Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E brak Dźwięku i wyświetlania na FIS


adtzc

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm no to chyba bez wizyty radia u elektronika się nie obędzie. Ale wcześniej warto by było wyprostować temat kodowania aby mieć 100% pewność że to jakimś przypadkiem nie ma jakiegoś wpływu. Ewentualnie jeszcze warto by było odpiąć kostkę od radia i ponownie podłączyć, warto sprawdzić najprostsze sposoby.

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami potrafi się soft pokrzaczyć z powodu braku lub skoku napięcia kiedyś trafiło do mnie radyjko na soft po odpalaniu auta na prostowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie więc sprawa wygląda następująco

Poszedłem w kierunku kabla wzbudzajacego (biały) więc zacząłem od navi ale miałem problem z jego wyjeciem ale po zdobyciu tzw. haczyków wyciągnąłem i moim oczom ukazał się wysunięty pin z białym przewodem sygnalowym był lekko porównywanie do pozostałych wysunięty więc go wsunąłem i dźwięk powrócił nie mam pojęcia jak to się stało z góry dziękuję za pomoc i pomysły. Ale jeszcze pozostał problem z brakiem wyświetleń RNS-E na fisie.

Edytowane przez adtzc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam jak się zachowuje podświetlenie rns-e czy odpala razem ze światłami i czy czasem system nie wyłącza się po 30min sam mimo że silnik pracuje. Tak kombinuję że może jeszcze inne piny wylazły z kostki przy radiu albo przy zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie działa razem z światłami

A czy się wyłącza nie zauważyłem

Witam wszystkich po chwilowej przerwie :)

Wracam do tematu stanąłem na tym, że dźwięk jest ale jest problem z wyświetlaczem na FIS ale sprawdziłem navi pokazuje na FIS ale jestem problem z radiem i muzyka aha i jak pisałem że jest jakis napis dwuliterowy to był kompas w navi j z go wyłączyłem tylko co może być z tym że na fisie nie wyświetla cała kierownica działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie gdzie w kodowaniu będzie info o tym aby nawigacja z RNS-E którego dołożyłem do siebie wyświetlała sie na FIS (kolorowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ale jeśli to ważne to info o stacji radiowej się wyświetla ... gdzie to sprawdzić czy to jest połączone ?

Kabel do CAN mam tak wiec proszę o podpowiedz to to sprawdze

Edytowane przez paSTorEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro info się wyświetla to can podpięty kodowanie w zegarach źle ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kanale 62 adaptacji zestawu wskaźników, jeżeli masz 1 to zmnień ją na 5, a będziesz miał wyświetlane komunikaty z navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...