Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grudki białego masełka na bagnecie olejowym[1.6 ARM]


Tiger1143

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry potrzebuje porady .

Przy sprawdzeniu poziomu zauważyłem klika grudek białego masełka na bagnecie poziomu oleju , więc od razu sprawdziłem poziom płynu chłodniczego był taki sam jak wcześniej ( nic nie ubyło ) , maż ta występuje tylko na bagnecie i w niewielkich ilościach . Muszę dodać że nie pojawiają się bąble powietrza w zbiorniczku wyrównawczym , a w płynie chłodniczym nie ma śladów oleju .

Pytanie brzmi następująco co może być przyczyną występowania tej że substancji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz krótkie odcinki,rzadko dogrzewasz auto to tez ma prawo wystepować taka maź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie odcinki i kiepski olej to powód. Jak miałem castrola to miałem masło . Po zmianie na LM masła już niema , a trasy takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegoń autko na trasie i zobacz czy będzie tego mniej, tak jak wyżej podpowiadają Ci koledzy jeśli robisz krótkie odcinki to norma o tej porze roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przegonione grudki nie występują .Olej jak mi podpowiedział mechanik to castrol 10w40 podobno dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przegonione grudki nie występują .Olej jak mi podpowiedział mechanik to castrol 10w40 podobno dobry

Źle Ci powiedział, zmień olej i mechanika :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przegonione grudki nie występują .Olej jak mi podpowiedział mechanik to castrol 10w40 podobno dobry

Ta jak chcesz brame malować to sie nadaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze na Shell Helix hx7 10w40 i jest ok.

Chociaż masło pod korkiem sie pojawia,ale to przez krótkie odcinki,ostatnio strzeliłem 200km i znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masło pod korkiem będzie Ci sie pojawiało zawsze, nie ważne jakiego oleju nalejesz. Po prostu silnik jest niedogrzany i wydziela się parafina. Co do oleju polecic mogę coś z serii Liqui Moly, ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wesz82 mówisz, że Castrol nadaje się do malowania bramy, ta? Interesujące...

1.6 nie jest jakimś wymagającym silnikiem, nawet jak zalejesz olej Platinum firmy Orlen to samochód będzie jeździł tak samo jak na jakimś 3x droższym Motulu,czy innym "szlacheckim produkcie", ale Ty różnicy żadnej nie odczujesz ;)

Masło na bagnecie szkodliwe nie jest, jednak żaden samochód i żaden silnik nie lubi krótkich dystansów, zwłaszcza w okresie zimowym...

Edytowane przez Luqe12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeżdziłem na 10w 40 castrol miałem masło i to w c**j.Zmieniłem na 5 w 40 castrol i niemam masła.I silnik chodzi lepiej i cichutko i niemam żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...