Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telefon, uchytw, BT , multi kierownica . Co można z tego wyciągnąć?


Sedrak Dan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam w aucie multi funkcyjną kierownicę oraz uchwyt na telefon przy schowku, nie mam jednak BT w aucie :( Bardzo dużo rozmawiam przez telefon, a słuchawek do ucha już kilka zgubiłem :) Zastanawiam się co mogę zrobić w aucie . Uchwyt jakoś przerobie na smartfon , jeśli ktoś z was już tak przerabiał to jakby dał link byłbym bardzo wdzięczny , ale mam pojęcia jak się podłączyć do zestawu w aucie głośnio mówiącego , jeśli się w ogóle da. Jaki znacie sposoby jak najlepiej (nie musi być ori) wykonać. Oczywiście nie chce też wydać nie wiadomo ile. Kilka stówek maks. W najgorszym wypadku rozkoduje telefon , będę mógł chociaż stacje zmieniać radia guzikami. Oczyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić radio z bt

Odpada. Samej konsoli nie chce ruszać. Jakiś adapter BT jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś żeby założyć ori bluetooth?

http://a4-klub.com/a4-b6-b7-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth/

Bardzo wygodna modyfikacja. Możesz wybierać nr z kierownicy itd. W linku wyżej jest radio RNS-E ale z innymi radiami ori też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego ?

http://allegro.pl/modul-bluetooth-zestaw-glosnomowiacy-vw-audi-8pin-i5562882539.html

Schować do schowka. Mikrofon mam w standardzie. Nie będzie obawy, że jak kupię używany moduł (które tanie nie są) nie będzie coś działało i jeszcze dostanę USB na MP3.

Edytowane przez Sedrak Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co podałeś nie ma przełącznika do CD więc jesli masz zmieniarkę ona nie będzie działała.

Dodatkowo musiał byś kupić adapter który ma wadę że trzeba przepinać ręcznie przełącznikiem między BT a zmieniarką trochę lipa.

Lepiej już kupić ori blutka lub np Parotta dosyć dobrze się spisują jeździłem na takim Parocie przez dwa lata (teraz leży w garażu) i wymieniłem na ori i jestem zdania ze Parott jest porównywalny z ori a może i w niektórych sytuacjach lepszy. Szczerze powiedziawszy gdybym wiedział że nie ma różnicy w jakości dźwięku to bym dwa razy przemyślał wymianę

Zaleta ori jest taka ze kontakty masz na FISie i MF możesz odbierać

Zaleta taka że nie trzeba się pozbywać CD i w ori i w Parocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co podałeś nie ma przełącznika do CD więc jesli masz zmieniarkę ona nie będzie działała.

Dodatkowo musiał byś kupić adapter który ma wadę że trzeba przepinać ręcznie przełącznikiem między BT a zmieniarką trochę lipa.

Lepiej już kupić ori blutka lub np Parotta dosyć dobrze się spisują jeździłem na takim Parocie przez dwa lata (teraz leży w garażu) i wymieniłem na ori i jestem zdania ze Parott jest porównywalny z ori a może i w niektórych sytuacjach lepszy. Szczerze powiedziawszy gdybym wiedział że nie ma różnicy w jakości dźwięku to bym dwa razy przemyślał wymianę

Zaleta ori jest taka ze kontakty masz na FISie i MF możesz odbierać

Zaleta taka że nie trzeba się pozbywać CD i w ori i w Parocie...

Jakbym miał MP3 to i tak bym CD olał

Masz może link na necie do Parotta to obczaję co to ? W razie czego nie chciałbyś sprzedać go ? Choć ori kuszące. Żadnych dodatkowych wyświetlaczy, pudełek po prostu ori :) A mówisz, że obsługa jak najbardziej wygodna ? Jak wygląda wybieranie numer z kierownicy ? Po liście kontaktów lecisz czy można wybierać literami ? Jak to w Parrocie wygląda ? Komendy głosowe raczej odpadają. Nie widziałem jeszcze by to dobrze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie masz ori radio że nie masz mp3 ??

W Parocie możesz wybierać po liście

W ori po liście albo jak Masz SDS to głosowo tyle że nie ma polskiego i różnie działa.

http://instrukcja.pl/i/parrot_ck_3100_samochodowy_zestaw_glosnomowiacy

http://www.ceneo.pl/8341383

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie masz ori radio że nie masz mp3 ??

W Parocie możesz wybierać po liście

W ori po liście albo jak Masz SDS to głosowo tyle że nie ma polskiego i różnie działa.

http://instrukcja.pl/i/parrot_ck_3100_samochodowy_zestaw_glosnomowiacy

http://www.ceneo.pl/8341383

Symphony II . Okaże się jeszcze, że ma MP3 :)

Czyli w sumie one niczym nie różnią się od ORI tak na prawdę ?

