Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 3.06.2018 o 18:43, dymekn napisał(a):

Przycisk ulubione na MuFuPlus i MMI
Wybierz sterownik 5F (Elektronika układów informacyjnych)
Adaptacje
menu_display-MFL_jocker_over_threshold_high: aktywny
menu_display_jocker: aktywny

 a to mógłby ktoś lekko objaśnić?

Opublikowano
W dniu 3.06.2018 o 18:43, dymekn napisał(a):

EASY ENTRY
W BCM09 

Aktywuj w Byte 14 Bit 2 

 

W 36 PAMIEC fotela

Aktywuj w Byte 6 Bit 2 

Aktywuj w Byte 3 Bit 6

i to :)

Opublikowano

Wpisz w google easy entry?

Opublikowano

S4 B9 2017 z importu. Lampy Matrix LED

W 09 zakodowane travel mode. Pojawiła się opcja w MMI w sekcji oświetlenie zewnętrzne pozwalająca wybrać ruch prawostronny lecz nie ma to wpływu na odcięcie lamp. Po 2-3 sekundach opcja sama się dezaktywuje w MMI.

Jakies pomysły?

Opublikowano

Kodowanie to nie ma zastosowania. Funkcja ruchu prawostronnego posiłkuję się z nawigacji i po przekroczeniu granicy państwa z ruchem prawostronnym lampy przestawiają się odpowiednio na ruch prawostronny.

Opublikowano
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kodowanie to nie ma zastosowania. Funkcja ruchu prawostronnego posiłkuję się z nawigacji i po przekroczeniu granicy państwa z ruchem prawostronnym lampy przestawiają się odpowiednio na ruch prawostronny.

Czyli teoretycznie po update danych nawigacyjnych na rynek EU powinno być ok? 

Opublikowano

Nie jechałem moim B9 do UK ale z tego co wyczytałem, powinno to działać automatycznie na podstawie lokalizacji i danych z nawigacji. Po przekroczeniu granicy powinno automatycznie się przestawić na ruch lewostronny, lub w tym przypadku na ruch prawostronny, jeżeli auto jest anglikiem.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
1 godzinę temu, turzol napisał(a):

Czyli teoretycznie po update danych nawigacyjnych na rynek EU powinno być ok? 

Daj znać czy tak jest po aktualizacji map.

Opublikowano
W dniu 17.02.2023 o 20:20, Muskel1 napisał(a):

Ta opcja jest normalnie fabrycznie. Być może miałeś odpinane aku i sterowniki drzwi straciły ustawienia podstawowe?

Jeżeli tak, to musisz wszystkie 4 szyby (sterowniki drzwi)  przyuczyć.

Otwierasz szybę przyciskająć i trzymając przycisk w dolnej pozycji przez 4-5 sek. Następnie przycisk w górę i przytrzymując szybę 4-5 sek. w górnej pozycji. Gdy wszystkie 4 szyby zostaną przyuczone otwieranie i zamykanie szyb z pilota powinno działać.

 

Witam, robiłem tak dla wszystkich 4 szyb i dalej nie ma opcji otwierania/zamykania z pilota. Dodam że akumulator nie było odłączany, jedynie co to wymieniona została bateria w pilocie.

Opublikowano

W ustawieniach MMI zaznaczone masz otwieranie szyb pilotem?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 3.06.2018 o 17:43, dymekn napisał(a):

Aktywacja asystenta świateł drogowych (wymaga kamery na przedniej szybie)
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
Adaptacje high_beam_funktions > head_light_assistant

Wybierz sterownik A5 (Kamera)
Adaptacje afs_coding_light_assist > high_beam_assist
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
Adaptacje mmi_fla_glw_mxb > active
Aktywacja poprzez MMI lub „popchnięcie” w ciemności przełącznika świateł drogowych do przodu.

Witam. U mnie w adaptacjach nie ma tych funkcji, znalazłem jeszcze taki opis:

Unit 09
Coding
Byte 5, activate Bit 0, Bit 5 and Bit 6

Unit A5
Coding
Byte 21, activate Bit 5
Ale w vcds trochę inaczej to wygląda u mnie...

 

Tak samo niby mam asystent pasa ruchu domyślnie ale nie działa. Jest ktoś w stanie pomóc ? Z góry dziękuję.

IMG_20240826_165804_159~2.jpg

IMG_20240826_165901_403~2.jpg

Opublikowano

Sterownik 09 (BCM1)

Bajt 5
Aktywujesz Bit 0 opisany jako "mmi_fla_glw_mxb, active "
Bit 5-7 otwierasz zakładkę i wybierasz z listy pozycję "60 high_beam_funktions > head_light_assistant"




Sterownik A5 (Kamera)
Bajt 21
Bit 5-7 otwierasz zakładkę i wybierasz z listy pozycję "20 afs_coding_light_assist > high_beam_assist"


Po zmianach zarygluj auto pilotem na 15 min. aby sterowniki wystartowały na nowo.

 

 

 

Opublikowano

Dzięki wielkie :), takiego opisu nie znalazłem nigdzie... Zastanawia mnie tylko po co jest dostępny asysta kierowcy i audi pre sense a nie działa. Chyba że ja nie umiem tego uruchomić/skorzystać z tego. Sorki że nowy i marudzę ale od tygodnia mam dopiero a4 a poprzednie audi nie miało takich opcji.

Opublikowano
Teraz, teka2 napisał(a):

takiego opisu nie znalazłem nigdzie.

Bo stworzyłe go właśnie dla Ciedbie:decayed:

1 minutę temu, teka2 napisał(a):

audi pre sense a nie działa

Skąd wiesz, że nie działa?

 

Opublikowano
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Bo stworzyłe go właśnie dla Ciedbie:decayed:

Skąd wiesz, że nie działa?

 

Dzięki wielkie za to :)

 

Tak mi się wydaję, bo dzisiaj jak jechałem, podjechałem blisko drugiego samochodu i nic się nie wydarzyło. A asysta kierowcy na FIS mam tylko przód auta i nic więcej nie pokazuje.

Opublikowano

Gdyby Audi pre sens nie działało, miałbyś komunikat i świecącą się ikonę na FISie.

Opublikowano

A no to dobrze wiedzieć. Dzięki wielkie za pomoc.

Opublikowano

Audi pre sense pokazuje komunikat (czerwony trójkąt z wykrzyknikiem) na FISie dopiero w krytycznych sytuacjach. Dodatkowo pojawia się ostrzeżenie akustyczne.

 

 

Screenshot (427).png

Opublikowano

Dzięki za pomoc. A jeszcze  jeśli możesz, powiedz mi czy mając taką manetkę i na fisie asystę kierowcy można włączyć asystenta pasa ? Bo czytałem ten wątek i przewija się manetka z funkcją ale nie jestem pewny czy to o tą chodzi.

IMG_20240826_181416_932.jpg

Opublikowano

Przycisk do Lane Assist jest na manetce od kierunkowskazów a nie na manetce od tempomatu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.