Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z centralnym zamkiem - drzwi kierowcy...


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamykałem dziś auto z centralnego, i zauważyłem, że nie świeci się dioda od centralnego (ta koło szyby czerwona migająca) pociągłem za drzwi, i otwarte... wszystkie się zamykają oprócz kierowcy.. To samo, jak zamknie się od środka, wszystkie zamyka, tylko nie kierowcy...

Co to mogło się stać? ... Muszę to jutro naprawić, bo wyjeżdżam we wtorek .... ;/


?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może padł zamek, może wiązka pomiędzy drzwiami a słupkiem. Możesz kluczykiem zamknąć puki co.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się żeby nie zakładać nowego tematu, Mam połamaną kostkę w słupku ( tą w którą się wpina kostkę z drzwi) Wie ktoś może jak wyciągnąć kostkę ze słupka? Jest szersza niż otwór i nie wiem jak się do tego zabrać a nie chcę nic zniszczyć, może jest jakieś dojście do niej od wnętrza? Będę wdzięczny za pomoc

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka wchodzi do środka. Jeśli chodzi o słupek A po stronie kierowcy to zdejmujesz osłonę progu i za dźwignią otwierania maski jest pianka w którą wchodzą kable od owej kostki. Wyciągasz piankę i odbezpieczasz kostkę (po odpięciu kostki drzwi, fioletowe zabezpieczenie przesuwasz w lewo i przyciskając od góry kostka wpada do środka).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka wchodzi do środka. Jeśli chodzi o słupek A po stronie kierowcy to zdejmujesz osłonę progu i za dźwignią otwierania maski jest pianka w którą wchodzą kable od owej kostki. Wyciągasz piankę i odbezpieczasz kostkę (po odpięciu kostki drzwi, fioletowe zabezpieczenie przesuwasz w lewo i przyciskając od góry kostka wpada do środka).

Super dzięki za odpowiedź kostka już wyjęta połamane zabezpieczenie więc kwalifikuje się do wymiany.

udało mi się wpiąć kostkę i elektryka zaczęła działać ale tylko jak dociskam kostkę:) Mam połamane to różowe zabezpieczenie, a wiesz może czy ta kostka ze słupka powinna w nim luźno latać czy być jakoś zablokowana i wystawać na zewnątrz?? Bo brakowało mi 1mm żeby wystawała i się zaczepiałą o blachę słupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka w słupku siedzi sztywno. Skoro nie mogłeś jej włożyć na miejsce to myślę, że zabezpieczenie jest w pozycji zablokowanej. Musisz kostkę odblokować, włożyć na miejsce i z zewnątrz zablokować. Nie wiem w jaki sposób ci pękło to zabezpieczenie ale może da się to ogarnąć przy pomocy śrubokręta lub czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka w słupku siedzi sztywno. Skoro nie mogłeś jej włożyć na miejsce to myślę, że zabezpieczenie jest w pozycji zablokowanej. Musisz kostkę odblokować, włożyć na miejsce i z zewnątrz zablokować. Nie wiem w jaki sposób ci pękło to zabezpieczenie ale może da się to ogarnąć przy pomocy śrubokręta lub czegoś innego.

Udało się już wszystko gra, szyby działają dach zaczął się otwierać. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o porade/pomoc

Dzisiaj rano spiesząc się do pracy otwieram drzwi z pilota ,a tu niespodzianka . otworzyły się wszystkie oprócz kierowcy. wkładam kluczyk , slychac jak się zamyka, otwiera centralny ale drzwi nie mogę otworzyć. wszedłem przez drzwi pasażera , ale od srodka tez nie można otworzyć. Podczas jazdy zauwazylem ze nie podswietla mi się przycisk od otwierania drzwi. Szyby dzialaja prawidłowo.

co może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem przypadek ze całkowicie rozleciał się zamek i nie reagował na otwieranie z klucza os środka itd, podobnie jak u Ciebie. Ale martwi mnie ten brak podświetlania tak jakby brakowało zasilnia a bardziej masy. Trzeba boczek rozbierać. Jest takie coś jak ryglowanie drzwi

Edytowane przez Krzycho81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz otworzyć drzwi kierowcy z kluczyka? Podłącz komputer, zrób skan, jeśli coś jest z zamkiem to zobaczysz błąd np. Zamka. Może wiązka sie poluzowała/odłączyła. Dziwne ze tylko jedne drzwi sie zaryglowały.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem podeślę do kompa. Dodam jeszcze ze przycisk działa ,otwiera zamyka pozostale dzrzwi tylko jest niepodswietlony.

