Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z redukcją biegów z 4 na 3.


kamilo2010

Rekomendowane odpowiedzi

witam Was forumowicze.A4 maniacy;)

mam problem,pojawiający się gdy redukuje bieg,z 4 na 3,w sumie raz wcale wejśc niechce,tylko zgrzyta,po czym za kolejna próba wchodzi,z tą róznicą że tylko cicho zgrzytnie.

rozpędzając autko,nie ma z tym problemu żadnego.

Nie chce proponowac żadnych odpowiedzi,dodam tylko,że temat ewentualnego oleju w skrzyni nie jest mi znany,nie wymieniałem od kiedy auto posiadam(8 wiosen),ale czy to by tylko ten 3 bieg haczyło...?

Ktoś coś...pomoże..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie synchronizator jest już na wykończeniu

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie synchronizator jest już na wykończeniu

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Grzegorz,a powiedz mi to w skrócie..co to oznacza..ile jeszcze zdołam na tym jezdzić,czy cos jak ma się zepsuc,to pstryk i niema,czy moge na tym jeszcze spokojnie jezdzić..?

widze że jestes z Kępna..w sumie nie mam do Ciebie tak daleko,jak miałes cos w tym stylu,może byś rzucił wprawionym okiem...czy cos wiecej zechciałbys mi powiedzieć..ewentualne koszty,etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdołasz na tym jezdzić do momentu rozsypania się synchronizatora a on może paść w każdej chwili, w końcu wszystko się zużywa.

Koszty to kupienie synchronizatora, zrzucenie skrzyni, rozebranie jej oraz jej ponowny montaż.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,i kontynuuje temat..

Sprawa chyba się wyjaśniła sama,wcześniej jakbym sie spodziewał..wczoraj nie poznałem juz działania biegów,nie wchodziły wcale(5 i wsteczny)a reszta albo wchodziła,albo ledwo co...

diagnoza mechanika-->>skrzynia biegów się posypała.Tak wiec pod ten temat chciałbym się teraz podpiąc...Gdzie szukac jakiejś uzywki?bo jak sadze ceny sklepowe to pół wartości auta,wiec odpada.

Ktos coś podpowie,jakies sprawdzone namiary może macie?

ewentualne numery ze skrzyni mogę podac po ściągnięciu dopiero..chyba że w tym silniku 1Z nie było róznych....Czy wchodzi w grę tylko audi czy vw też?

Edytowane przez kamilo2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,i kontynuuje temat..

Sprawa chyba się wyjaśniła sama,wcześniej jakbym sie spodziewał..wczoraj nie poznałem juz działania biegów,nie wchodziły wcale(5 i wsteczny)a reszta albo wchodziła,albo ledwo co...

diagnoza mechanika-->>skrzynia biegów się posypała.Tak wiec pod ten temat chciałbym się teraz podpiąc...Gdzie szukac jakiejś uzywki?bo jak sadze ceny sklepowe to pół wartości auta,wiec odpada.

Ktos coś podpowie,jakies sprawdzone namiary może macie?

ewentualne numery ze skrzyni mogę podac po ściągnięciu dopiero..chyba że w tym silniku 1Z nie było róznych....Czy wchodzi w grę tylko audi czy vw też?

Zajrzyj na allegro. Wejdź też na dział "Sprzedam części"

Edytowane przez czarlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1Z fabrycznie była chyba wkładana CPC?

Wkładaj od AFN, skrzynki pasują p&p, a do tego troszke dłuższa.

AFN'y miały skrzynie oznaczone DGW,DHF,EEN,EEP

p&p także pasują od 130 konnych ale 1Z będzie się męczył na takiej skrzyni, bo są to najdłuższe skrzynie pod sprzęgło 228

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,i kontynuuje temat..

Sprawa chyba się wyjaśniła sama,wcześniej jakbym sie spodziewał..wczoraj nie poznałem juz działania biegów,nie wchodziły wcale(5 i wsteczny)a reszta albo wchodziła,albo ledwo co...

diagnoza mechanika-->>skrzynia biegów się posypała.Tak wiec pod ten temat chciałbym się teraz podpiąc...Gdzie szukac jakiejś uzywki?bo jak sadze ceny sklepowe to pół wartości auta,wiec odpada.

Ktos coś podpowie,jakies sprawdzone namiary może macie?

ewentualne numery ze skrzyni mogę podac po ściągnięciu dopiero..chyba że w tym silniku 1Z nie było róznych....Czy wchodzi w grę tylko audi czy vw też?

Zajrzyj na allegro. Wejdź też na dział "Sprzedam części"

Zajrzyj na allegro. Pewnie

wpisałem skrzynia biegów audi A4..silnik 1Z i nic...Bardzo byłbym wdzięczny za jakis link ,jesli wg .Ciebie Karol jest tam coś ciekawego.

W 1Z fabrycznie była chyba wkładana CPC?

Wkładaj od AFN, skrzynki pasują p&p, a do tego troszke dłuższa.

