Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarny bandyta


kim84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po kilku modelach audi stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A5 3.0 V6 TDI z 2010 roku. Jest nam razem dobrze od jakiś 3 lat. przejechaliśmy razem już jakieś 100,000 km i jedziemy dalej. Rok temu zrobiło się trochę za mało mocy więc zapoznałem kilku kolegów z warsztatu performance i... nie posiadam już dokuczliwych słów takich jak EGR i DPF. nie posiadam też klap w kolektorze dolotowym.

przy okazji zmienili mi dolot na większy i filtr sportowy.

wydech wstawiłem od 4.2 tfsi przez co świetnie słychać przez niego gwizdy turbiny:)

wymieniony został intercooler na fmic.pl

jak już tak stał w warsztacie to kazałem pomalowac felgi na czarno:)

dodatkowe zabawy z programowaniem dały rezultat 328KM co puki co wystarcza:) (30,000km już za nami z tą mocą)

Przy takiej mocy super było się rozpędzać jednak hamowanie za tirem juz zaczęło przysparzać problemów więc miesiąc po odebraniu auta wróciłem do warsztatu aby założyli mi zaciski od S5 i ceramike dzięki czemu auto równie pięknie się zatrzymuje jak rusza.

Mimo, że z motoryzacją nie mam zbyt wiele wspólnego to stwierdziłem, że mam dwie ręce i jestem facetem więc trochę przy niej sam robię.

Czasem wakacyjnym kupiłem poliftowy tył z audi S5 zderzak i swiatła i wymieniłem pod domkiem czego efektem są piękne neony.

W wolnym czasie przyciemniłem szyby. pewnie taniej by wyszło pojechac do specjalisty bo zmarnowałem kilka rolek:) ale zrobiłem to sam i jestem dumny:)

Jako, ze nie posiadam miliona pieniędzy to od tamtego czasu kompletowałem sobie graty aby liftować przód

całe przednie oświetlenie kupiłem nowe bo często zdarza się latać po polsce nocą.

maskę tez udało mi się dostac nową w kartoniku.

zderzak i kratki znalazłem w kolorze.

tak więc mysląc że już mam wszystko wczoraj rozebrałem przód... i co... i d*pa.

właśnie czekam na paczkę z rzeczami które były schowane pod zderzakiem o których nie miałem pojęcia, że trzeba wymieniać.

okazało się, że jest tam więcej zabawy niż myślałem przez co jestem trochę zagubiony ale jak udało się z tyłem to i przód ogarnę.

w paczce ida: belka przednia pod zderzak, ślizgi lamp, spryskiwacze, ślizgi spryskiwaczy, ślizgi zderzaka i płyta pod zderzak.

najbardziej martwię się intercoolerem bo jest ogromny i przednia belka ma dospawane uszy które go trzymają tak więc będę musiał ja pociąć aby uszy odzyskać i znów szukać kogoś kto spawa aluminim aby je przyczepić do nowej belki, zakładając, że jest taka sama z wewnętrznej strony jak stara.

jak już mi się uda poskładać przód następne 2 kroki juz sa obmyślane:

1: taras dla zony:) bo inaczej będzie wojna.

2. kompresor hybrydowy i większa listwa wtryskowa

może uda się dobic do 400KM

A teraz obiecane zdjęcia.

PRZED PRZEBUDOWĄ:

17e2887aa8ea.jpg

87889c026dad.jpg

W TRAKCIE PRACY:

2f3acac2a6d6.jpg

dc090f712737.jpg

70a5f87ec2a4.jpg

48bcfaa0708d.jpg

b77d87e261b4.jpg

ce5d555c6be6.jpg

e618774e965b.jpg

A NA KONIEC WISIENKA NA TORCIE :)

e39902dbd50c.jpg

Edytowane przez kim84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis - intrygujący

a i to delikatne określenie :)

jakieś zdjęcia ?



1: taras dla zony:) bo inaczej będzie wojna.

