Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E popularność ze względu na wygląd ?


House

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj naszło mnie na rozkmine w drodze z pracy, na czym polega popularność RNS-E ? Jest to dosyć popularny mod, sporo z tymi navi jest problemów jak widać po tematach i konkluzja była taka (nie odpowiedziałem sobie na to pytanie) na czym polega popularność tej nie taniej nawigacji jeśli w tych samych pieniądzach możemy zainstalować radio 2 din które obsłuży nam totalnie wszystko a nawet więcej niż rns-e ? (np navi z androidem) ? Ktoś potrafi to logicznie wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź na temat problemów z tymi nawigacjami 99% problemów to wina użytkowników i ich brak wiedzy np przy montażu. Co do popularności to jest spora grupa użytkowników i fanów audi która woli mieć oryginalny sprzęt niż chińczyka który wygląda jak wygląda no nie zawsze wszystko w nich działa jak zachwalają producenci. Kilkukrotnie spotkałem się z taką sytuacją że wymontowywałem navi i montowałem chinola i po kilku dniach montowałem rns-e bo właściciel stwierdzał że to jedno wielkie G ale na ten temat niech wypowiadają się ci którzy mieli z chińczykami do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich problemach pisze autor wątku? Rnse jest 100% kompatybilny z naszymi autami a i możliwości rozbudowy są bardzo szerokie. Poza tym większość jednostek 2DIN wygląda mega odpustowo w porwaniu do Rns które idealnie komponuje się z wnętrzem.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy w stylu: nie wysuwa CD, nie świeci prawa strona, naprawa tasmy wyświetlacza, nie działa pokrętło, nie widzi vcds ....... wystarczy spojrzeć po tematach z pierwszej strony :D o te problemy.

Co do chińczyka, to nie jestem zwolennikiem badziewia i mówię o markowych stacjach multimedialnych (alpine, pioneer etc) i rozmawiamy tutaj o jednostkach używanych tak jak RNS :D

P1020840.jpg


które idealnie komponuje się z wnętrzem.

Czyli jednak wygląd :)


audi-a4-oem-upgrade-8-touch-screen-navig

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy sprzęt trafiają się mniejsze i większe usterki.

Weź pod uwagę, że ten sprzęt jest montowany od 2003r w autach o często pokaźnych przebiegach więc ma się prawo uszkodzić czasami taśma lcd czy napęd.

Miałem RNS-E 2gen (rok prod 2012r) i żadna z wymienionych usterek mi się nie przytrafiła. Jest to sprzęt zaprojektowany w Japonii i tam też produkowany więc to też świadczy o bdb jakości.

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakie masz oczekiwania wobec sprzętu bo dla mnie liczy sie pełna integracja z autem jeśli chodzi o obsługe, funkcjonalność, możliwości rozbudowy. Wygląd ma mniejsze znaczenie, ale też mam jakiś gust i czegoś takiego jak zalinkowałeś do auta już bym nie włożył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gust jest jak h.j każdy ma swój :D Mi stacje 2din też nie do końca podchodzą ale ostatnimi czasy bardziej patrzę na funkcjonalność, mam rns-d i np wpisywanie nazw ulic w nawigację to średnio przyjemna rzecz w porównaniu z mapami google gdzie mogę nazwę wybrać głosowo i w 99% wybór jest bezbłędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z niektórymi usterkami które opisujesz np: nie świeci prawa strona ? ta usterka jest z rns-d, nie działa pokrętło ? nigdy takiej usterki nie widziałem w rns-e, w rns-d tek i to często. I teraz tak vcds nie widzi rns-e jak napisałem wcześniej 99% to błędne podłączenie zwłaszcza przy przejściu z concert 2 i 2+ na rns-e, nie wysuwanie cd spowodowane jest tym ze tłoczone cd są grubsze , no i większość tych usterek to też rns-d. Nie porównuj twojego rns-e którego produkcja zakończyła sie w 2003 roku do sprzętu produkowanego w dniu dzisiejszym. Jest to przepaść jeśli chodzi o rozwój technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia ze zdjęcia pewnie grają spoko ale jednak widać, że jest "doklejone" RNS-e jednak idealnie pasuje na dechę b6/b7 nawet jeśli nie ma dotykowego ekranu i usb to i tak wolałbym RNS-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie przekonuję do radia nie fabrycznego. Zapytałem DLACZEGO wybieracie RNS-E zamiast radia które oferuje tyle samo lub więcej dodatkowych funkcji i o to w tym poście chodzi. Po za wyglądem nie ma w tej chwili konkretnej odpowiedzi na to pytanie :D i ja też doszedłem do takich samych wniosków :D idealnym rozwiązaniem, byłoby mieć obudowę od RNS-E i wpakować w to dotykowy wyświetlacz z dobrze rozbudowanej stacji multimedialnej medialnej :D

