Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E popularność ze względu na wygląd ?


House

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam RNS-E w drugim aucie ori zainstalowane.

Wszyscy piszą, że mega pasuje i może to prawda, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju co do kwestii wizualnych.

Dlaczego pomarańczowy kolor dominuje na wyświetlaczu?? Do czego on niby ma pasować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie......... powiem tak w porównaniu do RNS-D to przy tym chodzą szyby i siedzenia, nareszcie wiem, że mam subwoofer. Do tego radio, telefon, ipod i mam wszystko bez pakowania tony modułów, kabli, kodowań, rozkręcania etc etd. Dodatkowo nie muszę wieszać telefonu bo chowam go do schowka i wszystko obsługuję z radia.

W drugim podejściu zmienię kabel HDMI na

http://www.mobile-store.pl/pl_PL/p/SAMSUNG-AllShare-Cast-Dongle-Black,-Bezprzewodowa-lacznosc-ze-smartfonow/2334?gclid=CjwKEAiAwZO0BRDvxs_1w-qFnhkSJABo10gguRsdQ7oEFzhDs3hBPJVm-KgQ1mceD92PxvSWY-R2cxoCnqnw_wcB

i nawet nie będę musiał nawet wyjmować telefonu z kieszeni :)

Ipla, tvn player, yanosik, facebook, przeglądarka internetowa i wszystkie inne hulają aż miło.

Jest jedna wada, gorzej odbiera radio, odłączyłem od radia dwie wtyczki, jedna przypuszczam była od GPS a druga? no właśnie, może to były dodatkowe anteny w szybach- muszę to rozkminić, podłączyłem tylko to główne gniazdo antenowe.

Po za tym, mega sprawa i fajny duży wyświetlacz bez ufo z milionem przycisków.

ed92fe0a4e.jpg

a06a3bae37.jpg

581823d97e.jpg

2953bb51ff.jpg

ac7da96634.jpg

b179cc4ebe.jpgf0ad862024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House wyjaśnij zielonemu w temacie :)

jakie kroki muszę podjąć i koszta ponieść żeby coś takiego sobie zamontować?

w tej chwili mam zwykle radio 1din :/ myślałem też nad rns-e do momentu kiedy nie wszedłem w ten dział i konkretnie na Twój temat,

moim zdaniem profi robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel wymieniasz lub podcinasz, kosz 2 din, ramka, jednostka z osprzętem, klimatronik ( można podciąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dosadniej mówiąc wszystko co mam w tej chwili moge dorezac tak? potrzebne mi jest jedynie radio?

niechcialbym szukac innych gratow dlatego ze te ktore mam tej chwili sa w super stanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ radio, ramka, adapter do uruchomienia głośników jeśli masz aktywny system, adapter antenowy, smartfon, root telefonu, aplikacja arliberator, kabel hdmi lub łączność bezprzewodowa samsung z linku powyżej, ipod :D to tak w skrócie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House... o mały włos nie kupiłem tableta do auta a już dziś gadałem z gościem od nexusa... ale montaż tableta to milion kabli i radio w schowku,co ja mam teraz zrobić :decayed: Fajnie to śmiga i mega ładny jest ten pionek - minimalistyczny a to lubię... masz tam jakieś sloty na karty chociaż? bo z tego wo widzę pobieżnie w necie to chyba nie ma szans, jedyny ból ALE ja popieram to co Ty zrobiłeś w 100% :hi:


Dobra, właśnie kupiłem to radio :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za 700 z alle? ja za swoje przepłaciłem :P dałem 999pln a następnego dnia wystawiło się to za 700 :) no ale cóż :P Wyjścia masz na kamerę cofania, ipoda/iphona, pilota, gps, wzmacniacz, HDMI i coś tam jeszcze pewnie się znajdzie :D Fajnie, że w opcjach możesz wybrać np. sygnał do kamery- masa, plus, automat czyli do radia tylko jeden kabelek a reszta z tyłu do światła stopu. Ja swoją ramkę okleiłem dodatkowo folią karbonową i zastanawiam się, czy nie okleić też dekorów.

