Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpanie na ciepłym ? dlaczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie problem !

Pacjent A4 B7 2.0 TDI BLB Skrzynia biegów 7 stopniowa Multitronic.

Na zimnym silniku podczas ruszania zmiana biegów wszystko OK jak by z fabryki wyjechał.

Jak się tylko zagrzeje zaczyna szarpać przy dodawaniu gazu nie zmienia prawidłowo biegu ( są opóźnienia zanim zmieni na następny )

i po chwili wpada w tryb awaryjny.

Kody błędów:

SILNIK: 012352 - Przełożenie Skrzyni Biegów

SKRZYNIA: 001840 - Kontrola biegu- Przełożenia

Pomocy!

Edytowane przez jacekstce

Opublikowano

Skrzynia pada. Pewnie sterownik do roboty. Radziłbym nie latać dużo tak bo łańcuch w skrzyni można rozciągnąć.


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/341768-regeneracja-sterownika-multitronic-info/

Edytowane przez Makale

Opublikowano
  • Autor

Ktoś coś więcej jakieś pomysły ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Uzupełnij olej w skrzyni do prawidłowej wartości.

Jak nie pomoże no to ...BMW

Edytowane przez Pawelkiwi

Opublikowano

BMW -> Będziesz Miał Wydatki , jakbyś miał problem z obczajeniem o co biega :grin:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nowe objawy !

Zmienia biegi tylko 1,2,3 dalej nie idzie max 4

Jak przytrzyma się na obrotach to skrzynia wpada w tryb awaryjny i zaczyna się potężne szarpanie przy ruszaniu tak jak by ruszał z trzeciego biegu. .

Olej w skrzyni uzupełniony.

Przymierzam się do oddania sterownika do sprawdzenia ale pytanie czy ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

Opublikowano

Dlaczego zakładasz dwa tematy i robisz bałagan, zamiast solidnie opisać zauważone objawy w pierwszym ? :naughty:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/348673-telepanie-samochodem/

Pytałem tam jak często pojawia się błąd wypadania zapłonów ? :naughty:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Kolego Piotrek mam dwa audi b7 i w jednym i w drugim jest problem jeden to automat a drugi to ręczna skrzynia.

Opublikowano

I wreszcie się coś rozjaśniło :grin:

No to masz problem do kwadratu :decayed::P

W temacie multi niech się wypowiadają Ci co mają z nią jakieś doświadczenie :hi:

Opublikowano

Polecałbym Ci mniej jeździć bo jak masz tryb awaryjny to ze skrzynią się mogą cuda dziać, a ta skrzynia jest czuła. Od szarpania może się nawet łańcuch rozciągnąć. Postaraj się ogarnąć temat ze sterownikiem. A tak już z czystej ciekawości jaki przebieg i kiedy ostatnio olej w skrzyni zmieniany ?

Edytowane przez Makale

Opublikowano
  • Autor

Przebieg 227 a czy był wymieniany olej to już pytanie do samego Niemca ;)

Opublikowano

Przebieg 227 a czy był wymieniany olej to już pytanie do samego Niemca ;)

czytanie takich postow to jakas masakra

na pierwszy ogien olej z filtrem do wymiany! to pierwszy krok po zakupie niepewnej przeszlosci auta z automatem, nawet wazniejszy niz wymiana oleju w silniku...

jezeli skrzynia niesprawna, auta sie nieeksploatuje. koszty moga sie okazac niespodzianką.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie informacyjnie.

Bęben w skrzyni rozwalony łańcuch wyciągnięty skrzynia do wyrzucenia.

Mechanior powiedział 6500 za naprawę skrzyni :D

Wywalam automat i wstawiam ręczną skrzynię.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.