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki będą w czwartek przyjaciele jak będę w trakcie składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zaciski od S5 i ceramike - o co tu chodzi?

zaciski od S5 bo większe a ceramika, mam na mysli taki zestaw:

http://allegro.pl/ate-tarcze-klocki-cer-szcz-spre-czujn-p-t-audi-q7-i5885703355.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście obiecane zdjęcia przyjaciele. Jestem w trakcie prac ale jeśli będzie szło jak dzisiaj to jutro będzie koniec a wtedy cyknę jeszcze kilka

jeśli chodzi o wygląd auta to ma kilka zarysowań bo pedantem nie jestem i jakieś dwie stłuczki mniejsze już zdążyłem zaliczyć natomiast czasem trzeba wybrać się do Dani albo Francji tak więc mechanicznie jest to ideał:) oleje wymieniane max co 10,000km olej w silniku 5w50 i ani jednego wycieku. sprzęgło tez już wymienione na jakieś performance ale nie powiem dokładnie bo nie pamiętam.

jak już mówiłem, taras dla żony teraz będzie priorytetem ale mam nadzieję do wiosny jeszcze kierownicę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przeróbka na polifta idzie pełną parą, Jak już zakończysz prace zewnętrzne, to zmień kiere na poliftową. Ogólnie autko super, czekam na fotki po złożeniu wszystkiego do kupy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się poskładać:) mógł bym siedzieć i patrzeć godzinę:) właśnie wróciłem z miasta i muszę powiedzieć, że nowe to nowe. oświetlenie drogi po prostu miazga.

9c689a23bc7c.jpg

388d6b3f705d.jpg

e481deeadb66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mega, ja bym chyba założył zderzaki od s-line, chociaż ten przedni poliftowy tak średnio wygląda dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło za mną bardzo liftowanie przodu, gdybym robił to jawnie i ujawniał koszty zonie to by była tragedia ale wydał bym dwie wypłaty i był by RS :D oficjalnie cała impreza z liftowaniem kosztowała ok 2700zł :D

Auto robię z nieujawnianych środków i dlatego troche to trwało. jednak Można było wyłapać okazję.

nowa maska 800zł

set lampy (lampa, ślizg dolny, ślizg przedni i spryskiwacz) 1300zł za stronę i wszystko nowe

nowe halogeny z żarówkami 280zł

kratki zderzaka 180zł

nowa belka przednia 150zł

zderzak z grillem 200zł

malowanie 400zł

razem 4600zł

co wydaje mi się rewelacją:)

zderzak od s-line i kratki podniosły by cenę o jakiś 1000zł.

ten pewnie po jakimś czasie mi się znudzi i będę wymieniał ale puki co jestem bohaterem w swoim domu (no w garażu na pewno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura kox, poza tym taka duża różnica między bixenonami przed i po liftowymi? Podobno soczewka z odbłyśnikiem jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura kox, poza tym taka duża różnica między bixenonami przed i po liftowymi? Podobno soczewka z odbłyśnikiem jest ta sama.

Pewnie chodzi o to że nowa lampa daje rade w porównaniu do starej czyli już wyeksploatowanej w jakimś stopniu :)

Ładne A5 i pewnie super jeździ z tą moca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolego autko pięknie modzisz, gratulacje!

PS. Jeszcze ramki szyb daj do zafoliowania w czerń i będzie znakomicie!

PS2. Jakie kółka przewidujesz na lato?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła na jakie moge sobie pozwolić to 18" niestety mieszkam na wsi bez utwardzonej drogi i 20" o wiele pogorszyło by komfort nie mówiąc już o guzach na oponach

może jakies od S5 ale nie mam ciśnienia bo te mi się podobają. raczej chyba najpierw założył bym kompresor hybrydowy i nitro do kompletu ale najpierw taras bo zadowolona żona to więcej czasu w garażu:)

Edytowane przez kim84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...