Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wzrósł poziom oleju - A4 B7 2.0. tdi BPW

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, dzisiaj sprawdzałem poziom oleju i wydaje mi się że poziom wzrósł do maximum ( ta kulka na bagnecie przykryta olejem ). Wcześniej miałem takie nie pełne max. Dodam że olej zawsze sprawdzam na zimnym silniku, dpf a brak, Jakie mogą być przyczyny wzrostu poziomu oleju, czy to PD ( czy da się je jakoś zdiagnozować ?) czy pompa vacum może powodować wzrost oleju. Generalnie samochód robi małe przebiegi praca dom, Pomóżcie w diagnozie - nie chcę kolejny raz ładować kasy bo zaraz będę miał najbardziej dofinansowane autko w okolicy.

Dzięki i pozdr

Edytowane przez KOS.PL

Opublikowano

Sprawdź czy nie ubywa płynu chłodniczego

Opublikowano

Moze jakies maselko na bagnecie widziales? Moze auto jakos inaczej stalonp z gorki? Pierwszy raz takie cos?

Opublikowano

Jesli to PD to glowna przyczyna jest paliwo ktore przedostaje sie przez usczelnienia pompowtryskow do oleju,zerknij nosem czy bagnet paliwem czuc,jesli tak to uszczelniacze do wymiany.

Opublikowano

zaczni od udzczelniaczy wtryskow. przerabialem ten temat. jak bedziesz mial juz wtryski na stole to zobacz jak wygladaja scianki gniazd wtryskow. chodzi o zadziorki wzery.

Opublikowano

DPF tylko wycięty , czy też wyłączony w sterowniku silnika przez dobrego fachurę ? :decayed:

Jeżeli tak, to uszczelniacze pompek są najbardziej podejrzane , ale pompy tandemowej też wykluczyć nie można :hi:

Upewnij śię tylko czy na pewno jest problem z przybywaniem oleum, może tylko auto krzywo stało :naughty:

Opublikowano

Diagnostyka komputerowa.

Ona pokaże i utwierdzi czy regeneracje PDF mają z tym czymś coś wspólnego.

Jeśli nie DPF to pompa tandemowa lub uszczelniacze wtrysków.

Opublikowano
  • Autor

Witajcie, dzisiaj sprawdzałem poziom oleju i wydaje mi się że poziom wzrósł do maximum ( ta kulka na bagnecie przykryta olejem ). Wcześniej miałem takie nie pełne max. Dodam że olej zawsze sprawdzam na zimnym silniku, dpf a brak, Jakie mogą być przyczyny wzrostu poziomu oleju, czy to PD ( czy da się je jakoś zdiagnozować ?) czy pompa vacum może powodować wzrost oleju. Generalnie samochód robi małe przebiegi praca dom, Pomóżcie w diagnozie - nie chcę kolejny raz ładować kasy bo zaraz będę miał najbardziej dofinansowane autko w okolicy.

Dzięki i pozdr

Dpf na bank usunięty z softu, uszczelniacze wymianiłem we wrześniu przy okazji rozrządu, płynu chłodzącego nie ubywa a w garażu prosto....

Opublikowano

Zanim zaczniesz panikować, to zacznij mierzyć na ciepłym silniku. Jak spadły temperatury na dworze, to mi też weszło na kulkę, a pomiar na ciepłym okazał się prawidłowy.

Opublikowano

Olej nie zamarza wiec jak mógł ci się poziom podnieść?

Opublikowano

Taki stan oleju powinien budzić zaciekawienie kierowcy i motywować go do bacznej jego obserwacji :naughty:

Problem bym uważał za poważny i brał się za interwencję jeżeli poziom wzrośnie chociaż z centymetr :P

Opublikowano

Też przez to przechodziłem... Po wymianie uszczelniaczy na PD i delikatnym wyczyszczeniu gniazd wszytko przeszło, już rok mam spokój:)) ODPUKĄĆ!

Opublikowano

Poziomu oleju nie powinno się sprawdzać na zimnym silniku zawsze na rozgrzanym...

Przybywanie oleju to dziadostwo niewiadomo w którym kierunku iść...

Ale skoro we wrześniu miałeś robione pd raczej watpie aby była to ich wina-chyba że masz w złym stanie gniazda i już powycieralo Oringi.ale sądzę że mialbuswtedu problem z uruchamianiem silnika na zimno.

Prędzej bym stawiał na tandem.

Chyba że cos jest nie tak na mapach ruszonymi w sofcie...

Odessj olej na 1/2 stanu i obserwuj

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.