Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
13 minutes ago, Muskel1 said:

Można zakodować ale multifunkcja na kierownicy też musi działać aby przelaczyc widok.

Taka mam nadzieje da rade?

20230419_141644.thumb.jpg.4f7142a901caa15463830c2fd55b0e9e.jpg

Opublikowano
2 minuty temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

Taka mam nadzieje da rade?

 

Wcześniej pisałeś że nie działają.
Skoro znalazłeś już te adaptacje, to musisz je zmienić w sterowniku 5F zgodnie z opisem.

Opublikowano
3 minutes ago, Muskel1 said:

Wcześniej pisałeś że nie działają.
Skoro znalazłeś już te adaptacje, to musisz je zmienić w sterowniku 5F zgodnie z opisem.

Oto co znalazlem:

 

Wybierz sterownik 5F (Elektronika układów informacyjnych)
Adaptacje
[VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A)
[LO]_navigation_map_transmission_mode --> [VO]_MOST_Streaming
[LO]_navigation_map_compression_mode --> [VO]_H264
[LO]_navigation_map_Resolution --> [VO]_resolution_1
Wymagana kierownica z MuFuPlus

 

Nie bardzo moge rozkodwac o co w tym biega ? np: [VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A) zmieic na co?

 

Masz omoze jakas 

Opublikowano
1 godzinę temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

Oto co znalazlem:

 

Wybierz sterownik 5F (Elektronika układów informacyjnych)
Adaptacje
[VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A)
[LO]_navigation_map_transmission_mode --> [VO]_MOST_Streaming
[LO]_navigation_map_compression_mode --> [VO]_H264
[LO]_navigation_map_Resolution --> [VO]_resolution_1
Wymagana kierownica z MuFuPlus

 

Nie bardzo moge rozkodwac o co w tym biega ? np: [VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A) zmieic na co?

 

Masz omoze jakas 

ENG122230-ENG127005-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_transmission_mode" zmieniasz na  "MOST_streaming"

ENG122230-ENG122338-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_compression_mode" zmieniasz na "H264"

ENG122230-ENG122339-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_resolution" zmieniasz na  "resolution_1"

 

Opublikowano
16 minutes ago, Muskel1 said:

ENG122230-ENG127005-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_transmission_mode" zmieniasz na  "MOST_streaming"

ENG122230-ENG122338-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_compression_mode" zmieniasz na "H264"

ENG122230-ENG122339-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_resolution" zmieniasz na  "resolution_1"

 

No i tak mam. Dalej lipa. Wyglada jakby przyciski na kierownicy nie działały? Chodzi o view i back. Sorki ze teuje 4 litery ?16819190843696777134459417907251.thumb.jpg.57544c9928f4146f28b612aa06cae175.jpg

Opublikowano
3 godziny temu, RaQ1911 napisał(a):

A5 - Switch-on condition, lane depart. warn. = “On” --- przy fizycznym guziku, też ON?

Przy guziku dajesz też na "Selection via menu"

Opublikowano
2 minuty temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

No i tak mam. Dalej lipa. Wyglada jakby przyciski na kierownicy nie działały? Chodzi o view i back. Sorki ze teuje 4 litery ?16819190843696777134459417907251.thumb.jpg.57544c9928f4146f28b612aa06cae175.jpg

Bo wsadziłeś przyciski z polifta. Przyciski z przedlifta wyglądają tak.

Lenkrad.jpg

Opublikowano
13 minutes ago, Muskel1 said:

Bo wsadziłeś przyciski z polifta. Przyciski z przedlifta wyglądają tak.

Lenkrad.jpg

Tak tez sie obawialem. Dzieki ci wielkie Muskel. Zalegam ci ogromnego browara ??????

Dzieki za pomoc, smigam przeczesywac  E-bay ;) 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie, prośba o pomoc. W trakcie kodowania asystenta świateł drogowych, ze sterownika 09 dostałem poniższy komunikat. Dałem "Nie", nie chciałem narobić bałaganu. Co oznacza takie info?

 

 

 

1.jpg

3.JPG

Edytowane przez olekj32

Opublikowano

Możesz dać spokojnie na "Tak" lub pozostawić na "Nie". Na "Tak" zostanie w sterowniku nadpisany domyślny nr importera i warsztatu (WSC). Informacja ta pojawia się w sterownikach, które mają jeszcze fabryczne kodowanie i nikt tego jeszcze nie zmieniał. Zepsuć nic nie zepsujesz.

Opublikowano

Wielkie dzięki za pomoc. W sterowniku 09, zmieniłem zgodnie z instrukcją w byte 5 bity 0, 5 oraz 6 na wartość "1".

 

Natomiast sterownik A5 nie przyjmuje w byte 21 zmiany bitu 5 na wartość "1". Próbowałem kilka raz, za każdym razem dostaję info - 'nic nie znaleziono".

2.jpg

Opublikowano

Wybierasz pozycję

20 AFS_coding_Light_Assist,High_Beam_Assist

Opublikowano
18 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wybierasz pozycję

20 AFS_coding_Light_Assist,High_Beam_Assist

 

Właśnie tę opcję wybieram i niestety "nie wchodzi". Po wybraniu tej opcji z listy kodowanie nie zmienia się (nadal same zera) i przerzuca mój wybór do "nic nie znaleziono". Pozostałe 2 opcje mogę wybrać, pojawiają się "1" w różnych pozycjach. Próbowałem ręcznie zmieniać bit 5 na "1" ale ten wybór nie zapisuje się w sterowniku. Po ponownym otwarciu kodowania widzę same zera, mimo że zmieniłem bit 5. Sprawdziłem dla sportu czy mogę zapisać pozostałe 2 opcje - tutaj nie ma problemu. Oczywiście przywróciłem do punktu wyjścia. 

Opublikowano

Spróbuj w kamerze najpierw wejść w kod dostępu i wpisz 20103, dopiero zmień kodowanie.

Opublikowano

Udało się! Cały kod ze sterownika A5 przekopiowałem do Long Code Help, który otworzyłem zupełnie poza VCDSem. Tam oczywiście można zmieniać wartości bez problemu. Po zmianie bitu 5 na "1" cały kod z powrotem przekopiowałem do VCDSa i sterownik przyjął nowe kodowanie. Na VC mam ikonę długich z napisem AUTO. Działa bardzo dobrze!

 

@Muskel1 - dziękuję za pomoc! 

 

4.JPG

IMG-7145.jpg

Edytowane przez olekj32

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam mały problem z Q5 2019r ze stanów, po parametryzacji MK w związku ze zmianą tylnych lamp wszystko działa poprawnie oprócz kontrolki od kierunkowskazów na desce, właśnie ta kontrolka miga bardzo szybko tak jakby nie było lampy albo była spalona żarówka. Same kierunki na zewnątrz świecą w normalnym tempie, żaden sterownik nie ma błędu. Może komuś też przytrafiła się taka sytuacja i rozwiązał problem? A może Muskel coś podpowie:hi:

Opublikowano

Lampy tylne oryginalne EU czy przerabiane US?

Opublikowano

Lampy w zderzaku z tyłu świecą - kierunki ? 

Opublikowano
25 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Lampy tylne oryginalne EU czy przerabiane US?

Lampy przerabiane.

Opublikowano
23 minuty temu, mariusz36 napisał(a):

Lampy w zderzaku z tyłu świecą - kierunki ? 

Jak się otworzy klapę to tak.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.