Choć w necie komentarze o wybieraniu głosowym w parrocie są pochlebne. Z drugiej strony jak będę miał telefon pod ręką (ori miejsce ) to żaden problem wybrać numer .

Edytowane przez Sedrak Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dołożony zestaw nokia ck-200 i podłączony pod rns-d mega rozwiązanie mogę śmiało polecić. Możesz podłączyć 2 telefony. Zaraz dokleję zdjęcia jak to u mnie wygląda.


4f41666a66.jpg

3c9ecceb4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło lewarka jest pilot bezprzewodowy.


Robero, oczywiście, że działa mi tylko głośność i łopatki do zmiany biegów :D Zastanawiam się, czy jak wymienię radio (leży już 2 din) i dokupię moduł sterowania kierownicy czy wtedy mi wszystko obsłuży :D ale finalnie i tak mi na tym tak specjalnie nie zależy, głośność to 99% szczęścia a kiere i tak bede wymieniał na b8 polift podgrzewaną i z łopatami bo o wiele wiele ładniejsza jak dla mnie :D

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to kozacko tylko nie wiem czy nie szkoda mi dawać ponad 1000 - 1500 zł na RNS D czy E , kolega z forum zaproponował BNS, ale tak na prawdę zmienia się wygląd (oczywiście aż ślina cieknie ), ale to moim zdaniem za dużo. Postaram się zobaczyć jak u kogoś się prezentuje BT na ori i innym rozwiązaniu , potem podejmę decyzję.

Kierownica super się prezentuje. Ja mam tą dużą i w sumie brakuje mi tylko podgrzewanej kierownicy i to bardzo brakuje :), ale trudno to też koszt rzędu prawie 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns-d to koszt około 500+ dodatki, ja akurat swoje wywalam :P i montuje 2 din ale jak już zmieniać to raczej na rns-e moim zdaniem i ładniejsze i podobno lepiej wykorzystuje system nagłośnienia. Ja swoje wsadzę na półkę i przy sprzedaży wsadzę ponownie bo faktycznie wygląda to nieźle a 2 din zabiorę ze sobą. Ale to temat o BT a ten zestaw nokii podłączasz plug and play bo masz wszystkie wiązki a spokojnie można wyrwać używkę za 250pln ( ja kupiłem nówkę za 400) i uważam, że to fajne rozwiązanie, wyświetlacz ma płynną regulację koloru więc można dopasować identiko jak podswietlenie pozostałych przycisków. Jeśli nie masz wzmacniacza, to podłączasz pod kostkę i cieszysz się zestawem :D

87d8bfbef6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło lewarka jest pilot bezprzewodowy.

Robero, oczywiście, że działa mi tylko głośność i łopatki do zmiany biegów :D Zastanawiam się, czy jak wymienię radio (leży już 2 din) i dokupię moduł sterowania kierownicy czy wtedy mi wszystko obsłuży :D ale finalnie i tak mi na tym tak specjalnie nie zależy, głośność to 99% szczęścia a kiere i tak bede wymieniał na b8 polift podgrzewaną i z łopatami bo o wiele wiele ładniejsza jak dla mnie :D

Niestety jak zmieniasz na kiere z B8 to w zalezności jakie kupisz radio będziesz miał przepinanie stacji i utworów ale niestety info na fisie już nie

Tylko na RNS-E dlatego zrobiłem jak piszesz RNS D leży na półce i czeka na lepsze czasyjak będe sprzedawał a cieszę się z funkcjonalności RNS E Blutka SDS a i Łopatek przy kierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns-d to koszt około 500+ dodatki, ja akurat swoje wywalam :P i montuje 2 din ale jak już zmieniać to raczej na rns-e moim zdaniem i ładniejsze i podobno lepiej wykorzystuje system nagłośnienia. Ja swoje wsadzę na półkę i przy sprzedaży wsadzę ponownie bo faktycznie wygląda to nieźle a 2 din zabiorę ze sobą. Ale to temat o BT a ten zestaw nokii podłączasz plug and play bo masz wszystkie wiązki a spokojnie można wyrwać używkę za 250pln ( ja kupiłem nówkę za 400) i uważam, że to fajne rozwiązanie, wyświetlacz ma płynną regulację koloru więc można dopasować identiko jak podswietlenie pozostałych przycisków. Jeśli nie masz wzmacniacza, to podłączasz pod kostkę i cieszysz się zestawem :D

87d8bfbef6.jpg

To RNS nie wchodzi na 2 din ?

Wzmacniacz mam w bagażniku z subufferem.

Czyli ten zestaw podłączam i on korzysta z głośników w aucie . Czy obsługuje też funkcje z kierownicy ? Czy jest jakby nie zależny

Bo tak na prawdę za ori sprzętem przemawia to, że go nie widać oraz, że jest w pełni zintegrowany z autem.

