Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Rezonans wydechu, Dziwne przerwanie...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
32 minuty temu, kamil-vag napisał:

Do tego z wysterowaniem turbo też są problemy, bo albo przeładowuje w początkowym stanie albo później nie doładowuje... ten log 013:

Robiłeś z prze-gazówkami, czy motor pracował na jałowym ? Jeśli na jałowym to strasznie się zmieniają korekcje, można by się pokusić o wymianę oringów PD. 

 

34 minuty temu, kamil-vag napisał:

Do tego z wysterowaniem turbo też są problemy, bo albo przeładowuje w początkowym stanie albo później nie doładowuje... ten log 013:

Robiłeś z prze-gazówkami, czy motor pracował na jałowym ? Jeśli na jałowym to strasznie się zmieniają korekcje, można by się pokusić o wymianę oringów PD. 

najpierw dodałem mu gazu na jałowym wtedy zaczął rzucać motorem i zrobiłem statyczne. po wymianie rozrządu miałem ustawione synchro na 0 a dawkę na 6 mg wtedy spalanie straszne poszło w górę ok 1,5 do 2 l ropy/100km, pojechałem zmienić dawkę, mechanik cofną wałek rozrządu i na początku na vagu pokazywało dobrze, po czasie wyszło jak widać w logach.  do tego zauważyłem uciekające spaliny przez kata przy plecionce troszkę hałasuje widać że jest uszkodzona plecionka ( bedzie wymieniona na dniach) i przy okazji zrobie kąt synchro. 

Opublikowano
1 minutę temu, phantom71 napisał:

do tego zauważyłem uciekające spaliny przez kata przy plecionce troszkę hałasuje widać że jest uszkodzona plecionka ( bedzie wymieniona na dniach)

No to po części na pewno i to jest przyczyną twoich wibracji. 

Opublikowano
12 godzin temu, kamil-vag napisał:

No to po części na pewno i to jest przyczyną twoich wibracji. 

 

Edytowane przez phantom71

Opublikowano
W dniu 5.03.2018 o 09:44, kamil-vag napisał:

Do tego z wysterowaniem turbo też są problemy, bo albo przeładowuje w początkowym stanie albo później nie doładowuje... ten log 013:

Robiłeś z prze-gazówkami, czy motor pracował na jałowym ? Jeśli na jałowym to strasznie się zmieniają korekcje, można by się pokusić o wymianę oringów PD. 

 

W dniu 5.03.2018 o 09:44, kamil-vag napisał:

Do tego z wysterowaniem turbo też są problemy, bo albo przeładowuje w początkowym stanie albo później nie doładowuje... ten log 013:

Robiłeś z prze-gazówkami, czy motor pracował na jałowym ? Jeśli na jałowym to strasznie się zmieniają korekcje, można by się pokusić o wymianę oringów PD. 

najpierw dodałem mu gazu na jałowym wtedy zaczął rzucać motorem i zrobiłem statyczne. po wymianie rozrządu miałem ustawione synchro na 0 a dawkę na 6 mg wtedy spalanie straszne poszło w górę ok 1,5 do 2 l ropy/100km, pojechałem zmienić dawkę, mechanik cofną wałek rozrządu i na początku na vagu pokazywało dobrze, po czasie wyszło jak widać w logach.  do tego zauważyłem uciekające spaliny przez kata przy plecionce troszkę hałasuje widać że jest uszkodzona plecionka ( bedzie wymieniona na dniach) i przy okazji zrobie kąt synchro. 