A wcześniej napewno był podświetlony (rano zabieram kolegę do pracy i codziennie naciskalem ten przycisk także pamietam)

Ale dlaczego nie mogę otworzyć kluczykiem?

Wysłane z mojego SM-N910F

Dzisiaj wieczorem podeślę do kompa. Dodam jeszcze ze przycisk działa ,otwiera zamyka pozostale dzrzwi tylko jest niepodswietlony.

A wcześniej napewno był podświetlony (rano zabieram kolegę do pracy i codziennie naciskalem ten przycisk także pamietam)

Edit:

Po przekreceniu kluczyka w prawo a następnie mocno w lewo drzwi się otworzyły jednocześnie opuściły się szyby. Ze środka można otworzyć drzwi.

Zamykając pilotem zamykają się 3 drzwi. Od kierowcy się nie zamyka i nie ma sygnału kierunkowskazem. Dioda mruga ale jakoś słabo.

Wysłane z mojego SM-N910F

Vcds wypluwa 01811-Supply Voltage for Door Controller, Drivers Side (J386) foulty

Czyli jak dobrze rozumiem coś z wiązka pewnie

Wysłane z mojego SM-N910F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody-okablowanie drzwi. Często kable się przecierają i wyskakuje błąd "01811..." Ja miałem podobny problem. Zamek jest sprawny.

081a7010eaab3423f13b1f311e22fa92.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem gumę na slupku . Jest tam kostka . Na drzwiach nie mam kostki tylko przewody w izolacji. Zajrzałem w przewody od strony kostki poruszałem przewodami i wszystko narazie wróciło do normy. Tylko za chiny nie mogę założyć gumy na drzwiach. Ten plastyk się jakoś wyciąga. Próbowałem ale nie daje rady a tapicerki nie chciał bym demontowac23cb0acb055b396dc2b2c47f65373dc4.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być ze juz będzie okej. Tak samo miałem z microstykiem, poruszałem wiązka i było ok. Tutaj masz podobny problem, jest jak łatwo rozebrać wszystko niżej z zdjęciami ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/62856-all-b6-problem-z-zamkiemblad-01811-problem-rozwiazany/

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widzę że ciężko będzie ten plastyk wyciągnąć bez rozbierania drzwi

Wysłane z mojego SM-N910F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;) narazie zostaw jak działa, jak będzie cieplej i problem powróci to zajmij sie tym ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Niestety po paru dniach problem powrócił
Pilot nie zamyka i nie otwiera lewych drzwi. Dodam że regulacja lewego lusterka raz działała raz nie. To samo z podświetleniem czasami działało czasami świeciło ale jakby słabiej . To samo z oświetleniem drzwi tzn biała pod spodem i czerwona z boku.
Dzisiaj zacząłem działać odkrecilem bok sprawdziłem przewody i są w bardzo dobrym stanie fc5c8cf327c7ac7d50a43f77edb5da8b.jpg
Rozpiąłem wszystkie kostki , spiąłem z powrotem założyłem bok i nic. Teraz mam tak jak na początku czyli :
- nie otw/zam się drzwi z pilota
- brak oświetlenia drzwi
-brak podświetlenia przycisków
-brak regulacji lusterka lewego.
Szyby działają i prawa regulacja lusterka
Co może być przyczyną?
Podejrzewam ze przewód masowy ,ale który to i gdzie on idzie?
Prosto do zamka? Czy do którejś kostki pokazane na zdjęciu niżej
85453e166b187873c1bfeb938e6f0b3e.jpg

Proszę o radę pomoc

Edit:

dzisiaj jadac do pracy zauwazylem ponadto ze nie działa ogrzewanie lewego lusterka

Wysłane z mojego SM-N910F


czy da się wyjąc gniazdo w słupku na zewnątrz?


a orientuje się ktoś który kolor to masa?

Edytowane przez baxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy za zwyczaj są brązowe

Co masz za problem żeby wziąć miernik i to pomierzyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deszcz ciągle pada , nie mam garażu mieszkam pod blokiem, chce się przygotowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem gumę na slupku . Jest tam kostka . Na drzwiach nie mam kostki tylko przewody w izolacji. Zajrzałem w przewody od strony kostki poruszałem przewodami i wszystko narazie

wróciło do normy. Tylko za chiny nie mogę założyć gumy na drzwiach. Ten plastyk się jakoś wyciąga. Próbowałem ale nie daje rady a tapicerki nie chciał bym demontowac23cb0acb055b396dc2b2c47f65373dc4.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F

koledzy ja też tam musze pooglądać przewody bo mam podobne objawy tzn.czasami podświetlenie nie działa czasem lusterko nie działa tak jakby coś nie łączyło wiec jak dostac sie do tych przewodów jak to rozebrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...