Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd po wymianie rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czyli zeby go wymienic trzeba zdemontowac obudowe rozrzadu tak ?

Opublikowano
  • Autor

Tak. I parę innych elementów.

Opublikowano

A masz moze jakis manual do tego?


Troche o tym poczytalem i juz wiem co jak ale czy on moze dawac objawy bez bledu na komputerze?

Opublikowano

Tak. I parę innych elementów.

mylisz się, żeby wymontować sam zawór sterujący nie trzeba nic rozbierać wystarczy odpiąć wtyczkę i odkręcić trzy śruby przy elektromagnesie sterującym tym zaworem, na sterowniku jest uszczelka typu o-ring więc może ciężko wychodzić, a do wykręcenia samego zaworu trzeba mieć specjalny klucz (otwory do zahaczenia w zaworze nie znajdują się w osi). Więc mając klucz wymianę robi się w 10 min bez zbędnego rozbierania.

Edytowane przez zabiello

Opublikowano
  • Autor

A to ciekawe!

Jak wynika z tematu, sam tego nie robiłem więc mogłem wprowadzić w błąd.

A masz moze jakis manual do tego?


Troche o tym poczytalem i juz wiem co jak ale czy on moze dawac objawy bez bledu na komputerze?

A co się dzieje?

Edytowane przez komoornik

Opublikowano

Dzieki za sprecyzowana odpowiedz. Czyli rozumiem, ze jak odkrece ten zaworek i wkrece nowy bez sciagania obudowy rorzadu to nic w srodku sie nie przestawi tak?


Raz pojawil sie blad od zmiennych faz rozrzadu i postanowilem to sprawidzic a nawet wymienic bo to widze ze nie jest drogi zabieg.

A jeszcze mam takie pytanie do kolegi zabiello jakie konkretne objawy byly tego zaworka i jak zmienila sie praca silnika po jego wymianie ?

Opublikowano

A to ciekawe!

Jak wynika z tematu, sam tego nie robiłem więc mogłem wprowadzić w błąd.

u Ciebie wymieniali też wspornik rozrządu więc musieli ściągać osłonę rozrządu.

A jeszcze mam takie pytanie do kolegi zabiello jakie konkretne objawy byly tego zaworka i jak zmienila sie praca silnika po jego wymianie ?

Po wymianie silnik ciszej i gładziej wkręca się na obroty pod obciążeniem.

Opublikowano

Ale miales jakis blad?

Opublikowano

Tak.

4113 - Czujnik położenia wałka rozrządu (G40)
P0341 00 [096] - niezrozumiały sygnał
Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Opublikowano

Czyli to samo u mnie . To w takim razie musze zamowic ten zaworek i do dziela. Balem sie tylko czy nie bedzie ingerencji w ustawienie rozrzadu.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

No to ja odgrzebie temat. U mnie Pojawia się błąd 4113 - Czujnik położenia wałka rozrządu (G40) czyli zapala się EPC i check engine
- po wymianie czujnika położenia wałka oraz zaworu problem nie zniknął. Zastanawiam się w którym kierunku teraz iść czy zacząć od wymiany pompy oleju bo może na niskich obrotach 1000-1400 jest zbyt małe ciśnienie oleju i dlatego jest problem z płynną zmianą faz rozrządu na wałku ssącym i stąd te problemy. Bo gdy dodam mocno gazu tego problemu nie ma więc dostaje wtedy duże ciśnienie i jakoś płynnie przechodzi.... Zastanawiam się w dalszej kolejności nad wymianą całego wałka rozrządu 06H109021E ponieważ w nim siedzi zawór który reguluje tymi fazami. Nie wiem naprawdę w którą stronę iść....może jakaś podpowiedź

4113 - Czujnik położenia wałka rozrządu (G40)
P0341 00 [096] - niezrozumiały sygnał
Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Opublikowano

No to ja odgrzebie temat. U mnie Pojawia się błąd 4113 - Czujnik położenia wałka rozrządu (G40) czyli zapala się EPC i check engine

- po wymianie czujnika położenia wałka oraz zaworu problem nie zniknął. Zastanawiam się w którym kierunku teraz iść czy zacząć od wymiany pompy oleju bo może na niskich obrotach 1000-1400 jest zbyt małe ciśnienie oleju i dlatego jest problem z płynną zmianą faz rozrządu na wałku ssącym i stąd te problemy. Bo gdy dodam mocno gazu tego problemu nie ma więc dostaje wtedy duże ciśnienie i jakoś płynnie przechodzi.... Zastanawiam się w dalszej kolejności nad wymianą całego wałka rozrządu 06H109021E ponieważ w nim siedzi zawór który reguluje tymi fazami. Nie wiem naprawdę w którą stronę iść....może jakaś podpowiedź

4113 - Czujnik położenia wałka rozrządu (G40)

P0341 00 [096] - niezrozumiały sygnał

Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Jeżeli czujnik i zaworek masz wymienione to sprawdził bym jeszcze wiązkę elektryczną. Jeżeli jest ok to sprawdzenie rozrządu czy nie przeskoczył albo czy łańcuch nie jest wyciągnięty...

