Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana skrzyni audi a4 b6 quattro BFB- jaką można założyć


rs dziadek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może ktoś doradzi.

1.Czy do audi a4 b6 1.8T quattro z oznaczeniem silnika BFB podchodzi każda skrzynia quattro 5b jaka występowała w 1.8T AVJ lub AMB, czy tylko można założyć skrzynię jaka szła oryginalnie do tego silnika czyli o oznaczeniu GDU?

Etka podaje, że do AVJ i AMB szły zamiennie te same skrzynie piątki o oznaczeniach FNU, FPT, GBT a do BFB tylko jedna skrzynia piątka o oznaczeniu GDU.

2.Czy przy silniku BFB mocowania skrzyni były inne, czy chodzi o fakt, że przy AVJ i AMB prędkość była zczytywana z impulsatora ze skrzyni a przy BFB z abs?

Może zakładał ktoś inną skrzynię do swojego BFB i może podzielić się informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam gjw długa skrzynia przy 120 mam około 2700obr.

Mocowanie z tego co mi wiadomo jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko skrzynia o oznaczeniu GJW czyli 6 biegów szła fabrycznie do silnika BFB w quattro. W tym silniku w quattro były tylko dwie skrzynie

5 biegów skrzynia o oznaczeniu GDU

6 biegów skrzynia o oznaczeniu GJW

I rozchodzi się o to czy można założyć inne skrzynie z AVJ lub AMB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładaj jaką chcesz, tylko pod warunkiem że przełożenia główne w skrzynie i dyfrze bedą takie same

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładaj jaką chcesz, tylko pod warunkiem że przełożenia główne w skrzynie i dyfrze bedą takie same

Czyli bez problemu można założyć skrzynię od AVJ lub AMB pod warunkiem że przełożenia się zgodzą? Korpusy skrzyni i mocowania są takie same? A co impulsatora to wtyczkę można zostawić niepodłączoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sygnał prędkości odczytywany jest z abs to tak.

Praktycznie każda skrzynia ma ten sam korpus i pasuje do kazdego silnika (wzdłużnego) z grupy vw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zakładać w Twoim przypadku skrzynię z impulsatorem od avj,będzie on nie wykorzystany ale to nie przeszkadza bo i tak sygnał leci po abs-e

może skrzynia z s4 b5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka dłuższą skrzynia mogę zastąpić swoją w a4 b6 quattro 5 bieg?? Moja ma oznaczenie FTZ, tak żebym nie musiał zmieniać półosi i wału z dyfrem. Prędkość niestety zczytywana przez impulsator. Pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...