Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pranie tapicerki, fotele

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Muszę wyprać wszystkie fotele przód i tył, bo mam plamy po wilgotnych i mokrych dniach, jakie produkty polecacie do prania, czy lepiej wybrać się do firmy która zajmuje się czyszczeniem, nie ukrywam trochę szkoda mi kasy na firmowe pranie, ale nie wiem czy samodzielnie doprowadzę tapicerkę do stanu idealnego.

Opublikowano

Jeśli środek piorący to polecam firmy MOJE AUTO ( z Kajetanem Kajetonowiczem na opakowaniu ) dostaniesz go w Brico Marche ( bywa tez od czasu do czasu w biedronce). Jak na marketowy środek sprawdza się bardzo dobrze, przetestowałem go wiele razy i daje naprawdę dobry efekt.

Przemyśl też czy nie opłaci Ci się inwestycja 400 - 500 zł na odkurzacz piorący :) na pewno przyda się w domu a i samochód wypierzesz wiele razy

Opublikowano

http://allegro.pl/nielsen-nap-low-foam-srodek-do-prania-tapicerki-i5920355873.html

Z tańszych to ponoć jest niezłe, na forum widziałem kilka osób polecało. Tylko najlepiej mieć taki aplikator do spryskiwania (coś jak do szyb) i z taką kratką która spienia środek.

Opublikowano

Myślę, że jednak najlepiej jest pojechać do specjalisty. Nie wiem ile te środki kosztują, ale zawsze coś tam a z efektów pewnie nie będziesz do końca zadowolony. Zawsze może Ci wyjść jakiś zaciek, lub po prostu pewne miejsca będą różniły się odcieniem, ciężko zrobić to tak jak sprzętem do tego przeznaczonym.

Opublikowano

Jakis czas temu prałem naprawde bardzo mocno uwalone fotele. Zrobiłem pianę z mydła z dodatkiem płynu do mycia, najpierw wcieralem piankę, a pozniej w miejsca w których były większe plamy, nakładalem Vanish. Wszystko robiłem taka szmatka kuchenna jakby z mikrofibry. Wczesniej sprawdziłem od spodu, czy vanish nie odbarwi. Na koniec wilgotna szmatka wytarłem wszystko dokładnie kilka razy i odkurzylem. Foteliki wyglądały super, oczywiście do prania mozna kupic cos profesjonalnego, mi sie nie chciało jechać do sklepu :D. Vanish to natomiast bardzo dobry patent.

Opublikowano

Tak, efekt zadowala ale cały brud został wtarty głębiej :) a przy praniu odkurzaczem wyciągasz cały brud :)

Opublikowano
  • Autor

Tak, efekt zadowala ale cały brud został wtarty głębiej :) a przy praniu odkurzaczem wyciągasz cały brud :)

Co racja to racja, odpuszcze sobie ręczna czyszczenie i poszukam firmy.

Edytowane przez LBSru102

Opublikowano

Jak chcesz prać samemu to tylko odkurzaczem piorącym. Ręczne pranie to tylko rozmazywanie plam i wciskanie brudu głębiej.

Opublikowano
  • Autor

Planuje kupić odkurzacz do domu z funkcja prania, i myślę ze to będzie najlepsze rozwiązanie.

Opublikowano

Polecam. Super sprawa

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Planuje kupić odkurzacz do domu z funkcja prania, i myślę ze to będzie najlepsze rozwiązanie.

Odpuść temat. Dobry odkurzacz kosztuje a taki za kilkaset zł to jest do niczego... Do tego musisz kupić chemię i robią się koszty. A za pranie wnętrza zapłacisz 100-150zł i masz jak nowe.

Prać ręcznie nie polecam bo brud tylko zniknie z wierzchu a głębiej będzie syf.

Opublikowano

Ja mam zellmera 919 za kilkaset złoty i jest bomba. Oczywiście nie robi roboty jak profesjonalny przemysłowy odkurzacz za 3 tysiące ale dywany w domu czy tapicerkę czyści zadowalajaco. Chemia to 30 zł za litr koncentratu. Więc moim zdaniem tanio

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jaką chemię kupujesz do tego odkurzacza, do prania tapicerki ? Jak z dyszami i osprzętem w tym modelu, podobno strasznie się "sypie".... :( (słaba jakość)...

Masz może fotkę po praniu fotela, kanapy w aucie tym zestawem.... ?

Edytowane przez opti

Opublikowano

Fakt, dysza nie raz się zapycha ale porządne dmuchnięcie załatwia sprawę, inna sprawa jak bym stosował wodę przegotowaną lub destylowaną do rozrabiania koncentratu.

A co do chemii to stosuję płyn który został dołączony do odkurzacza

http://allegro.pl/buzil-g500-o-tens-1l-do-prania-dywanow-i-tapicerki-i5619318462.html

To jest koncentrat, 25 ml na 1l wody :)

lub zwykły vanish do prania dywanów

Niestety zdjęć nie mam.

W tym odkurzaczu ssawki są przeźroczyste - robi wrażenie jak widać ile syfu wyciąga :)

Edytowane przez Faraday

Opublikowano

ja polecam Karcher

https://pestar-karcher.pl/pl/p/SE-4001-Karcher-odkurzacz-pioracy-dysza-do-tapicerki-plyn-1l/174

Używam już ponad 5 lat.Wyprałem już sporo aut znajomym i do tego kanapy krzesła czy dywany w domu.

Super sprawa.Nie liczyłem ale pewnie się już zwrócił

żadne vanisze czy inne tego nie zrobia, bo tam wciera się bród do środka.

Nawet sobie nie wyobrażacie jaka jest brudna woda po upraniu tylko przednich foteli.

Na spodzie odkurzacza jest błoto.

Mam dwa auta więc wyprać w firmie to trzeba wydać około 300zł.

Auto najlepiej prać chociaż raz do roku, bo zawsze siedzenia bedą brudne, tylko czasem tego nie widać

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

Dokładnie jak kolega piszę, dopóki nie miałem odkurzacza nie wiedziałem że siedziska czy dywany mogą być tak upieprzone brzydko mówiąc :)

Opublikowano

Najlepsza opcja to APC ( rozrobione w odpowiednim dla materiałów stężeniu ) , szczotka z pół twardym włosiem. Spryskujemy fotel APC, trzemy szczotką i wciągamy odkurzaczem ( który jest przystosowany do pochłaniania wody). Prałem odkurzaczami piorącymi z tym proszkiem Karchera i zostawiało mi białe plamy, a APC nie.

Opublikowano

No rzeczywiście pozostają białe plamy ale na plastikach.Trzeba wycierać na mokro

Proszek K3 też dobry

Edytowane przez edekxp

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.