Radio dokładnie tak jak mówisz, kozak, minimalizm, szklana matryca dodatkowo chromowany pasek czyli fajnie będzie wyglądać (analogicznie) do np chromowanego kubka i całego panelu :)

PS. Jak masz dobry pakiet netu, to na ipli można wykupić TV i masz telewizję bez zbędnego dodatkowego tunera, anten no i większy wybór kanałów zresztą, telewizja idzie do przodu i niedługo wszystko będzie przez net, jeśli uda się uruchomić flash-a na androidzie to na weeb.tv jest i discovery i wiele innych pakietów "kablówkowych"

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wymyslilem, ze jeden smartfon bedzie zawsze w aucie bo akurat mam starego galaxy s2 i idealnie by pasował, do tego jakiś starter z playa ze 100 gb i nie wiem kiedy to wykorzystam :) Taak, dałem 700 na alle, jak dla mnie to chyba ciut za głęboko to radio siedzi, coś pewnie będę modził - narazie mam jednodinowca więc troche jeszcze zabawy przedemną i tak na dniach tego nie wrzucę. Tak czy inaczej, to pierwsze radio które mi się w 100% spodobało wizualnie.


A pakiet TV póki co mi nie potrzebny, bo w aucie spędzam max 30 minut dziennie :decayed: dlatego to radio to też mi jest tak potrzebne tylko 4 fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie ogarnąłem TV i odpaliłem sobie ANIMAL PLANET (z setki innych kanałów na żywo) w aucie :D kto ma na RNS-ie kablówkę? :D

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mi RNS-E odpowiada najbardziej i jedyne na co bym zmienił w tej chwili to na RNS-a ledowego...

Kwestia telefonu - po co mi WYBIERANIE NUMERU CYFERKAMI skoro 99% połączeń wykonuję z książki którą obsługuję sobie z kierownicy, nie odrywając wzroku od drogi i nie dotykając telefonu? Kontakty pokazują mi się na FIS-ie i to jest dla mnie najlepsze rozwiązanie...

TV - radio w B6/B7 jest umiejscowione w takim miejscu że trzeba spuszczać wzrok żeby to oglądać... Poza tym - po co mi TV w aucie? To tylko bajerek...

Oglądać TV na 7-mio calowym ekranie? Ni to fajne, ni to przyjemne, a jedynie można pochwalić się kumplom i pupkom że ma się TV w aucie...

W B8 ekran jest umiejscowiony już w o wiele trafniejszym miejscu, bo na wysokości wzroku...

FB, INTERNET - na hoooy mi to w aucie :) chcę coś sprawdzić w internecie to biorę telefon do ręki i jazda - telefon jest wygodniejszy bo nie muszę sięgać paluchem do ekranu tylko wszystko mam pod ręką...

NAVI - tutaj jedyny plus jaki widzę w radiach na Androidzie... Wgrywam sobie taką aplikację na jaką mam ochotę, lub kilka i korzystam...

Ale navi w RNS-ie chodzi naprawdę super - gdyby dało radę żeby gadało po Polsku to już całkiem byłaby bajka, chociaż komendy są tak proste że każdy zrozumie, do tego dodatkowe info na FIS-ie którego nie uraczysz w nie oryginalnych radiach...

WYGLĄD - RNS to produkt fabryczny Audi i idealnie komponuje się z wnętrzem... Jak szukałem Audi dla siebie, to każde które miało nie fabryczne radio z ekranem wzbudzało we mnie negatywne emocje (uznaję tylko serię)

Jedyne co mi nie pasuje w RNS to mało komfortowe wprowadzanie adresów w navi... Trzeba kręcić i kręcić, chociaż to co potrzebne wyskakuje po wpisaniu trzech liter.

Zawsze można dołożyć sterowanie w miejsce gniazda 12V i już będzie ergonomiczniej :)

Pomijając to wszystko, najlepsze navi z jakim miałem doczynienia (audi, vw, automapa, igo) było w BMW (E61 2009 polift)... Nie dość że gada po polsku, idealnie prowadzi, ekran wielki na wysokości wzorku, fajna przestrzenna mapa, idealne komendy w idealnym momencie po polsku (a nie ivona jak miałem w vw)...

Fajnie gdyby była opcja wgrania navi bmw do urządzenia na androidzie :D Ale wtedy i tak nie włożyłbym zamiennika radia, tylko zainwestował w jakiś tablecik na szybę ^_^

Jak ktoś jest minimalistą niech kupi BMW zamiast Audi :) W Audi zawsze przycisków było od groma i tak jest nadal, a w BMW teraz ekran, trzy pokrętła od nawiewu i I-Drive do obsługi wszystkiego :) "FIS" też znikomy i to dopiero w nowych modelach bo do niedawna były dwa malutkie (lub jeden) pomarańczowe wyświetlaczyki :)

Edytowane przez Artur_8K0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie tv w moim przypadku raczej nie będzie miało miejsca. Plus taki że nie muszę rozpruwać auta żeby to wszystko pakować do swojego golaska :decayed: House, a da się to połączyć z kierą multi?

