Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z odpaleniem 2.0 TDI z dpf


Krzysiekfaste

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z silnikiem 2.0 TDI.

Ostanio miałem sytuację że nie grzał mi samochód w środku, okazało się że zamarzł mi płyn w chłodnicy i tego samego dnia miałęm problem z odpaleniem zimnego silnika. (temperatura jaka panowała na dworze -10 stopni)

Od tamtego czasu mam problem z odpaleniem silnika po 8 godzinach przestoju, samochód zachowuje się tak jakby nie dostawał paliwa, muszę trzymać go na rozruszniku dosłownie ze 30 sekund żeby odpalił, zaczyna załapywać coraz bardziej i coraz bardziej i w końcu odpala. silnik po odpaleniu chodzi bardzo nierówno poszarpuje silnikiem, jak tylko złapie temperatury poszarpywanie ustaje i jest wszystko okej silnik normalnie odpali po zgaszeniu wszystko powraca do normy. Jeżeli silnik ma temperaturę jakieś 50 stopni też odpala normalnie tylko że będzie nierówno chodził aż do uzyskania wyższej temperatury. Od czego zacząć. Wymieniłem filtr paliwa, powietrza, wyczyściłem egr ( miałem błąd od zbyt bogatej mieszanki spalin), wymieniłem zaworek na filtrze paliwa ( zbierała się ropa na obudowie filtra) i przewód jakiś od podciśnienia ( był przetarty). Wczoraj na trasie zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych i wyłączył mi chyba komputer turbinę bo samochód nie miał w ogóle siły, po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko było już okej. Proszę o jakieś sugestię i pomoc w temacie. Sprawdziłem też na krótko obwód na świecach, niby na każdej iskrzy to by się wydawało że są okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo ale raczej bym obstawiał wyższe koszty typu rozszczelnienie / pękniecie głowicy.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płyn chłodzący ubywa?

stan płynu cały czas taki sam, oleju też.

Myślę też czy wiązać ze sobą fakt zamarznietego plynu i problem z odpalaniem bo wtedy była pierwsza noc mrozów i pierwszy raz kiedy samochód nocowal na dworze.

Byłem na komputerze i pokazało na wtryskach wartości:

Pierwszy cylinder: 2.6

Drugi cylinder: -1.0

Trzeci cylinder: -0.1

Czwarty cylinder: -1.0

Wiec chyba nie mam co dalej szukać, myślicie że przy takich wartościach miałbym takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekcja na 1-ce zla,

byc moze dodatkowym problemem sa niesprawne świece żarowe.

uwaga w trakcie wymiany! w przypadku świec z ceramicznymi końcówkami, nawet delikatne z pozoru stuknięcie końcówką świecy o coś np. metalowego, może się zakończyć jej rozsypaniem w cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekcja na 1-ce zla,

byc moze dodatkowym problemem sa niesprawne świece żarowe.

uwaga w trakcie wymiany! w przypadku świec z ceramicznymi końcówkami, nawet delikatne z pozoru stuknięcie końcówką świecy o coś np. metalowego, może się zakończyć jej rozsypaniem w cylindrze.

Gościu stwierdził że w tym modelu przy popsutej świecy bądź w sytuacji kiedy nie dogrzewa będzie błąd w komputerze. Ciekawe jak to się ma w praktyce. Myślisz że powinienem wymienić świece na pierwszym cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mechanik zmieni uszczelnienia na pompowtryskach i bedzie z głowy... standardowa usterka w silniku 8V która powoduje ciezkie palenie...stąd tez dziwne mogą być korekcje...

zestaw na 1 szt PD 30zł bosch'a x 4

śruby do wałków sterujacych i do wtrysków jakieś 250zł (dostępne w szystko np w intercarsie ASO z cenami śrub przegina...)

mysle ze z robotą zamkniesz sie w 500-600zł i problem zniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mechanik byl rozgarniety zrobil wiecej logow. by bylo wiadomo cos wiecej, czy to pompka czy uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj 2szt szczypiec plaskich i 2szt solidnych opasek zaciskowych -trytki tretytki - jak już będziesz na dobre odstawial na noc auto otwórz maskę i szczypcami ścisnij oba przewody przy filtrze paliwa a szczypce ich rączki zaciągnij opaskami, rano zdemontuj szczypce i zobacz jak auto zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BPW sterownik silnika kontroluje sprawność świec, tak że jak nie ma błędu , to świeczki sprawne :decayed:

Zamiast zaciskania wężyków paliwowych możesz zalać zbiornik do pełna i postawić na noc auto tyłem wyżej ze 30 cm niż przód, jak dobrze odpali to na następną nockę postaw odwrotnie :naughty: .

Jak będzie problem z odpaleniem to paliwo się cofa i trzeba szukać nieszczelnośći :P

A przy takiej korekcji na pierwszym jest duże prawdopodobieństwo że to wina uszczelniaczy na pompkach :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BPW sterownik silnika kontroluje sprawność świec, tak że jak nie ma błędu , to świeczki sprawne :decayed:

Zamiast zaciskania wężyków paliwowych możesz zalać zbiornik do pełna i postawić na noc auto tyłem wyżej ze 30 cm niż przód, jak dobrze odpali to na następną nockę postaw odwrotnie :naughty: .