AFN'y miały skrzynie oznaczone DGW,DHF,EEN,EEP

p&p także pasują od 130 konnych ale 1Z będzie się męczył na takiej skrzyni, bo są to najdłuższe skrzynie pod sprzęgło 228

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Grzegorz,dzieki za zainteresowanie się tym tematem,anprawdę jak bedziesz w Bg masz ode mnie browka:)

ale tak schodząc na ziemię....to gdzie szukac takich skrzynek..?Czy miałeś ,albo słyszałeś o możliwości regeneracji ? jak myślicie,warto spróbować?jest troche takich zakładów,wiec może jak pompą miałem,niby można kupic uzywkę,ale regeneracja była korzystniejsza,ale nie wiem jak tym razem,...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,i kontynuuje temat..

Sprawa chyba się wyjaśniła sama,wcześniej jakbym sie spodziewał..wczoraj nie poznałem juz działania biegów,nie wchodziły wcale(5 i wsteczny)a reszta albo wchodziła,albo ledwo co...

diagnoza mechanika-->>skrzynia biegów się posypała.Tak wiec pod ten temat chciałbym się teraz podpiąc...Gdzie szukac jakiejś uzywki?bo jak sadze ceny sklepowe to pół wartości auta,wiec odpada.

Ktos coś podpowie,jakies sprawdzone namiary może macie?

ewentualne numery ze skrzyni mogę podac po ściągnięciu dopiero..chyba że w tym silniku 1Z nie było róznych....Czy wchodzi w grę tylko audi czy vw też?

Zajrzyj na allegro. Wejdź też na dział "Sprzedam części"

Zajrzyj na allegro. Pewnie

wpisałem skrzynia biegów audi A4..silnik 1Z i nic...Bardzo byłbym wdzięczny za jakis link ,jesli wg .Ciebie Karol jest tam coś ciekawego.

Na allegro z reguły coś zawsze się znajdzie ale musisz zadzwonić i zapytać sprzedawcę o szczegóły. Tu masz link: http://allegro.pl/skrzynia-biegow-audi-a4-b5-1-9-tdi-90km-cpc-i5918479394.html

Kolega mówił że może być skrzynia CPC więc proszę bardzo. Poszukaj jeszcze w dziale sprzedam części i najlepiej ustal dokładnie jaka to ma byc skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za używke skrzynie 1k pln? Chyba że wyjęta z auta i 15 lat się kurzyła :D

Niech kolega szuka z afn, większa dostępność i niższa cena.

Za 500zł dorwie już w dobrym stanie, najlepiej jak napisze w dziale - kupie a4 b5

Co do naprawy to na start 1k pln musisz liczyć.

W zeszłym roku ktoś z forum regenerował manuala chyba u gościa na śląsku i zabulił 2400zł wraz z demontażem i montażem skrzynki.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenę nie wnikałem bo sprawdzałem na szybko ponieważ twierdził że nic nie ma na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że w silniku 1Z były montowane wyłącznie skrzynie o oznaczeniu CPC. Są to awaryjne skrzynie, gdzie synchronizatory padają bardzo szybko. Gdzieś czytałem, ze te skrzynie jak 300 kkm wytrzymają to jest bardzo dobrze dla nich.

Na twoim miejscu skupiłbym się na szukaniu skrzyni EEN. Sam bym ją chciał mieć ale mam mam skrzynię DHF( poprzedni właściciel widocznie zmienił) która jest 1:1 jak CPC tylko mniej awaryjna( a że na razie chodzi to nie będę szukał wydatków). EEN ma za to fajniejsze przełożenia i auto na 4 i 5 biegu jest mocniejsze.

Edytowane przez Majkeltaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że w silniku 1Z były montowane wyłącznie skrzynie o oznaczeniu CPC. Są to awaryjne skrzynie, gdzie synchronizatory padają bardzo szybko. Gdzieś czytałem, ze te skrzynie jak 300 kkm wytrzymają to jest bardzo dobrze dla nich.

Na twoim miejscu skupiłbym się na szukaniu skrzyni EEN. Sam bym ją chciał mieć ale mam mam skrzynię DHF( poprzedni właściciel widocznie zmienił) która jest 1:1 jak CPC tylko mniej awaryjna( a że na razie chodzi to nie będę szukał wydatków). EEN ma za to fajniejsze przełożenia i auto na 4 i 5 biegu jest mocniejsze.

Czy ta skrzynia z symbolem EEN,jest tak samo jak CPC pod względem trudności do założenia?

Nie trzeba nic tam przerabiać,pasuje jak ori?

są to skrzynie z vag'a , pasuje zarówno z passata jak i skody,jeśli jest taki symbol..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pasuje p&p, nic nie trzeba przerabiać.

Jesli chodzi o skrzynie to nie wiem jak ze skodami ale skrzynie wyjęte z passata b5 i b5fl pasują do audi a4 b5 (i odwrotnie) bo płyta podwoziowa jest ta sama.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...