 

panowie wrzucam logi po przestawieniu rozrządu z tego -5.0 na -1.0 Plecionkę wymienię dopiero w poniedziałek, swoją drogą za taką wymianę troszke liczy sobie tłumnikarz, twierdząc wy trzeba półośke wyjąć i to cały dzień zabawy:/ Prosze o ocenę logów

dynamiczne:

http://vaglogi.pl/log-001_003_004_p3X3L.html

http://vaglogi.pl/log-008_010_011_ZehS6B.html

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_fQg362.html

statystyczne:

http://vaglogi.pl/log-001_003_004_61pj2G.html

http://vaglogi.pl/log-008_010_011_wKPCyFf.html

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_4Rk397i.html

Edytowane przez phantom71

Opublikowano

panowie wrzucam logi po przestawieniu rozrządu z tego -5.0 na -1.0 Plecionkę wymienię dopiero w poniedziałek, swoją drogą za taką wymianę troszke liczy sobie tłumnikarz, twierdząc wy trzeba półośke wyjąć i to cały dzień zabawy:/ Prosze o ocenę logów

dynamiczne:

http://vaglogi.pl/log-001_003_004_p3X3L.html

http://vaglogi.pl/log-008_010_011_ZehS6B.html

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_fQg362.html

statystyczne:

http://vaglogi.pl/log-001_003_004_61pj2G.html

http://vaglogi.pl/log-008_010_011_wKPCyFf.html

http://vaglogi.pl/log-013_018_023_4Rk397i.html

Opublikowano

No a jak twoje odczucia ? Mniej telepie na -1.0 ? 

Logi OK, geometria się rozruszała po kilku logach, wiec unikaj piz*owatej jazdy, nie bój mu sie dociskać na 3 biegu jak jest już rozgrzany... lepiej niech spali ten litr więcej niż wyciągać turbo... 

jedyna rzecz, która mi się nie podoba to w 1 grupie 3 kratka - czas tłoczenia paliwa w stopniach KW - optymalnie powinno być coś chyba koło 5-6. Może by ktoś zerknął u siebie z podobnym silnikiem jak jest po rozgrzaniu silnika... 

Zobacz jeszcze na jałowym, grupa 015 w l/h ile podaje... 

Opublikowano

No na -1 nie rzuca już motorem, praca silnika się zmieniła co za tym idzie w końcu wciska w fotel ja mu depnę:) . Jedyne co zauważyłem to mokre wężyki przy filtrze paliwa oraz na łączeniu przy grodzi okolice czujnika ciśnienia salin dpf który kiedyś był. może to jest efekt większego tłoczenia paliwa KW:/ po dociskam i wymienię filtr wtedy się okaże. Z turbo postaram się dociskać na obroty, dużo jeżdżę po mieście wiec nagar nie nieunikniony. Grupa 15 na postoju pokazuje 0.6 l/h

Opublikowano

No to 0,6l/h to jest norma... 

A to spalanie to z baku liczyłeś czy z FIS-a ? :P

Opublikowano

Wejdź w VCDS grupy od 60 bodajże w wzwyż - zobacz czy są dostępne dane od DPF-a :P Usuwałeś w jakimś porządnym warsztacie ? 

Opublikowano

spalanie patrzyłem z FIS'a po 40 km go resetowałem i spalanie pokazywało mniejsze, zobaczyłem dopiero wczoraj taką sytuacje, więc zaleje do pełna i zobaczymy co pokaże z baku. DPF programowo robilem w ECUproject w grupach pokazuje ze jest wyłączony.

Opublikowano
4 godziny temu, kamil-vag napisał:

jedyna rzecz, która mi się nie podoba to w 1 grupie 3 kratka - czas tłoczenia paliwa w stopniach KW - optymalnie powinno być coś chyba koło 5-6.

Czy za czas tłoczenia paliwa odpowiedziwlna jest pompa vacum, jeśli ja mam za duża w gr 001 pole 3 do tego zauważyłem zalany filtr paliwa i spocone wezyki oznaczalo by albo zapchany filtr albo cofanie się paliwa? Czyli problem z vacum?

Edytowane przez phantom71

Opublikowano

To nie tak... To co masz w vcds to ile stopni obrotu wału korbowego podawane jest paliwo... Te dane wylicza sobie ecu na podstawie czujników, ty nie masz w to ingerencji...

 

czas trwania wtrysku - dawka przypadająca na stopień obrotu wału korbowego silnika

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.