Jak będzie problem z odpaleniem to paliwo się cofa i trzeba szukać nieszczelnośći :P

A przy takiej korekcji na pierwszym jest duże prawdopodobieństwo że to wina uszczelniaczy na pompkach :hi:

Czy jest możliwość samemu wymienić uszczelnienia?

Jest jeszcze taka sprawa że po odpaleniu silnik nie równo pracuje, dopiero po około 2 kilometrach jest normalna praca silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BPW sterownik silnika kontroluje sprawność świec, tak że jak nie ma błędu , to świeczki sprawne :decayed:

Zamiast zaciskania wężyków paliwowych możesz zalać zbiornik do pełna i postawić na noc auto tyłem wyżej ze 30 cm niż przód, jak dobrze odpali to na następną nockę postaw odwrotnie :naughty: .

Jak będzie problem z odpaleniem to paliwo się cofa i trzeba szukać nieszczelnośći :P

A przy takiej korekcji na pierwszym jest duże prawdopodobieństwo że to wina uszczelniaczy na pompkach :hi:

Czy jest możliwość samemu wymienić uszczelnienia?

Jeżeli masz "zmysł techniczny" i posiądziesz wiedzę na odpowiednim poziomie a także zdobędziesz minimum potrzebnego wyposażenia, to możesz bezpiecznie spróbować je wymienić :decayed:

Żeby zorientować się o skali przedsięwzięcia poczytaj mój temat o tej robocie :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/295429-bpw-telepanie-motorem-na-biegu-jalowym/page-1

Po przeczytaniu napisz które objawy u ciebie są podobne , a które odmienne.

Jak będziesz zdecydowany podjąć się wymiany , to postaram się podzielić resztą niezbędnych informacji . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BPW sterownik silnika kontroluje sprawność świec, tak że jak nie ma błędu , to świeczki sprawne :decayed:

Zamiast zaciskania wężyków paliwowych możesz zalać zbiornik do pełna i postawić na noc auto tyłem wyżej ze 30 cm niż przód, jak dobrze odpali to na następną nockę postaw odwrotnie :naughty: .

Jak będzie problem z odpaleniem to paliwo się cofa i trzeba szukać nieszczelnośći :P

A przy takiej korekcji na pierwszym jest duże prawdopodobieństwo że to wina uszczelniaczy na pompkach :hi:

Czy jest możliwość samemu wymienić uszczelnienia?

Jeżeli masz "zmysł techniczny" i posiądziesz wiedzę na odpowiednim poziomie a także zdobędziesz minimum potrzebnego wyposażenia, to możesz bezpiecznie spróbować je wymienić :decayed:

Żeby zorientować się o skali przedsięwzięcia poczytaj mój temat o tej robocie :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/295429-bpw-telepanie-motorem-na-biegu-jalowym/page-1

Po przeczytaniu napisz które objawy u ciebie są podobne , a które odmienne.

Jak będziesz zdecydowany podjąć się wymiany , to postaram się podzielić resztą niezbędnych informacji . :hi:

Zdecydowany jestem bo nie zaszkodzi wymienić juz nawet kupiłem 4 zestawy naprawcze bosha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No samo zdecydowanie wystarcza do pojęcia decyzji o wymianie, ale żeby zrobić to dobrze samemu potrzeba coś więcej, co z aspektami o których pisałem wcześniej ? :P

Czasem na prawdę lepiej dać zarobić fachowcowi ( tylko sprawdzonemu i polecanemu do konkretnej roboty :decayed: )

Jeżeli ktoś wymienia uszczelniacze, pompki zostają stare a potem pisze że jest gorzej niż było, to na bank robota spie..olona :naughty::whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No samo zdecydowanie wystarcza do pojęcia decyzji o wymianie, ale żeby zrobić to dobrze samemu potrzeba coś więcej, co z aspektami o których pisałem wcześniej ? :P

Czasem na prawdę lepiej dać zarobić fachowcowi ( tylko sprawdzonemu i polecanemu do konkretnej roboty :decayed: )

Jeżeli ktoś wymienia uszczelniacze, pompki zostają stare a potem pisze że jest gorzej niż było, to na bank robota spie..olona :naughty::whistling:

Umówiłem się juz na wymianę na wtorek u poleconego człowieka który już nie raz to robił, zobaczymy czy wymiana uszczelniaczy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw czy pomogło bo obstawiałem co innego.

a co obstawiasz podziel się.

Oringi wymienione ich stan był taki ze twarde jak skala na pierwszym wtryskiwaczu był przeciętny, gniazda wyczyszczone wskazania jakie teraz są to 0.75 0.70 0.50 0.75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód chodzi jak by miał nowe życie, pali odrazu jak stoję na światłach to zero szarpania, odpaliłem zimny to idealnie równe obroty, winne były oringi były stare i jeden był przeciętny. Gościu który wymieniał zna się na rzeczy ustawial na czujnik i przy montażu używał jakiejs specjalnej blokady do montażu wtryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...