Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zamarznięty płyn w chłodnicy!


rapens

Rekomendowane odpowiedzi

Postał jeszcze troche w garażu przy farelkach,uzyłem autostartu,dolałem troche paliwa i odpalił ,przejechałem kilka kilometrów ,temperatura ok ,ogrzewanie działa, nic nie cieknie chyba wszystko ok na szczeście !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak płyn napewno wymienie bo pewnie niezły syf tam teraz pływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej cały układ nierozcieńczonym płynem i będzie dobrze. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim doświadczeniu mój układ chłodzenia już nigdy nie zobaczy wody PŁYN,PŁYN,PŁYN :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij kolego od zajrzenia w osłonę rozrządu, druga osoba niech zakręci rozrusznikiem (jak już po zaworach dało to i tak nic wiecej nie zepsujesz) zobacz czy wszystko kręci się ok. Jeśli tak, to plak w reke, zdejmij osłone filtra pryskaj plakiem i kreć rozrusznikiem, jak zaskoczy to siedzi pompa/zamarzło paliwo.

Paliwo zmarzło ?? to benzyna ona nie zamarza tak łatwo nawet przy większych temp. :grin:

To masz nauczkę na całe życie żeby unikać wody miałem taki przypadek wiele wiele lat temu w Polonezie i od tamtej pory nigdy nie nalałem już wody żeby uzupełnić chociaż też nic się nie stało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo zmarzło ?? to benzyna ona nie zamarza tak łatwo nawet przy większych temp. :grin:

To był skrót myślowy, poniżej masz rozwinięcie myśli. :facepalm:

Benzyna jest co prawda praktycznie niewrażliwa na niskie temperatury, ale ma tendencję (a właściwie dodawane do niej biokomponenty) do chłonięcia wody z powietrza. Poza tym, woda dostaje się w formie pary wodnej także w trakcie tankowania auta. W rezultacie, przy małej ilości benzyny w baku, dochodzi do sukcesywnego skraplania się wody na jego ściankach. Woda zassana przez filtr paliwa może zamarznąć albo w nim, albo w przewodach paliwowych.

Widać powodem całego zamieszania, było co? BRAK PALIWA/ZAMARZNIĘTE PALIWO :) no i bardzo dobrze, że tylko tak się skończyło.

Teraz, żeby sprawdzić czy nie strzeliła Ci głowica, pojeżdźij trochę, po jakimś czasie, odkręć (ostrożnie) korek od zbiorniczka wyrównawczego i zobacz czy nie wali bąblami. Obstawiam, że sporo fartu w tym zdarzeniu :) i oby tak było !

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też miałem takiego magika z zamarzniętym płynem, stanęła pompa, jak zakręcił, przeskoczył pasek i 8 zaworów pogięte w vectra 1.6 16v. Masz farta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ na oparach paliwa w baku, to miesza się to z woda, bo przecież w środku zbiornika woda się też skrapla i stąd później zamarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...