Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 29.05.2022 o 19:36, adamspeed01 napisał:

PIN 1: PLUS

Nogi prawe: T54c/2

Nogi lewe: T54c/3

Nogi tyl razem: T73a/11

PIN 2: MASA do punktu masowego np. w okolicy bcm.

Wszytko podpięte i niby zakodowane, a oświetlenie działa tylko po otwarciu drzwi i w czasie jazdy na 50%. Opcja regulacji tak jak na zdjęciu jest wyszarzona… 

84B49D83-F6A6-4E4A-87A0-F33DFCEE5687.jpeg

Opublikowano
W dniu 26.05.2022 o 10:45, jacekx napisał:

Może mi ktoś podpowiedzieć jak należy vcds-m zakodować tylną klapę elektryczną tak aby się otwierała z pilota, zamykała. Obecnie naciśnięcie pilota w "3 przycisk" powoduje tylko zapalenie się świateł po zmroku. Z góry dziękuję.

U mnie wygląda tak, że jak przytrzymam przycisk to klapa otwiera się ale nie da się już z przycisku na kluczyku zamknąć. 

Inaczej wygląda sytuacja przez przycisk w drzwiach kierowcy. Naciskam, klapa otwiera się. Przytrzymuje - klapa zamyka się.

Opublikowano
2 godziny temu, Onkel napisał:

U mnie wygląda tak, że jak przytrzymam przycisk to klapa otwiera się ale nie da się już z przycisku na kluczyku zamknąć. 

 

Da się zamknąć przyciskiem pilota, musisz tylko stać blisko klapy. Jak odejdzuesz kilka metrów od auta to nie zamkniesz.

Opublikowano
W dniu 17.06.2022 o 14:58, Muskel1 napisał:

Da się zamknąć przyciskiem pilota, musisz tylko stać blisko klapy. Jak odejdzuesz kilka metrów od auta to nie zamkniesz.

Czytałem o tym gdzieś i nawet jak stoję za klapą to tylko cyka zamek, że się otwiera.

Opublikowano

Ile masz przycisków w tapicerce klapy? 2 czy 1?

Opublikowano

Witam

Planuję w najbliższy weekend zamontować elektryczny hak do mojego A4B9. Nabyłem już kompletny zestaw i teraz zastanawiam się czy wystarczy wszystko zmontować i podłączyć by wszystko śmigało jak trzeba czy należy wykonać dodatkowo jakieś kodowanie?

Opublikowano

Oryginalny hak?

Musisz kodować w kilku sterownikach aby zadziałało. 

Opublikowano
57 minut temu, Muskel1 napisał:

Oryginalny hak?

Musisz kodować w kilku sterownikach aby zadziałało. 

hak 8W0800491M

sterownik 4M0907383B

Opublikowano

Tak ori. Musisz zakodować odpowiednio.

Opublikowano
11 minut temu, Muskel1 napisał:

Tak ori. Musisz zakodować odpowiednio.

A wiesz może w których sterownikach co poustawiać?

Opublikowano
5 minut temu, jaromlody napisał:

A wiesz może w których sterownikach co poustawiać?

STG 19 > Verbauliste > "69 - Anhänger" aktivieren STG 19 > Anpassung > IDE01996-SFT00105-Verbauliste Sollverbau-Anhängerfunktion > codiert

STG 01 > Codierung > > Byte 05 > Bit 4 aktivieren ("Trailer installed") oder > Byte 13 > Bit 4 aktivieren ("Trailer installed")

STG 03 > Codierung > > Byte 8 > Bit 6 aktivieren > Byte 23 > Bit 1 aktivieren

STG 09 > Codierung > > Byte 13 > Bit 4 aktivieren ("hitch_ecu,installed") und (bei elektrisch schwenkbarer Kupplung) > Byte 36 > Bit 4 aktivieren ("electric_hitch,installed")

STG 13 > Codierung > Byte 03 > Bit 3 aktivieren ("Control_module_for_towing_sensor")

STG 17 > Codierung > Byte 14 > Bit 5 aktivieren

STG 3C > Codierung > Byte 00 > Bit 4-5 auf "10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar" setzen

STG CF > Codierung > Byte 00 > Bit 4-5 auf "10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar" setzen

STG 46 > Codierung > Byte 14 > Bit 6 aktivieren ("trailer_control_unit")

STG 69 > Codierung > siehe Nachrüstanleitung

STG 6C > Codierung > Byte 04 > Bit 0 aktivieren ("equipment_ahk,verbaut")

STG 6D > Codierung > Byte 01 > Bit 7 aktivieren ("Anhänger,0=nicht verbaut / 1=verbaut")

STG 74 > Codierung > Byte 00 > Bit 7 aktivieren

STG A5 > Codierung > > Byte 11 > Bit 0 aktivieren ("AAG,0=not_coded / 1=coded") oder > Byte 14 > Bit 1 aktivieren ("FW_AAG,installed")

