Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W B9 nie masz przecież świateł przeciwmgielnych z przodu tylko tzw. światła uniwersalne, siedzące w przednich lampach. I nie da się przekodować tak aby świeciły one jako ch/lh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Daniel0605 napisał:

Nie pasuje ten kod

20103 jest na 100% właściwy. Jaki komunikat pokazuje się po wpisaniu kodu? Jesteś pewny, że jesteś w sterowniku 09? Do czego potrzebny Ci ten kod? Co chcesz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chciałem zrobić tylko jak wpiszę ten kod to wyskakuje ze dostęp upoważniony jest w chodzę w 133835 PLA DEV Msg i wyskakuje mi że potrzebny dostęp upoważniony 

20220406_013446.jpg

20220406_013359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod został przyjęty.

Co dokładnie w adaptacjach chciałeś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kod został przyjęty a jeśli kliknę w Nastawach to co zaznaczyłem na fotach niżej wymaga kodu dostępu 

20220406_013446.jpg

20220406_013359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tam nie da się nic ustawić. To są parametry dla sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Daniel0605 napisał:

Dowiedziałem się że tam można zrobić kalibracje czujników PLA 

Z tego co wiem ,należy przeprowadzić parametryzację sterownika wgrywając zestaw danych. Nie da się tego zrobić w adaptacjach. Jeżeli się mylę chętnie dam się przekonać jeżeli da się to uruchomić innym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 11:14, Muskel1 napisał:

We wszystkich B9 jest tylko jedna kamera na przedniej szybie. Posiłkuje ona takie systemy jak audi pre sense, Lane Assist, ACC,  rozpoznawanie znaków,  asystent świateł długich, lampy Matrix. Wszystko zależy od danej wersji wyposażenia. Audi pre sense basic jest w każdym B9 dlatego każde ma kamerę.

Kodowaniem możesz uruchomić lane assist, które bez dołożenia manetki z przyciskiem do aktywacji/deaktywacji będzie cały czas aktywne.

Asystenta świateł drogowych można uruchomić kodowaniem.

Rozpoznawanie znaków można także uruchomić kodowaniem ale dodatkowo należy także przeprowadzić parametryzację kamery (vcds nie da rady).

Podeślesz instrukcję do kodowania lane assist VCDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Nie ruszyło jednak, chyba mój moduł nie obsługuje tego. 

 

Steuergerät A5 (Login 20103)

BAP Personalisierung, nicht aktiviert

Pesonalisierung Spurhalteassistent bei Klemme 15, Letzte Einstellung

Systemmodus Spurhalteassistent (sinngemäß), Auswahl über Menü (sinngemäß)

Einschaltzustand Spurhalteassistent, EIN

(damit wird das komplette System aktiviert, und ohne Lenkstockschalter wird es nur darüber deaktiviert. Rüstet man den Schalter nach, so muss dieser Kanal wohl auf Menü stehen)

MMI Reset, Zündungswechsel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje security access do modułu 13 ACC, chcę wykonać nastawy "Reset misalignment angle"

z odczytanych danych wynika, że kąty są faktycznie złe 1.4 stopnia w prawym radarze, choć autko mam około 16 tys. km i nagle w czasie jazdy wyskoczył błąd (nic nie uderzone, nie rozbierane, nie kręcone)

Z góry dzięki za kod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

91153

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

91153, nie wchodzi, próbowałem VCDS'em swoim i kolegi, kolega ma oryginał ja mam klona na Atmega162

dostaje błąd "Controller refused the key! Error 35: Invalid key" ten kod widziałem wiele razy dla A6 ja mam A4 B9 jeśli to ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wyłączyć żółte obrysówki USA w przednich lampach, podpowie ktoś gdzie to jest bo nie mogę znaleźć:eusathink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Góral65 napisał:

Potrzebuję wyłączyć żółte obrysówki USA w przednich lampach, podpowie ktoś gdzie to jest bo nie mogę znaleźć:eusathink:  

Już nie aktualne, znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...