A za Parrotem czy Nokią cena oraz łatwość montażu. Nokia nie ma wybierania głosowego, parrot ma i to bardzo dobre, ale widziałem, że ori też nieźle sobie radzi.

Koło lewarka jest pilot bezprzewodowy.

Robero, oczywiście, że działa mi tylko głośność i łopatki do zmiany biegów :D Zastanawiam się, czy jak wymienię radio (leży już 2 din) i dokupię moduł sterowania kierownicy czy wtedy mi wszystko obsłuży :D ale finalnie i tak mi na tym tak specjalnie nie zależy, głośność to 99% szczęścia a kiere i tak bede wymieniał na b8 polift podgrzewaną i z łopatami bo o wiele wiele ładniejsza jak dla mnie :D

Niestety jak zmieniasz na kiere z B8 to w zalezności jakie kupisz radio będziesz miał przepinanie stacji i utworów ale niestety info na fisie już nie

Tylko na RNS-E dlatego zrobiłem jak piszesz RNS D leży na półce i czeka na lepsze czasyjak będe sprzedawał a cieszę się z funkcjonalności RNS E Blutka SDS a i Łopatek przy kierze :)

A co tak naprawdę daje RNS-E ? BT sds to wybieranie głosowe ? czyli jak kupie odpowiedni moduł np. Q to nawet w hands free nokia system będę miał SDS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kierowałem się tylko wyglądem, tak, żeby wyglądał jak najbardziej neutralnie + podświetlenie dlatego wybrałem nokię. Tak ona korzysta z głośników w aucie lub z dodatkowego głośnika- wedle wyboru. Wybranie numeru to jedno naciśnięcie gałeczki i albo ostatnie połączenia albo książka telefoniczna. Automatycznie po podłączeniu się do zestawu ściąga numery.

Tylko na RNS-E dlatego zrobiłem jak piszesz RNS D leży na półce i czeka na lepsze czasyjak będe sprzedawał a cieszę się z funkcjonalności RNS E Blutka SDS a i Łopatek przy kierze :)

Bo RNS to bardzo ładne i fajne radio, ale mój wąż w kieszeni mówi- wydaj 1000 na stacje medialną a nie 2000pln + moduł tv + moduł bt etc czyli całość zamknie się minimum 2500pln to nie ukrywam, że wolę sobie ten 1500pln przeznaczyć na inne rzeczy i tyle, ja zawsze pakowałem kupę hajsu w auta i nigdy mi się to nie zwracało, dlatego teraz staram się podchodzić do tego rozsądniej i tyle :)

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kierowałem się tylko wyglądem, tak, żeby wyglądał jak najbardziej neutralnie + podświetlenie dlatego wybrałem nokię. Tak ona korzysta z głośników w aucie lub z dodatkowego głośnika- wedle wyboru. Wybranie numeru to jedno naciśnięcie gałeczki i albo ostatnie połączenia albo książka telefoniczna. Automatycznie po podłączeniu się do zestawu ściąga numery.

Cholera. Teraz to ja dylemat będę miał. Mikrofon musi być noki ? Czy ori tez obsługuje ? No nic będę musiał grubo się nad tym zastanowić.

A inni , którzy będą przeglądać ten profil to jaki muszę mieć moduł ori BT , żeby mi działa bez problemu z nowymi smarfonami HTC one, S5 i takie tam, chciałbym by wszystko było cacy czyli wyświetlanie na FIS(nadmienię, że mam ten czerwony ) guziki na kierownicy i SDS . I ewentualnie jaki moduł , potrzebny by współgrał idealnie z RDS-E . Nigdy nie wiadomo. Posprawdzam ceny modułów i zobaczymy co wybrać

Edytowane przez Sedrak Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te wszystkie rozwiązania, to tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że wolę jednak parę złoty dołożyć i kupić ori BT - nic nie widać, bardzo fajna obsługa.....przecież te całe dedykowane zestawy nie dość, że ceną sięgają ori BT, to wygląda to, jak choinka.....setki kolorowych przełączników, jak w aucie Bonda :wink:

Tak jak Tobie pisałem na PW, albo jakiś mały zestawik zaczepiany w słonecznik - tani, niewidoczny, no ale nie aż tak funkcjonalny. A jeśli coś bardziej funkcjonalnego, to tylko ORI bez dwóch zdań.

Ja swojego BT mam schowanego, używam głównie przycisków z kierownicy do obsługi.....nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Jedyne, co to pamiętać o włączeniu BT w telefonie i nic Cię więcej nie obchodzi. Koszt samego modułu BT u mnie to ok. 450 zł - brałem tego z pełną funkcjonalnością. Poczytaj trochę o nich, bo są różne. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...