Opublikowano
25 minut temu, Muskel1 napisał:

STG 19 > Verbauliste > "69 - Anhänger" aktivieren STG 19 > Anpassung > IDE01996-SFT00105-Verbauliste Sollverbau-Anhängerfunktion > codiert

STG 01 > Codierung > > Byte 05 > Bit 4 aktivieren ("Trailer installed") oder > Byte 13 > Bit 4 aktivieren ("Trailer installed")

STG 03 > Codierung > > Byte 8 > Bit 6 aktivieren > Byte 23 > Bit 1 aktivieren

STG 09 > Codierung > > Byte 13 > Bit 4 aktivieren ("hitch_ecu,installed") und (bei elektrisch schwenkbarer Kupplung) > Byte 36 > Bit 4 aktivieren ("electric_hitch,installed")

STG 13 > Codierung > Byte 03 > Bit 3 aktivieren ("Control_module_for_towing_sensor")

STG 17 > Codierung > Byte 14 > Bit 5 aktivieren

STG 3C > Codierung > Byte 00 > Bit 4-5 auf "10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar" setzen

STG CF > Codierung > Byte 00 > Bit 4-5 auf "10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar" setzen

STG 46 > Codierung > Byte 14 > Bit 6 aktivieren ("trailer_control_unit")

STG 69 > Codierung > siehe Nachrüstanleitung

STG 6C > Codierung > Byte 04 > Bit 0 aktivieren ("equipment_ahk,verbaut")

STG 6D > Codierung > Byte 01 > Bit 7 aktivieren ("Anhänger,0=nicht verbaut / 1=verbaut")

STG 74 > Codierung > Byte 00 > Bit 7 aktivieren

STG A5 > Codierung > > Byte 11 > Bit 0 aktivieren ("AAG,0=not_coded / 1=coded") oder > Byte 14 > Bit 1 aktivieren ("FW_AAG,installed")

Dzięki wielkie w sobotę będę próbować to ogarnąć.

Opublikowano
W dniu 21.06.2022 o 11:36, Muskel1 napisał:

Ile masz przycisków w tapicerce klapy? 2 czy 1?

1

Opublikowano

Czyli nie masz klucza komfortowego, być może w takim przypadku nie da się klapy zamknąć pilotem. W każdym razie z kluczem komfortowym i dwoma przyciskami to funkcjonuje.

Opublikowano
17 godzin temu, Muskel1 napisał:

Czyli nie masz klucza komfortowego, być może w takim przypadku nie da się klapy zamknąć pilotem. W każdym razie z kluczem komfortowym i dwoma przyciskami to funkcjonuje.

U mnie też jest jeden przycisk i tylko otwieranie klapy z pilota działa, zamykanie już nie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 2.06.2021 o 12:30, Muskel1 napisał:

Kup tylko prawy highline lub midline sterownik drzwi i podmień. 

Prawy sterownik (drzwi pasażera):

8W0 959 392 M - lowline

8W0 959 592 E/H/M - midline

4M0 959 7932 G/E/H - highline

4M0959792C czy ten sterownik powinien obsłużyć opuszczanie lusterka? Bo próbowałem już wszystkich opcji a lustro ani drgnie... 

Opublikowano
17 minut temu, polo25 napisał:

4M0959792C czy ten sterownik powinien obsłużyć opuszczanie lusterka? Bo próbowałem już wszystkich opcji a lustro ani drgnie... 

Musisz mieć sterownik z indeksem G, E lub H

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Wrócę jeszcze do tematu z 15 strony. Nie otwierającej się klapy bagażnika z pilota w audi Q5 80A. Załączam dodatkowo wydruk VCDS modułu komfortu. Może teraz jakaś podpowiedź.

Adres 46: Moduł komfortu (J393)       Plik etykiet:* Brak
   Oznaczenie elementu SW: 8W0 907 064 BM    HW: 8W0 907 064 M
   Komponent: BCM2 MLBevo   018 0328  
   Kodowanie: 01340000000000E06309A0000601980233020000004F06502F00000000040030001F0001000000
   Kod serwisu: WSC 12345 123 61029
   Zbiór danych ASAM: EV_BCM2HellaAU736 011012
   ROD: EV_BCM2HellaAU736_011_AU49.rod
   VCID: 0849983D12B0C59B87F-805C

Nie znaleziono błędów.

Opublikowano

Możesz na próbę odznaczyć Bit 0 w Byte 13 oraz zaznaczyć Bit 2 w Byte 28. Następnie zarygluj auto i odczekaj uśpienie sterowników (10-15 min). Sprawdź czy zadziałało. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Podpowie ktoś jak wykodować SOS ?

image_6487327.JPG

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.