę się pod temat. Warto kupować używane zawiasy? Może idzie gdzieś kupić coś nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, z tym, że regulacja na zawiasie nie pomaga, chyba po prostu zawiasy już swoje przeszły i pozostało wymienić. Swoją drogą podepnę się pod temat. Warto kupować używane zawiasy? Może idzie gdzieś kupić coś nowego?

Warto kupić używki ale np z angola wtedy nie są tak wyeksploatowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, z tym, że regulacja na zawiasie nie pomaga, chyba po prostu zawiasy już swoje przeszły i pozostało wymienić. Swoją drogą podepnę się pod temat. Warto kupować używane zawiasy? Może idzie gdzieś kupić coś nowego?

Warto kupić używki ale np z angola wtedy nie są tak wyeksploatowane

Czyli wnioskując, zawias drzwi od strony kierowcy kupować z angola, a pasażera od europejczyka? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli szczeliny drzwi względem pozostałych elementów nadwozia są ok to wg mnie regulacja nic nie pomoże.

Podobno uszczelka w ASO to koszt 200 zł i rozwiązuje taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - u mnie aż woda cieknie do środka poprzez te uszczelki - drzwi niby sa dobrze spasowane, idą równo w linii.. więc to wina uszczelek?

edit: również śwista mi i wygłuszenie dość marne..

Edytowane przez Janis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pasażer angielski nie trzaska tyle drzwiami co kierowca europejski

bredzisz angol ma kierownice po prawej w zwiazku z tym lewe dzrwi sa mniej uzywane niz te od kierowcy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez napisałem pasażer angielski i kierowca europejski czyli obaj po lewej w różnych krajach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, u mnie też dość głośno w samochodzie jest jak się jedzie szybciej...
Drzwi raczej wyglądają na ładnie spasowane i nie chciałbym, żeby to się porozchodziło, ale skoro ma pomóc, to może warto. Tylko jak to zrobić?

Trochę @OT, ale czy klapa pod silnikiem i wygłuszenie (ta czarna mata na masce od wewnątrz) maski wpływa na hałas w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie komory ma bardzo duży wpływ na hałas w środku, ale tylko jeżeli chodzi o to co się dzieje pod silnikiem - na świsty powietrza nie.

Miałem sedana i był bez wygłuszenia w ogóle i różnica w porównaniu do obecnego jest po prostu kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, że na świsty nie ;) tylko zastanawiałem się z tym hałasem silnika, tylko czy ta mata na maskę i osłona pod spodem zrobią różnicę czy trzeba całą komorę wygłuszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poradziliście sobie z tm wygłuszeniem komory? Jak to zrobić, czym wygłuszyc i gdzie temate upchać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...