Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzrósł poziom oleju - A4 B7 2.0. tdi BPW


KOS.PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj sprawdzałem poziom oleju i wydaje mi się że poziom wzrósł do maximum ( ta kulka na bagnecie przykryta olejem ). Wcześniej miałem takie nie pełne max. Dodam że olej zawsze sprawdzam na zimnym silniku, dpf a brak, Jakie mogą być przyczyny wzrostu poziomu oleju, czy to PD ( czy da się je jakoś zdiagnozować ?) czy pompa vacum może powodować wzrost oleju. Generalnie samochód robi małe przebiegi praca dom, Pomóżcie w diagnozie - nie chcę kolejny raz ładować kasy bo zaraz będę miał najbardziej dofinansowane autko w okolicy.

Dzięki i pozdr

Edytowane przez KOS.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies maselko na bagnecie widziales? Moze auto jakos inaczej stalonp z gorki? Pierwszy raz takie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to PD to glowna przyczyna jest paliwo ktore przedostaje sie przez usczelnienia pompowtryskow do oleju,zerknij nosem czy bagnet paliwem czuc,jesli tak to uszczelniacze do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczni od udzczelniaczy wtryskow. przerabialem ten temat. jak bedziesz mial juz wtryski na stole to zobacz jak wygladaja scianki gniazd wtryskow. chodzi o zadziorki wzery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF tylko wycięty , czy też wyłączony w sterowniku silnika przez dobrego fachurę ? :decayed:

Jeżeli tak, to uszczelniacze pompek są najbardziej podejrzane , ale pompy tandemowej też wykluczyć nie można :hi:

Upewnij śię tylko czy na pewno jest problem z przybywaniem oleum, może tylko auto krzywo stało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka komputerowa.

Ona pokaże i utwierdzi czy regeneracje PDF mają z tym czymś coś wspólnego.

Jeśli nie DPF to pompa tandemowa lub uszczelniacze wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzisiaj sprawdzałem poziom oleju i wydaje mi się że poziom wzrósł do maximum ( ta kulka na bagnecie przykryta olejem ). Wcześniej miałem takie nie pełne max. Dodam że olej zawsze sprawdzam na zimnym silniku, dpf a brak, Jakie mogą być przyczyny wzrostu poziomu oleju, czy to PD ( czy da się je jakoś zdiagnozować ?) czy pompa vacum może powodować wzrost oleju. Generalnie samochód robi małe przebiegi praca dom, Pomóżcie w diagnozie - nie chcę kolejny raz ładować kasy bo zaraz będę miał najbardziej dofinansowane autko w okolicy.

Dzięki i pozdr

Dpf na bank usunięty z softu, uszczelniacze wymianiłem we wrześniu przy okazji rozrządu, płynu chłodzącego nie ubywa a w garażu prosto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz panikować, to zacznij mierzyć na ciepłym silniku. Jak spadły temperatury na dworze, to mi też weszło na kulkę, a pomiar na ciepłym okazał się prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan oleju powinien budzić zaciekawienie kierowcy i motywować go do bacznej jego obserwacji :naughty:

Problem bym uważał za poważny i brał się za interwencję jeżeli poziom wzrośnie chociaż z centymetr :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przez to przechodziłem... Po wymianie uszczelniaczy na PD i delikatnym wyczyszczeniu gniazd wszytko przeszło, już rok mam spokój:)) ODPUKĄĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomu oleju nie powinno się sprawdzać na zimnym silniku zawsze na rozgrzanym...

Przybywanie oleju to dziadostwo niewiadomo w którym kierunku iść...

Ale skoro we wrześniu miałeś robione pd raczej watpie aby była to ich wina-chyba że masz w złym stanie gniazda i już powycieralo Oringi.ale sądzę że mialbuswtedu problem z uruchamianiem silnika na zimno.

Prędzej bym stawiał na tandem.

Chyba że cos jest nie tak na mapach ruszonymi w sofcie...

Odessj olej na 1/2 stanu i obserwuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...