Opublikowano

Wiązka elektryczna jest ok. Rozrząd był wymieniany i to wszystko na oryginale 3 tygodnie temu więc łańcuch jest nowy a nie sądze żeby był rozciągniety i mógł przeskoczyć.

Edytowane przez arrcio

Opublikowano

Tańszą alternatywą od wymiany wałka rozrządu który jest w sprzedaży razem z wariatorem (nie pamiętam ceny dokładnie ale ponad 1 tys zł) do sprawdzenia jest jeszcze zaworu regulacji ciśnienia oleju który znajduje się przy pompie oleju, wkręcony jest w blok silnika tuż nad sprężarką klimy, ja wymieniałem zawór regulacji ciśnienia oleju, zawór sterujący fazami rozrządu wraz z sterownikiem jak miałem taki błąd więc nie wiem dokładnie co było przyczyną ale po wymianie nie powrócił u mnie ten błąd, nr zaworu to 06H 115 243 F, na zdjęciu to N428

62s9rtts.png

Edytowane przez zabiello

Opublikowano

podepne sie pod temat , tylko ze silnik 1,8 tfsi ale to praktycznie blizniacza jednostka

Witam, silnik 1.8 TFSI 160 km,poszedl na wymiane rozrzadu, po odebraniu auta ciezko krecil i zapalil sie check engine, wrocilem do mechanika skasowal bledy i zapalil od strzala, wrocilem do domu znowu sie zapalil check engine i znowu ciezko krecil. rano odstawilem auto zpowrotem, auto jezdzi normalnie, pracuje normalnie, obroty niefaluja, mechanik dzwoni ze jest lekkie przesuniecie na Vanosie , i musza to skorygowac, pytanie czy stalo sie cos powaznego silnikowi? Czy jesli spotkaly by sie tloki z zaworami to raczej bym niejechal.

Witam, silnik 1.8 TFSI 160 km,poszedl na wymiane rozrzadu, po odebraniu auta ciezko krecil i zapalil sie check engine, wrocilem do mechanika skasowal bledy i zapalil od strzala, wrocilem do domu znowu sie zapalil check engine i znowu ciezko krecil. rano odstawilem auto zpowrotem, auto jezdzi normalnie, pracuje normalnie, obroty niefaluja, mechanik dzwoni ze jest lekkie przesuniecie na Vanosie , i musza to skorygowac, pytanie czy stalo sie cos powaznego silnikowi? Czy jesli spotkaly by sie tloki z zaworami to raczej bym niejechal.

Opublikowano

do sprawdzenia jest jeszcze zaworu regulacji ciśnienia oleju który znajduje się przy pompie oleju, wkręcony jest w blok silnika tuż nad sprężarką klimy, ja wymieniałem zawór regulacji ciśnienia oleju,

Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem bo taki zawór kosztuje niecałe 200zł ale nie wiem czy cokolwiek to coś odmieni, gdyby był walnięty zapewne wyskoczył by błąd .....wiem, że to tylko 200zł bo pompa kosztuje ok.700zł mówię cały czas o oryginalach. Nie wiem już sam...co dalej działać .....szczerze mam dosyć tej sytuacji

Edytowane przez arrcio

Opublikowano

czy moze walic bledami , jesli rozrzad jest ustwiony tak ze wszystkie znaki sie widza, czy moze byc problemem to ze jest inny lancuch teraz niz byl w 2008 roku jak moj model byl produkowany? Czy ten silnik jest az tak skomplikowany. Tez mnie to zaczyna irytowac, miala byc tylko rutynowa wymiana rozrzadu bo przebieg mam 124 tys a tu teraz niesprawne auto:/

Opublikowano

Zawór w wątku ssący do wymiany plus podstawa

Opublikowano

Zawór w wątku ssący do wymiany plus podstawa

jaki zawór jaka podstawa??

Opublikowano

Panowie wiec tak po kosultacjach z innym mechanikiem i wertowaniu internetu, przyczyna jest prosta, nieuzywanie przez tych mechanikow blokad do tego rozrzadu, na chlopski rozum mechanik mi to wytlumaczyl tak: ustawiajac nawet wszystko tak ze znaki sie pokrywaja itd i tak bedzie walil bledem bo stary lancuch jest wyciagniety a nowy krotszy ote 2-3mm i wartosci wtedy sie niezgadzaja, jest brak synchronizacji walkow rozrzadu, Trzeba uzyc blokady walkow rozrzadu montowanej w fabryczne rowki, i wtedy wszystko sie ustawia samo do pozycji zero, fabrycznej i dopiero potem cala raeszta i musi grac, u mnie sprawa prosta albo wymusze namechaniku zeby uzyl tych blokad, niech kupi albo wypozyczy, albo zabieram auto, on niech oddaje kase i do innego mechanika ktory ogarnia temat.

na przyszlosc pytac sie przed oddaniem auta czy uzywaja blokad czy jada na suwmiarki, jak na suwmiarki to omijac z daleka.

Edytowane przez nicematii

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.