Ps. rozbudowywanie rns-e to znowu koszty, moduł BT itp i uzbiera się ładna kwota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie przekonuję do radia nie fabrycznego. Zapytałem DLACZEGO wybieracie RNS-E zamiast radia które oferuje tyle samo lub więcej dodatkowych funkcji i o to w tym poście chodzi. Po za wyglądem nie ma w tej chwili konkretnej odpowiedzi na to pytanie :D i ja też doszedłem do takich samych wniosków :D idealnym rozwiązaniem, byłoby mieć obudowę od RNS-E i wpakować w to dotykowy wyświetlacz z dobrze rozbudowanej stacji multimedialnej medialnej :D

Ps. rozbudowywanie rns-e to znowu koszty, moduł BT itp i uzbiera się ładna kwota :D

Nie chodzi o wygląd zewnętrzny. Pokaż mi choć jedno radio nieoryginalne które jest kompatybilne z fisem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jest niezaprzeczalny argument na + czyli mamy dwa

1. Wygląd

2. kompatybilność z FIS-em

Co do kompatybilności, to faktycznie nawigacja na wyświetlaczu to całkiem fajna sprawa, sam się tym "jarałem" jak to odkryłem :D natomiast radio to już zupełnie nieprzydatna rzecz, bo mieści się tam dosłownie część wyrazów z RDS radia :D


No to na przekór modzie wywalam RNS-D i nie wymienię na RNS-E tylko włożę 2 din :D leży już pionek z androidem, i pobawiłem się nim chwilę i powiem tak :D J*ć kompatybilność z fisem i wygląd :D wybranie numeru telefonu to 3 sekundy, podłączenie więcej niż jednego urządzenia, wejście HDMI kamera cofania z normalnym sygnałem czujnika, 7cali dotyk, podłączenie ipoda, na którym mam właśnie caluteńką muzykę łącznie ze zgranymi płytami oryginalnymi, wszystkie aplikacje z tel na radiu, facebook, janosik i wreszcie telefon i uchwyt z auta OUT :D itp, itd itepe :D

A tak swoją drogą, to zastanawia mnie jeszcze jakość dzwięku jaka będzie po wymianie na BOSE :D Czy ktoś orientuje się jaka końcówka siedzi w RNS-E ? ile ma w RMS?

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, to zastanawia mnie jeszcze jakość dzwięku jaka będzie po wymianie na BOSE :D Czy ktoś orientuje się jaka końcówka siedzi w RNS-E ? ile ma w RMS?

Przy fabrycznym Bose głosniki napędzane są aktywnie przez wzmacniacz, nie przez końcówke mocy radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt co za zaćmienie. Wstyd. Ciekawe jak bedzie z regulacjami barwy i podbiciem.

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden + na korzyść RNS-E a mianowicie jakość odbioru stacji radiowych. Te nieoryginalne radia mają z tym spory problem aby wykorzystać fabryczne anteny w tylnych szybach i często ich użytkownicy skarżą się na słaby odbiór radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przekonam się na własnej skórze :D dam znać niewątpliwie i postaram się napisać obiektywną opinię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmaścisz, kolego, uwierz zmaścisz :song: Kolor FIS + MF + RNS + Bose, sprawy napędowe już masz, to jeszcze porządne fotele (Sporty, S-line), ładna buzia (i d*pa :evil:) na prawym...i wszystko-część-dziękuje-do widzenia :cool1:

Droid w błyszczącym Radyjku z innej bajki nie da Ci spokoju, a teorie, rozkminy... plusy i minusy to jest tylko teoria. Zapomnij o parametrach i innych bzdurach, bo w tym przypadku nijak rma się to do późniejszych odczuć podczas codziennego użytkowania. Takie rzeczy to przy wyborze komputera :wink:

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na brak wyposażenia nie narzekam :P fotle już dawno są, ba nawet grzane z przodu i z tyłu fis kolorowy też fabrycznie. Mi nie chodzi o wygląd radia, tylko o funkcjonalność przy znikomym rezaniu :D ot cała filozofia :D ja nie mówię, że rns-e jest złe, brzydkie bla bla bla, po prostu, licząc na szybko, moduł taki moduł sraki bylejaki rns-e ciąganie kabli do liczników- totalny bez sens :) jeśli ktoś ma ochotę pakować kasę, to jego portfel :D a ja chce sobie zapuścić filmik z YT czy ipli, odpalić telewizornię bez tony dodatkowych kabli,łaczek złączek śrubek :) ogólnie to nie lubię wszystkiego rozkręcać i składać bo to wszystko się wyrabia potem trzeszczy piszczy, a dokupować za każdym razem komplety spinek? Bez sensu już dwa razy zdejmowałem boczek, żeby wymienić lampkę i rączkę i dwa razy kupowałem komplet spinek do boczka i takie tam wieczorne rozkminy. Czy bedę żałował- zobaczymy ale nie sądzę :P mimo, że nie będzie się to wielu osobom podobać ale nie Wasz wóz nie Was będzie wiózł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS to chyba pół biedy, mi by bardziej brakowało obsługi radia przez kierę, chociaż do tego niby są moduły. Wrzuć kolego fotki jak już zamontujesz radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są moduły :D mały przedsmak :) mam już wszystko skompletowane siedzę nad konfiguracją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...