Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojedyncze stuknięcie po naciśnięciu pedału hamulca.


karol2984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdy wcisne hamulec słychać, nie zawsze ale często, pojedyncze stuknięcie w przednim prawym kole. co to może być? Na przeglądzie nie znalazł żadnych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dokładnie ten sam objaw - czyli pojedyncze stuknięcie przy hamowaniu ale za to z lewej strony z przodu. Byłem już w warsztacie i oglądali mi hamulce i nic nie wyszło. Rozebrali i przeczyścili - mówią, że wszystko jest sprawne. No ale co? Stuki są dalej czyli nie do końca mówią prawdę.

Zauważyłem, że stuki pojawiają się dopiero po przejechaniu paru kilometrów lub po kilku pierwszych hamowaniach... tak jakby na zimno nie było tych stuków. Przeglądając internet często się zdarza, że stuka akurat z przodu z lewej strony. Opcji jest dużo także równie dobrze można pół auta wymienić...

Jakie są najpopularniejsze przyczyny biorąc pod uwagę, że to lewy przód i na zimnym nie stuka?

P.S.: tydzień temu wymienili mi końcówkę drążka kierowniczego oraz łącznik stabilizatora z lewej strony z przodu akurat tam gdzie jest problem - stuki były również przed tą wymianą.

P.S.2: dodam smaczka, że kiedyś kiedyś jakieś parę miesięcy temu z tej samej strony z tego samego miejsca bardzo często było piszczenie podczas delikatnego hamowania - tylko i wyłącznie z tej strony... także można powiedzieć, że od piszczenia do stukania - to taka dodatkowa informacja.

Edytowane przez ghoscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała podpowiedz: sprawdzcie czy macie sprężynki założone na zaciski ewentualnie czy nie macie luźnego klocka, miałem już kilka przypadków że stukały klocki bo były luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...