Odnośnie navi w BMW, zgadzam się w 100% z Kolegą wyżej.

Mały apdejt : Rozmawiałem ze sprzedającym i on mi powiedział, że funkcje tego radia są ograniczone na Andku i że radio było obsługiwane tylko przy pomocy IP4 i tylko wtedy da się je wykorzystać w 100%. Jest takie samo jak Twoje, rozumiem że to do ogarnięcia?

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, co kto lubi, ja miałem mega frajde, stanąłem w korku, odpaliłem sobie discovery w HD i obejrzałem fajny program, korek zleciał w 3 sekundy. Ja uważam, że to najlepsze rozwiązanie z możliwych i może nie tyle w czasie jazdy, ale na postoju zawsze lepiej sprawdzić coś na forum na 7" niż na mniejszym ekranie :) dodatkowo pograć w głupoty też można.

TV w pełnym pakiecie (tu spis programów http://weeb.tv/channels),torque czyli pełna kontrola parametrów, kasowanie błędów z radia itp itd. Dodatkowo Yanosik, Mapy google, wiadomości, nie trzeba telefonu wyjmować z kieszeni, nie zapłacisz mandatu tylko "odpisując" na zwykłego sms-a, i jest jeszcze kilka innych zalet. Ty się cieszysz z RNS ja się cieszę z stacji :D tu jest kwestia za i przeciw, czy warto dopłacać do wyglądu czy może ktoś woli mieć "kablówkę" w aucie, i zapewniam Cię, że wyrosłem z czasów, kiedy robiłem coś na pokaz, wszystko co robię, robię dla siebie :D

Awra, wszystko się da, gościu po prostu nie ogarnia tematu, wpisz w youtube model radia i zobaczysz o co chodzi, napisałem, że trzeba bedzie zrootować telefon, i zainstalować aplikacje, konfiguracja i andek działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostane stacje i będę się bawił, muszę dokupić kosz i wgl trochę rzeźby mnie czeka. Wszystko w swoim czasie, ale oglądałem właśnie na YT jak to działa i tam z samsungami to parują. Ja raczej od razu bede celował w tę łączność bezprzewodową. Narazie pozbieram graty i będę się bawił jak zrobi się cieplej...jak wytrzymam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pisanie sms podczas jazdy to bardziej bałbym się o to że kogoś pukne, niż o to że dostanę mandat :)

Na dotykowych telefonach pisanie sms w czasie jazdy jest przesrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kosz 1 din da się wyjąć bez wyciągania tunelu? - myślałem że się da... nie bardzo jestem uzdolniony manualnie, bo rozumiem że jednodinowego kosza nie da się przerobić żeby to tam wlazło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem małe skeryfikejszyn modyfikejszyn i załadowałem komplet chromików ESP kubek etc .... z angola :D wreszcie mam kubek tam, gdzie powinien być :D czyli przy samej kierownicy :D Oprócz tego ramka w karbonie no i mały wypad na zakupy i odcinek legendy prl-u w drodze :D Szybko droga mija nawet jak się tylko czasem zerka :D

66f43e47c1.jpg

fb3e6e6077.jpg

400006a3a3.jpg


wywaliłem pioneera i zamówiłem RNS-E będę miał możliwość wyrażenia obiektywnej opini i porównania RNS-D RNS-E i radia 2din :D


Wymieniłem na RNS-E i po dwóch dniach użytkowania śmiało mogę powiedzieć:

Nie wiem czym się ludzie tak jarają w tej nawigacji, ani to nie gra za specjalnie w porównaniu z pioneerem, wygląd hmmm no jakoś cały czas nie mogę się przyzwyczaić, obsuga gałkami to jakaś mordęga są strasznie "daleko", wpisywanie tych adresów w nawigację- w czasie jazdy nie ma szans żeby to zrobić. Karty pamięci, kupić taką którą obsługuje radio - nierealne w marketach trzeba zamawiać przez net i to lepiej kilka na zapas bo za parę lat nikt tego nie będzie miał, formatowanie karty tylko fat32 bo inaczej nie ruszy w navi, komunikaty nawigacji - niby fajnie ale gada w obcym języku. Chyba tyle na chwilę obecną.

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko karty , ja do swojego RNS-E za pomocą AMI mam podpięty dysk 500GB

Można także podłączyć IPhona.

Edytowane przez marjankowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...