Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

-10 a temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Panowie przy temperaturze -5 -10 i niżej temperatura silnika nie przekracza mi 70C.

Jak staję na skrzyżowaniu to potrafi spadać w dół do 60C i po 30 sekundach stania na skrzyżowaniu rzuca zimnym powietrzem z nawiewów dopóki nie rozpocznę z powrotem jazdy.

Na trasie dochodzi normalnie do 90C.

Czy to normalne ?

A4 B7

2.0 TDI BPW

Opublikowano

Raczej tak ja mam podobnie wcześniejszy AFN miał tak samo .Za mało ciepła wydziela silnik . Napewno w tym przypadku dobry był by sprawny egr ja na szczescie mam go wywalonego

Opublikowano

Termostat do wymiany na nowy wahlera no i ewentualnie tekturka przed chłodnicę albo jakieś tworzywo sztuczne najlepiej

Opublikowano



Jak staję na skrzyżowaniu to potrafi spadać w dół do 60C i po 30 sekundach stania na skrzyżowaniu rzuca zimnym

nie jest to normalne

Opublikowano

Przy -15 łapie 90stopni bez problemu tez mam bpw bez chłodnicy spalin i egr. Fakt trwa to dłużej ale potem trzyma temp. Fakt jest taki ze te silniki dobrze odprowadzają ciepło i bez sprawnego termostatu ciężko im zkapac temp pracy.

Opublikowano

Dodatkowo napiszę iż jak nie ma osłon pod silnikiem/skrzynią to tylko gorzej z wychładzaniem jest i niedogrzewaniem

Opublikowano

tak czy inaczej pewnie termostat zaczyna Ci już kuleć :/

Opublikowano
  • Autor

dzięki za info wymienię ;)

Dzięki za pomoc.

Opublikowano

Ja w momencie opadania temperatury maska w góre i macanie weży i chłodnica stygnie góry wąż robi się zimny

Opublikowano

Termostat do wymiany na nowy wahlera no i ewentualnie tekturka przed chłodnicę albo jakieś tworzywo sztuczne najlepiej

jezeli jest sprawny termostat to po co tekturki?

Opublikowano

Taki trik stosują np. taksówkarze aby auto szybciej się grzało np. w duże mrozy jeżdżąc po mieście.

Opublikowano

ciezko w b7 cos włozyc bez demontazu grilla

od str silnika po lewej jest wentylator a z prawej sa klapki osłaniajace...- trik raczej lipny... owszem w b5 i b6 jak najbardziej - po otwarciu maski chłodnice sa na wierzchu...

jesli wymienisz termostat a temp. bedzie na 90* a z nawiewów bedzie co jakis czas leciało zimne(zapowietrza sie [spaliny] nagrzewnica) za chwile normalnie gorąc a przewody ukł.chłodzenia beda twarde- to nie wróżę dobrych rzeczy moze byc mała nieszczelnosc pod głowicą,choc najpierw wyeliminował bym dla testów -zmostkowac przewody chłodzace zasilajace chłodniczke EGRu.

w sobotę przerabiałem to w passacie b5 AJM PD jak również w rodzinnych VAG'ach (pasat b5 AHU, a4 b5 AFN, b6 AVF - te modele nie miały chłodniczek EGR'u) - test na CO2 nie pokazał nic - po zrobieniu głowic wszystko wróciło do normy jak producent wymyslił...

Edytowane przez SotoM

Opublikowano

koniecznosc umieszczania tekturek to bajki. jezeli jest sprawny termostat zadna tekturka nic nie da. nie osiaganie temperatury wylacznie jest uzaleznione od sprawnosci termostatu.

tak dlugo jak dlugo silnik nie osiagnie temp 90C obieg na chlodnice jest znikomy. wiec jej zasloniecie nie ma wplywu.

o wiele wiekszy wplyw na dlugie nagrzewanie silnika ma uruchomienie ogrzewania kabiny. przeciez nagrzewnica to nic innego jak chlodnica, a powietrze pobiera z zewnatrz, wiec grzejac wnetrze chlodzi sie plyn chlodzacy, i jest to obieg poza regulacja termostatem.

Opublikowano

Jak już temp podskoczy do 50C to wystarczy na 3min wyłączyć klimatronik i już mamy prawie 90C na wskaźniku.

Opublikowano

Robiłem kiedyś experyment z kartonu i po 5 min jazdy włącza się econ. Coś mimo mrozu dzieje się klimie.

Opublikowano

to wlasnie druga strona medalu

tryb econ zostaje uruchomiony jezeli temperatura rejrstrowana w ukladzie klimatyzacji przekracza okreslona w sterowniku temperature. zablokowanie ew. pracy, ukladu klimatyzacji ma to na celu zabezpieczenie przed wzrostem cisnienia w uladzie klimatyzacji.

uniemozluwiajac przeplyw powietrza przez chlodnice uniemozlwia sie rowniez przeplyw przez skraplacz, skutek jest taki, ze chlodnica rozgrzewajaca sie do 90C przegrzewa czynnik chlodzacy,

w sumie być może fajny sposob, na zorganizowanie awarii ukladu klimatyzacji. :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.