Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Być może masz u siebie deko lepsze drogi :) Ja bawiłem się tym na jesieni / w zimę. Zimą to była tragedia, auto randomowo skręcało na wysepki / krawężniki przez śnieg i niewidoczność pasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuPiotrek napisał(a):

Być może masz u siebie deko lepsze drogi :) Ja bawiłem się tym na jesieni / w zimę. Zimą to była tragedia, auto randomowo skręcało na wysepki / krawężniki przez śnieg i niewidoczność pasów

Tak, właśnie dlatego pisałem, zależne od dróg:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc 

Asystent świateł i Pasa ruchu uruchomione wszystko niby ładnie opisane ale opis trzeba czytać do końca 😆 .Manuale do passata b8 były o wiele bardziej szczegółowo opisywane i nawet nie doświadczony użytkownik VCDS mógł sobie ze wszystkim poradzić ale teraz już będę wiedział że trzeba jednak troszkę pogłówkować

Mam zamiar dołożyć:

Lusterko wsteczne fotochrom bo mam manualne

Przycisk Auto Hold

uruchomić funkcję Drive Selekt wymiana panela przycisków

Dołożyć kamerę cofania (już leci z Aliexpress) 

 

Gdyby ktoś coś miał do doinformowania chętnie przyjmę każdą wskazówkę 

 

Gdyby ktoś chciał chętnie podzielę się odblokowaniem android auto i car play oraz świeżutką mapką i Manualem dołożenia kamerycofania ale to tak na marginesie 

Według mnie takie forum powinno służyć pomocą a nie zarobkiem 

 

Informacja za informację 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi Drive Select uruchomić możesz tylko w ASO. 

Doposażenie kamery cofania, Auto Hold jak ich Android Auto oraz mapy jest już opisane z instrukcjami na forum. Poszukaj a znajdziesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za info 

 

A jak z lusterkiem wstecznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, yocker napisał(a):

Przycisk Auto Hold

opisane swietnie przez Muskela na forum - nie bedziesz mial problemow. Zamow wiazke z ali - ja tak zrobilem i jest super zrobiona.

14 godzin temu, yocker napisał(a):

Dołożyć kamerę cofania (już leci z Aliexpress) 

takze opisane na forum, ja tez z ali mialem - super jakosc moim zdaniem. Dodatkowo film na youtube goscia "Munteanu Bogdan" o nazwie "Retrofit Camera Audi A4 B9 - OBDeleven". Gosc tez ma blog po angielsku - warto poczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Kupujesz lusterko, wiązkę, montujesz kodujesz i tyle.

jak latwo rozpoznac czy mam lusterko foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Koalakm napisał(a):

jak latwo rozpoznac czy mam lusterko foto?

Wszystkie lusterka fotochromatyczne mają taki rant/obramówkę widoczną dookoła lusterka.

Screenshot_20230719_143347_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko założone wpięte orginalną wiązką lecz nie wiem gdzie wpiąć 2 przewody które wychodzą z lusterka ale nie ma ich w instalacji auta (czy nie służą one czasem do sterowania fotochromami bocznych lusterek ? I teraz pytanko co trzeba zakodować (lusterko 120 wiązka 40 ) można znaleźć na alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, yocker napisał(a):

Lusterko założone wpięte orginalną wiązką lecz nie wiem gdzie wpiąć 2 przewody które wychodzą z lusterka ale nie ma ich w instalacji auta (czy nie służą one czasem do sterowania fotochromami bocznych lusterek ? I teraz pytanko co trzeba zakodować (lusterko 120 wiązka 40 ) można znaleźć na alledrogo

Tzn. czy gdzieś podlaczyles jakąś wiązkę z lusterka i jakaś dodatkowa Ci została, czy wcale nigdzie nic nie podlaczyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koalakm napisał(a):

Tzn. czy gdzieś podlaczyles jakąś wiązkę z lusterka i jakaś dodatkowa Ci została, czy wcale nigdzie nic nie podlaczyles?

Podłączyłem

Wypiąłem czujnik deszczu w i podmieniłem wiązki na taką która ma wyjście i na czujnik i na lusterko a dwa dodatkowe przewody zostały nie podpięte ale wychodzą one z lusterka ( w aucie nie wiem do czego je doprowadzić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 17:58, Muskel1 napisał(a):

Audi Drive Select uruchomić możesz tylko w ASO. 

Doposażenie kamery cofania, Auto Hold jak ich Android Auto oraz mapy jest już opisane z instrukcjami na forum. Poszukaj a znajdziesz:wink:

Czy przełącznik o tych numerach posoadający przycisk line assiat będzie ok ? 4M0907129E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik musisz dobrać odpowiedni dla Twojego wyposażenia jak np  sedan, Avant, manual albo automat, tempomat lub aktywny tempomat itd...Nie wiem jakie masz wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Przełącznik musisz dobrać odpowiedni dla Twojego wyposażenia jak np  sedan, Avant, manual albo automat, tempomat lub aktywny tempomat itd...Nie wiem jakie masz wyposażenie.

Ok dzięki czyli teoretycznie numery sa mało ważne liczą się funkcje tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że numery są ważne. Manetki mają różne numery katalogowe części gdyż różnią się od siebie właśnie funkcjami, które obsługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie jest dział o tym. Tu podajemy tylko kodowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yocker przy zakupie 'pająka' manetek ważne żeby też zwrócić uwagę czy jest do podgrzewanej kierownicy czy nie. tak jak pisałem nie jest łatwo dopasować używkę do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jeśli chodzi o kodowania to jak w takim razie zakodować dołożone lusterko fotochromatyczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, yocker napisał(a):

Ok to jeśli chodzi o kodowania to jak w takim razie zakodować dołożone lusterko fotochromatyczne ?

Wrzuć pełny auto-scan w formi pliku .txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...