Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] 195 czy 205 na 15"?


Akme

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dopiero od tygodnia śmigam na Goodyear UltraGrip 7+ 195/65/15 jedyne co narazie zauważyłem to że są bardzo ciche a reszta wyjdzie w praniu.

Kupiłem je na podstawie bardzo dobrych opinii użytkowników i bardzo dobrych wyników w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 100% kup węższe a wyższe na zimę się tak robi .Węższe opony mocniej wbijają się w śnieg.

a ile tej zimy masz?

jak spada snieg to i tak zwalniasz cztery razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile tej zimy masz?

jak spada snieg to i tak zwalniasz cztery razy

Ale często śniegu nie ma a jest błoto poślizgowe. A to jest według mnie jeszcze gorsze niż ten śnieg. No i wtedy sprawdza się węższa opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile tej zimy masz?

jak spada snieg to i tak zwalniasz cztery razy

Ale często śniegu nie ma a jest błoto poślizgowe. A to jest według mnie jeszcze gorsze niż ten śnieg. No i wtedy sprawdza się węższa opona.

Otóż to. Samego sniegu jest nie wiele a jak jest to zaraz go usuną z głównych dróg. Jak jest błoto to już ciężej bo to raczej żadko sprzątają... Więc opona musi się i tutaj sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: Goodyear UltraGrip 7+ 195/65/15

smigam od tygodnia, na trasie podczas deszczu bardzo OK a do tego ciche...

zobaczymy co ze śniegiem jesli sie takowy pojawi :decayed:

pzdr

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od wczoraj UG7+ :) Duza zmiana z letnich GY Eagle F1 225/45/17... powiedzialbym, ze bardzoj komfortowo - cichutko, miekko, bardzo pewnie. Na szybkich lukacha, tez o dziwo bardzo dobrze trzymaja. Wizualnie mniej fajnie, ale jesienna i zimowa plucha to nie najlepszy czas na zadwanie szyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten sam problem dręczy i mnie..Na naklejce producent pisze 195/65 ale ja bym zakladal 205/65,bo opona 195 jest w tym przypadku za niska...wejdz sobie na przelicznik opon i wyjdzie czarno na bialym 195/65 jest niższa o 8,8mm od 205/65 przeliczajac z 17tki.....Jest tylko pytanie czy 205/65 nie bedzie czepiala o kielich - tak bybnajmniej powiedzial mi wulkanizator...najlepiej podjechac zalozyc taki romiar felg i opon i zobaczyc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie zawsze im wyżej tym lepiej. Jeżeli w przeliczniku pokazuje że 205 odpowiada 17" to czemu ma niepasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mokrym lepiej odprowadza wode wezsza opona mniejsza powierzchnia styku .

co za bzdurny stereotyp, szeroka opona klasy UHP znacznie lepiej sprawuje sie na mokrym niz 195/65 sredniej klasy, bo w tym rozmiarze opon UHP nie uswiadczysz

co do tematu, A4 na oponach 195/65/15 wyglada jak trolejbus czy tam inny tramwaj, zaloz przynajmniej te 205/60/15, snieg czy bloto posniegowe w tamtym roku na zimie u nas w regionie moze w sumie przez 10 dni bylo, reszte glownie sie jezdzilo po mokrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mokrym lepiej odprowadza wode wezsza opona mniejsza powierzchnia styku .

co za bzdurny stereotyp, szeroka opona klasy UHP znacznie lepiej sprawuje sie na mokrym niz 195/65 sredniej klasy, bo w tym rozmiarze opon UHP nie uswiadczysz

jakies sa :) np falkeny . ale masz racje. :hi:

p.s. nie jest to taki stereotyp tylko zwykla fizyka , porownujac dwie opony z tej samej mieszkanki ta 195 ciut lepiej odprowadzi wode

fakt faktem moze byc to malo odczuwalne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu, A4 na oponach 195/65/15 wyglada jak trolejbus czy tam inny tramwaj

A ja myslałem że to bezpieczeństwo jest najważniejsze, a tu jednak wygląd :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bezpieczeństwo, ale faktem jest że te zimy są coraz łagodniejsze i za jakiś czas może praktycznie nie być śniegu i wtedy będziemy kupować szerokie oponki :naughty: Dużo się zmieniło przez ostatnie lata w naszym klimacie i za jakiś czas zamiast 195 czy 205 będzie pytanie 225 czy 235 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu, A4 na oponach 195/65/15 wyglada jak trolejbus czy tam inny tramwaj, zaloz przynajmniej te 205/60/15,

Bzdura. Na 205/60 bedzie wygladalo jeszcze smieszniej bo kolko bedzie mniejsze... A ten jeden centymetr szerokosci jest w zasadzie niezauwazalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu, A4 na oponach 195/65/15 wyglada jak trolejbus czy tam inny tramwaj, zaloz przynajmniej te 205/60/15,

Bzdura. Na 205/60 bedzie wygladalo jeszcze smieszniej bo kolko bedzie mniejsze... A ten jeden centymetr szerokosci jest w zasadzie niezauwazalny.

ale te 0,75cm wysokosci to juz bedzie zauwazalne ? :naughty:

swoja droga przy tej samej szerokosci im nizsze kolo tym optycznie wydaje sie szersze, myslalem ze to jest logiczne ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu, A4 na oponach 195/65/15 wyglada jak trolejbus czy tam inny tramwaj, zaloz przynajmniej te 205/60/15,

Bzdura. Na 205/60 bedzie wygladalo jeszcze smieszniej bo kolko bedzie mniejsze... A ten jeden centymetr szerokosci jest w zasadzie niezauwazalny.

Kolego miałem 205/60R15 letnie na aucie po zakupie, założyłem zimówki 195/65. Różnica KOLOSALNA, naprawdę ten cm na szerokości wiele zmienia, spojrz na opony 175 na jakiejś astrze od tyłu i porównaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...